Ako podporiť 14 mesačného syna, ktorý nechce sám chodiť?

Zodpovedané
24. jún 2021

Dobrý deň,

môj 14 mesačný syn už asi dva týždne skúša sám chodiť. Pustil sa pri nábytku a išiel. Bolo to neisté a pomalé, ale už sám išiel. Momentálne asi dva dni odmieta chodiť sám. Pýta si ruku. Keď ho skúsim pustiť, hneď pýta ruku, plače a dá sa na štyri.

Nerozumieme tomu. Nie sme si vedomí toho, že by spadol. Cez víkend sme boli v bazéne a tam sa mu šmýkalo.

Čo nám odporúčate?

Ďakujme

Dobrý deň,

nechajte tomu čas. On sa odváži a chodiť začne.

Lepšie ako vodenie za ruku je postaviť sa blízko k sebe s inou osobou, aby mal istotu, že je medzi Vami a možno sa tak odváži.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas