14 mesačný syn je agresívny

anjelik1991
28. jan 2022

Pekný deň, potrebujem poradiť. Môj syn je od narodenia veľmi náročný, zle spí ale toto čo sa deje posledne dni nechápem. Začal byť veľmi agresívny, bije nás štípe ak ho zdvihnem do náručia tak sa začne prehýbať chce sa hodiť o zem. Keď drží v ruke jedlo začne ho pučit v ruke, hádže jedlo aj hračky. A plače pre všetko hádam. Ponúknem mu vodu rozplače sa, vytiahnem overal že sa ideme obliekať a pôjdeme von a začne plakať, keď robí niečo nebezpečné,keď mu to zakážem začne plakať. Proste celý deň len fnuka. On taký nebol. Zmena prišla z ničoho nič. Odmieta spánok už úplne a noci sú stále katastrofa. Je to len obdobie vzdoru alebo sa mám pripraviť na jeho super "povahu"?

sona96
28. jan 2022

@anjelik1991 pokojne ho môžu bolieť aj zúbky, preto je nervózny

lucka_ke
28. jan 2022

nemôže mať bolesti - zúbky, bruško... ??? ak je to náhle hľadala by som príčinu

lubina
28. jan 2022

@anjelik1991 moze to byt tym, ze skusa, deti rastu a prechadzaju roznymi obdobiami, ak je to este len par dni, tak mozno prave zacina dalsie obdobie v jeho vyvoji...

anjelik1991
autor
28. jan 2022

@sona96
@lucka_ke až takáto zmena kvôli zubkom? Ja mám pocit že mi vymenili dieťa. Má zatiaľ 8 zubov a od augusta žiadne nové. Tak je to možné, ale teda veľmi mi nedovolí pozrieť ďasná lebo mi odhryzne prst

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik1991
autor
28. jan 2022

@lubina začal chodiť až teraz. Ja že už bude konečne spokojný 😏

anjelik1991
autor
28. jan 2022

@viestta on nikdy nebol kľudne a v pohode bábätko ale tak už som si aj hovorila že raz by mohla prísť zmena aj k lepšiemu 😏🤣

lucka_ke
28. jan 2022

@anjelik1991 môj bol podobný, stále plakal - za všetko, zle spal, večne nespokojný mne zavesený na nohe, trvalo to pomerne dlho, ale neboj sa, prejde aj to a bude z neho veľký chlapec, samostatná jednotka
ak ho bolia ďasienka skús mu dať liek od bolesti a uvidíš či to pomohlo aspoň na chvíľku... ak nie pátraj ďalej

mila06
28. jan 2022

@anjelik1991 no vitaj v klube ja mam dvojrocneho a je to des, pol dna prereve, teraz hadzal po nas tanier s obedom lebo som mu tam dolozila cestoviny ktore si mimochodom pytal a ked dolozim tak uz nechce a hodi to do mna...obliekat sa tiez nebude najradsej tu chodi holy ani plienku si neda, proste des 🙄

anjelik1991
autor
28. jan 2022

@lucka_ke dám mu homeopatiká a uvidím 🤷. Snáď sú to fakt len zubky 😁

@mila06 taký je môj ale len keď ma zlú náladu. A teraz ma zlú asi stále. Ako ho obliekas keď idete von?

denden77
28. jan 2022

ja mam 16m.. vymenit plienku je hardcore, uteka a vresti na cely panelak.. vypyta si papat, dam, chyti do ruk a hadze po celej kuchyni.. sem tam mam na male, aby ma netrafil slak 🤷‍♀️🤣🤣🤣

katkaseiner
28. jan 2022

obdobie vzdoru... neboj sa, netrva to dlho... len cca do 20ky... 😉
Mimo srandu... nevsimaj si ho, cim viac budes ignorovat jeho 'place', tym skor ho to prejde... samozrejme nenechaj si ublizovat... take stipnutie by som mu hadam aj vratila (aj ked nie nejake brutalne ale tak nech mlady muz zaciti svoju vlastnu zbran).... no a potom prajem hoooodne trpezlivosti... este ta toho caka velaaaaa... (mam 9rocnu a 6rocneho cize viem o com hovorim 😝)

tanyan
28. jan 2022

Existuje viacero názorov a prístupov. Niekto hovorí o období vzdoru, iný v tom vidí zrkadlenie. Keď dieťa začne chytať a loziť, tak sa výrazne začnú množiť obmedzujúce a odmietajúce reakcie rodičov. Pre dieťa je rodič vzorom a automaticky preberá negatívnu reakciu rodiča ako vzor pre svoje reakcie.
Dieťa predsa vychovávame a učíme na celý život, nielen na pár dní či mesiacov.
Čím viac trpezlivosti a kreativity investuješ, tým viac lásky sa ti vráti. Aj ovocnému stromu to chvíľu trvá, kým na ňom narastie prvé ovocie. 😉

ivangeline
28. jan 2022

Ja take nepoznam a mam 3 deti......... takze radsej nepisem nic. :D Len ze to tak nie je v kazdej rodine.

mila06
28. jan 2022

@anjelik1991 manzel ho dokaze obliect a nastastie robi z domu, ked som sama a nepomaha odputanie pozornosti dakymi vecami tak aj nasilu. Mam dalsie dve deti, tie uz niekedy same na dvore cakaju akoze poviem dobre nech vidi priklad ze sestry su rychle oblečené, ich vychystam prve, pojde za nimi... Nie on radsej este doma holy, povie mi ze nejde a mna beru mrakoty co tie dve robia same (3,5). Smozrejme z vonku nechce ist domov ked sa treba vratit🙄

nevenka
28. jan 2022

@anjelik1991 no len dobre pozri do pusy, jasne, se to moze byt kvoli zubom. Mam 3 deti a presne okolo 12-14 mesiacov taka zmena, ze az. S tym tretim to mame vesele, ma 13 mesiacov a na miestach, kde maju byt 4-ky zuby ma az take vodove fialove pluzgiere. Bud rada, ak Ti este spi, ja uz som jak zombik 😆

matoca
28. jan 2022

čitála som v knížke, obdobie vzdoru, treba dať čas

matovicova
29. jan 2022

@anjelik1991 akože cez deň už nespí vôbec?

andreatytler
29. jan 2022

@anjelik1991 Nas syn takto dospel do veku kedy si uvedomil ze moze rozhodovat o svojom zivote dolsova z jedneho dna na druhy a ked mu nedovois rozhodovat o svojom zivote, tak vyjdruje svoju nespokojnost placom a hnevom bitkou. Je to jeho sposob komunikacie.
1. Davaj na vyber vo vsetkom a cely den aby mal dojem ze robi svoje vlastne rozhodutia. . Na prechadzke sa ho opytaj kadial chce ist na kazdom rohu a kazdej krizovatke pokial uz nepotrebujes ist domov, na ranajky nech si vyberie medzi maslom alebo syrom. Modre tricko alebo cervene, vymenime plienku na zemi alebo pohovke?
2. Na ruky ho zober len ked o to poziada, alebo sa ho opytaj ci ho mozes zobrat na ruky.
3. Ked potrebujes nieco zakazat, vzdy uznaj jeho zaujem, vysvetli preco to nemoze robit (v tom vysvetleni hovor o sebe a nie vseobecne a ponukni alternativu). Namiesto: S nozikom sa nebeha, povedz: Vidim ze ta zaujima ten nozik, chapem to, ale bojim sa ze sa poranis a tak ti nemozem dovolit aby si s nim behal, ale mozes si zobrat tuto lyzicku a behat s nou, alebo ti ukazem ako sa s nozikom kraja.
4. Vsimaj si velmi dobre kedy sa zacne hnevat a opytaj sa samu seba ako by si sa citila ty ak by si bola on (napriklad sa hras s babikou a naraz pride mama ze idete von, ale ty si este neskoncila hru s babikou) Priprav ho na to co sa ide diat tak ze mu povies plan na cele poobedie a 10 minut pred tym ako chces ist von, mu oznam ze ked sa dohra pojdete von .
5. Ak si si nie ista preco place, opytaj sa ho ale daj mu cas na odpoved. Velakrat su to pre teba prkotiny, ale pre neho dolezite veci, ako napriklad ze chcel zastavit vodovodny kohutik.
6. Obliekanie a plienkovanie su hrozne nudne aktivity a vacsina deti ich neznasa. Musis z toho urobit zabavu a zapoj ho do aktivity. Daj mu vsetko oblecenie na dolne vesiaky a skrinky a nech si ich on sam najde a potom zase odklada a urob z toho preteky napriklad. Na plienky som ja davala synovi vzdy nejaku novu hracku z mojho kuchynskeho suplika a mal ju len na plienkovanie.

Ked uz dostane zachvat placu a hnevu, nesnaz sa vysvetlovat ani ho ukludnit ani presmerovat pozornost. Nechaj ho nech si prezije ten hnev a hlavne preciti. Sadni si vedla neho a ponukni naruc ak chce. Ak nie, len tam s nim sed. Ked sa ukludni, tak si pride po objatie a vtedy mu vysvetli ze to co citil bol hnev a ze je to v poriadku a ze hnev pride a odide a ze ty ho lubis. Tak malinke deti su castokrat sokovane a vystrasene, ked dostanu tieto amoky hnevu a potrebuju si ich doslova nacvicit aby ich zvladali lepsie a lepsie.

gabikamk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz