16 mesačné dieťa stále nespí celú noc

majca88
3. sep 2016

Ahojte. Mozno si poviete, ze mam velke naroky, ale mam 16 mesacne dievcatko a stale mi v noci nespi. Davam ju spat okolo deviatej a od dvanastej do rana spava tak pol hodiny, zobudi sa s placom a vyzaduje mlieko. Davam jej nutrilon. Lekarka povedala, ze nema uz v noci mlieckovat. Ze jej mam dat cistu vodu. No ona chyta hysaky, ked nedostane mlieko. Budi sa s narekom, strhava sa zo spanku a preto ju mam v posteli, aby som ju lahsie ukludnila. Teraz cakame druhe babo a chcela by som do porodu naucit malu spinkat viac menej celu noc a vo vlastnej postielke. Nejake rady prosim.....

majca88
autor
4. sep 2016

Tuto noc sme skusili zhasnut lampicku. Bolo.to zle. Mala sa zobudila asi okolo druhej s placom. Ponukla som jej vodu. Nechcela. Tak som ju dala k muzovi do postele a ja som isla robit mlieko. Kym som sa vratila mala podrimovala,.ale.stale to nebol kludny spanok. Dala som jej flasu,kym ju vypila (120ml) som ju prebalila. Mala sa skrutila na bok a zaspala. Zhasli sme svetlo a zacal plac nanovo. Tak sme zazali a mala spala. Pri dalsom budeni sme.mlieko nedavali a nejako sme prezili do rana.

sam2
4. sep 2016

@majca88 Ani moj nevie spat v uplnej tme. Ale mam take male svetielko chicco do zastrcky, nocne svetlo, a to vydava uplne minimum svetla. Skus nieco take. A moj ma tri roky a taktiez neprespi este celu noc 😊

elizita
4. sep 2016

Sekni s flasou, resp um celkovo. To je uz dost velke dieta na to, aby toto vyvadzalo. A skus este iny cas ju davat spat. Mozno tento nie je spravny.

mrkvicka060
4. sep 2016

@majca88 nema stolicku este. Jemu vyslo do 6 mesiacov 6 zubov a odvtedy nic. Slinta sice vkuse uz 4 mesiace ale zatial nic. Ja uz som tiez zacala rozmyslat ci ho nieco neboli. Ze bud dasna alebo brusko... no uvidime, mozno vyjde o mesiac zub...

kristinka86
4. sep 2016

@majca88 @sam2 Nas syn ma skoro 5rokov. Spi sam v izbe, prespi celu noc, ale tiez musi mat svetlo. V kuchyni nechavame nad linkou celu noc male neonove osvetlenie zapalene a dvere v izbsch pootvorene. Az ked mal 3,5roka bol ochotny ist do vlastnej izby a svetlo bolo podmienkou, ktora ostala doteraz.

siska53
4. sep 2016

@kristinka86 na malom svetle nie je nic zle. My sme.tiez velmi dlho-do hadam 12-13rokov potrebovali malu nocnu lampu. Potpm sme ju samy zrusili.

hettinka
4. sep 2016

@majca88 ak je doteraz zvyknutá na svietenie, môže mať v úplnej tme strach ... ja by som vám odporúčala veľmi tlmené svetlo, trebárs to ledkové do zásuvky. Alebo existujú aj detské svetielka (taká korytnačka, čo premieta na strop slabé svetielka)
A jasné, že vodu hneď chcieť nebude. Ak pije z flaše, o to horšie ... ale chcela si radu a veľa nás ti radilo, že sa budí kvoli mlieku ... nie pre hlad, ale preto, lebo sa tým mliečkom ukľudní. Ak jej ho vezmeš, určite čakaj niekoľko ťažkých nocí, ktoré premrnká, preplače, viac bude hore ako spať a preto to treba naplánovať na víkend, aby ste mali kedy dospávať (hlavne manžel). Alebo nerieš, je ešte maličká a určite nie jediná, čo mliečkuje aj v noci ... ale ak sa narodí bábo a ono mlieko a flaše dostávať v noci bude, tak už to bude omnoho ťažšie odúčať staršiu.

My, ked sme dcere zrušili flašu, tak sme veru asi 3 noci skoro vôbec nespali, ale potom sa síce zobudila, ale keďže nič nedostala, poprevracala sa a zaspala sama bez našej pomoci.

zuzka_1985
11. sep 2016

Moj maly prespal prvu celu noc v 2,5 roku...

8domcatko888
3. okt 2016

@majca88 Ahoj tak ako pokracujete ?🙂 Oli ma teda len rok ale tiez to je katastrofa s tym spanim v noci, uz som s toho unavena. on sa budi na mlieko aj 3 krat za noc, snazim sa to obmedzit lebo pochybujem ze je tolko hladny aby pil tri krat flasu no ked mu dam aj vodu alebo caj tak nechce a nezaspi kym mu nedam to mlieko..uz zacinam byt normalne zufala, o osmej ide spat a do 6 rana sa aj tri krat zobudi.. a kym mu to mlieko v noci spravim tak uz place na cely byt.. no a tiez ma taky nekludni spanok

jarka87
3. okt 2016

Moja dcéra má 4 aj štvrť a ešte stále neprespala celú noc 😉

majca88
autor
4. okt 2016

My mlieckujeme raz za noc, potom ked tak cajik, ale ten sa jej nepaci. Spanie je stale nekludne. Ale u nas je to aj spojene s tym, ze sa mala odkopava a je jej zima. Ked ju prikryjem, tak je zase chvilu klud. Male vytazstvo je ale to, ze nam spava v postielke. Tak sj ked spime po takych dvoch hodinkach, aspon nas neokopava....

cervikpepik
4. okt 2016

@majca88 a keby si nezakryvala?ja syna nezakryvam nikdy,ale je teplejsie obleceny 🙂

nufacikmi
4. okt 2016

@majca88 ahoj, moj starsi syn v 1,5r prespal celu noc sam od seba, od 2r spal sam v izbe, doteraz neznesie byt zakrity, tak sme to poriesili spacim vakom. No a mladsi, ma 1,5r a stale je aj 4x hore na mlieko. Kazdy su vo svetkom uplne iny, takze to chce asi len cas

majca88
autor
4. okt 2016

@nufacikmi ked bola mala mladsia tiez sme to riesili spacim vakom, ale teraz tak kope,.ze by sa asi aj z neho vykopala. Uz som rozmyslala priviazat paplonik o sprusle postielky. Ale nejako to uz neriesim. Pri najhorsom dam flasu a spime dalej......

majca88
autor
4. okt 2016

@cervikpepik neviem si to predstavit. Mala rada spi s holymi nohami. Uz som ju skusala dat do pancusiek a pyzamka, ale nemala dobru noc. A ja spavam pod paplonom aj v lete a prikryta az po nos. Ked bude troska starsia,tak mi potom uz snad povie,.co chce.

cervikpepik
4. okt 2016

@majca88 ja len ze moj syn v noci vystrieda 465 poloh,stale hlava v ibom rohu postele 🙂takze u nas by nebol zakryty ani minutu
No a spi ako vravis...pancusky a pyzamko 🙂

lubaska21
4. okt 2016

@majca88 skus overal s dlhym rukaom, nas v nom spi, ked ho prikryjem hoc len dekou tenkou, este len odchadzam od postielky a uz si ju skopava... a preco ju v noci prebalujes? a mozno by ste mali vyskusat prestahovat ju na noc do inej izby ak sa to da...mozno jej narusa pokojny spanok vase prevalovanie sa na posteli... za skusku nic nedas, no mozu to byt aj zubky...

mrkvicka060
4. okt 2016

Nasho maleho, ked uz sme boli v stadiu, ze sa budil kazdu hodinu, sme prestahovali do detskej izby aby nespal pri nas. Lebo uz som mala pocit, ze ho rusime prehadzovanim, chrapkanim a tak. A hned spal lepsie. Ide spat okolo 19-20, budi sa okolo 23-00 a potom medzi 4-6 a oba razy mu dam mlieko, lebo je hladny. Viem to podla toho, ze sice sa da uspat aj bez mlieka, ale budi sa kazdu pol hodinku, takze viem, ze ho budi hlad. A ked dam mliecko, spi aspon 4 hodiny vkuse. Takze, uz som spokojna so spinkanim. A na malom bolo vidiet ze lepsie spinkal, bol hned veselsi. Myslim, ze kym to mlieko nepapa kazde dve hodiny v noci tak je to uplne ok. Podla mna mu kludne mozes dat. Ved aj dospeli maju kazdy ine potreby, a to aj v noci. Niekto musi vecer jest, niekto nemoze, niekto ranajkuje niekto nie...podla mna poskusaj, ale hlavne ho skuste dat do inej izby ako ste vy.

mrkvicka060
4. okt 2016

inak teraz som si vsimla, ze som sem pisala minule, ked mal maly take uplakane obdobie v noci. Tak to sa nam upravilo uz, zistili sme, ze ho boli brusko. takze zaviedli sme zase sab-simplex a uz bolo dobre, tak ako predtym... ale to bol masaker, to len jacal a jacal a nic nepomahalo...