2-ročné dieťa stále plače

lilka5555
18. nov 2023

Ahojte, som matkou náročného dieťaťa ktoré väčšinu dňa plače. Vstáva s plačom, cez noc plače a my už nevládzeme. Odkedy sa narodil sme chronicky unavení a psychicky vyčerpaný. Čítala som si iné diskusie kde písali rodičia že im diagnostikovali autizmus. Chodí do jasliciek a tam ho chvália že je zlatý, pekne spi, hra sa. Ma rad deti, ľudí, ma očný kontakt, ukazuje prstom, sleduje keď mu niečo ukážem, hra sa že kŕmi macka, vie napodobniť zvieratá ale nie všetky. Reaguje na meno. V tomto mi ako autista nepríde. Ale v tom ako plače a ja neviem prečo tak áno. Taktiež ma celkom obmedzený záujem o hry. Miluje autá a s nimi sa hrať.s autami sa hra ale normálne- funkčne. Netoci kolieska. Chodí s autom po stene, po nohe a keď sq pohnem začne revat. Normálne hry kľudne ako ostatne deti bavia, jeho nie. Len pohybové kde sa môže nahanat. Nevie ešte rozprávať vie do 10 slov. Boli sme u pediatricky, psychologicky keď mal 19m, teraz u logopedicky a nikde mi nič bližšie na jeho stavy nepovedali len že je ešte maličký..naozaj sa to vomne bije pretože je iný ako ostatne deti. Niekedy si myslím že je úplne v poriadku a keď začne mat tie jeho stavy tak si zas myslím že to nie je normálne čo robí.

rebrambora
18. nov 2023

Nemoze ho nieco boliet? Pises, ze v jasliach ho chvalia - cize robi to len doma? Nemoze z vas citit nepokoj?
Co sa rozpravania tyka, percentualne chlapci zacni hovorit neskôr, ak to lekar odobril a dal ti dalsie instrukcie, tak by som sa asi podla toho riadila, ak sa ti to nepozdava, tak zmen predsa odbornika.

vahcaac
18. nov 2023

Nie, autista neni, toho sa neboj 🙂 tam by už boli iné príznaky

pribinak
18. nov 2023

Toto je chorá doba, aby každá druha mater dávala decku diagnozu.

Veď popis situacie kedy plače a ako Ty reaguješ

jaskolka
18. nov 2023

Keď píšeš, ze v jasliach je v pohode a doma v kuse plače, tak zamerať sa tým smerom.
Nemôže ho dačo bolieť? Nemôže mať nejaké intolerancie na jedlo, ze trebárs dona jedáva pravidelne niečo, co v škôlke nemajú a potom ho bolí bruško? Alebo necíti z vás nervozitu nepokoj, únavu?Deti sú veľmi citlivé, aj moji sú viac nespokojní, akonáhle ja mam nejaký zlý deň, ci zle spím a ony sú ako taký barometer mojej nálady.
Alebo možno ide o to, že jasliach ma program, doma sa možno nudí, vy ste nervózni z neho on ešte viac a točíte sa tak dookola.
Na autizmus to nevyzerá, hľadala by som inde problém.

lilka5555
autor
18. nov 2023

@pribinak a ty si mater? Asi nemáš paru aké to je mat dieťa ktoré nonstop plače. Deň-noc. Ver mi, je to na psychiatriu a keby si to zažila, rozmýšľala by si aj ty nad diagnózou keďže toto nie je standart

pribinak
18. nov 2023

@lilka5555 ak je v jasliach v pohode a nereaguje tak ako doma, tak doma v niečom robíte chybu
Musíš niečo zmeniť …..seba, muža, vás prístup k nemu, režim jedlo

Ťažko poradiť keď ani poriadne neodpovedáš

lilka5555
autor
18. nov 2023

@jaskolka bol aj v jasliach taký. Nechcel si obuť papuče, nechcel jesť, zhadzoval im jedlo na zem, hádzal sa o zem. Ale prestalo to a učiteľka mi povedala že davová psychóza a adaptoval sa. Reagujem kľudne, snazim sa ho vždy upokojiť, zoberiem ho k sebe a poviem mu že chápem že sa hnevá a nech kľudne plače a budem prinom. Ale nie vždy sa to dá, keďže niekedy plače z rozmaru a naschval a vie prestať zo sekundy či sa niekto pozerá a keď áno plače naschval ďalej

lilka5555
autor
18. nov 2023

@rebrambora to si hovorím aj ja či ho niečo neboli. Niekedy to boli zuby, brucho to viem rozoznať ale niekedy proste plače a kričí len tak v noci normálne sa až zľaknem že čo sa deje. Napr. Keď mu cez deň niečo nedovolim hneď sa hodí o zem a začne revat

lilka5555
autor
18. nov 2023

Ono to začalo byt lepšie už záchvaty hnevu netrvali dlho, nechal si vysvetlit a teraz je obdobie že sme zas tam kde sme boli predtým.

januska12323
18. nov 2023

V noci neviem ale ak sa cez deň hodí o zem a reve tak ho tam nechaj a odíď z izby. Robí vám divadlo a vy okolo neho skáčete. Problém je aj to, že ešte nevie povedať čo chce. To sa časom upraví.

lucka_ke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
18. nov 2023

@lilka5555 možno mu nerobia dobre tie jasle vstávanie, režim všetko v noci prežíva...

sasesoe
18. nov 2023

@lilka5555 ahoj, na autizmus to nevyzera, ale logopediu by som riesila, oneskoreny vyvin reci...a ten plac - ja by som to tipla na frustraciu/sposob komunikacie - nema momentalne ako inak vyjadrit, co chce/potrebuje, kedze nerozprava... skus pozriet nieco i baby znakovani a oslovila by som i nejaku liecebnu pedagogicku a klinicku logopedicku pripadne cenntrum vcasnej intervencie a tam riesit nejake pojmove mapy alebo komunikacne karticky

sasesoe
18. nov 2023

@lucka_ke aspergerov syndrom je porucha autistickeho spektra (autizmus) bez mentalneho postihnutia... predpokladm, ze to vies,tak nechapem, preco pises, ze nie je autista? Nemusis odpovedat, len prosim nezavadzaj... krasny dnik

mizoko
18. nov 2023

@lucka_ke asperger je forma autizmu

lilka5555
autor
18. nov 2023

@luccija jasle mu určite robia dobre. Miluje tam byt a je tam šťastný

lilka5555
autor
18. nov 2023

@sasesoe ja Nezavádzam akože pred kym by som mala zavadzať? Nevyzerá a nerobí veci ako autista okrem tých výbuchov ktorým nerozumiem to je jediná vec ktorá ma znepokojuje

maryetta
18. nov 2023

Nemoze to byt aj povaha?
Neviem moja dcera bola taka urevana. Ale “iba” nieco vyse roka. Mozno 1,5 roka. Ona tiez revala ci bolo dobre ci zle-revala.
Zase to ci rozprava? Moj posledy mal 2roky a tiez nevedel rozpravat. Teraz ma 3 a uz zacal aj r/š a podobne.
Najstarsi syn mal 4 roky ked siel do skolky a nevedel povedat ani ako sa vola. Proste ozaj kazde dieta je ine.
A najvacsia chyba aku moze rodic urobit je ze porovnava. Zbadala som to na svojich detoch. A to maju rovnake geny. Rovnaku vychovu. Rovnake prostredie a predsa je kazde ine.
Aj vyzorovo. Aj povahovo.

Ved ani ja nie som ako ty…ono je ok ze nechces nic podcenit to je ok. Ale daj dietatu aj cas.
Cudujem sa ze doma place vystraja a v jasliach uz nie? Co je na tom ine?
Je mozno aj narocny v tom ze tam sa mu viac venuju-resp ma viac aktivit a tak sa nenudi? Alebo v com? Alebo ze doma vie ze si vyziada scoju pozornost svojim spravanim a tak dosiahne svoje? Ze proste skusa?
V noci aj spi? Alebo proste kazdu jedno noc prereve? Alebo sa iba z casu na cas zobudi s placom?

ivik4
18. nov 2023

Moj syn reval ako tur cele dni , vkuse nespokojne dieta. Vyrastol z toho ,chvalabohu.
Autizmus nema

lia2022
18. nov 2023

@lilka5555 môj osobný názor je , že najväčší problém je ten, že nerozpráva a nevie vám vyjadriť čo chce a je nervózny. Môj bol tiež taký nervak, frustrovaný pokiaľ nevedel vyjadriť čo chce a uhádla som som aj na 3x. Tiež ma 2r. ale už pekne rozpráva a plače minimálne lebo mu rozumieť čo chce a čo nie.

lilka5555
autor
18. nov 2023

@maryetta môže to byt samozrejme aj povaha. Neporovnávam ho, pýtam sa na skúsenosti iných mamičiek či sa stretli s takýmito detmi a ak áno chcela som radu. Napr. Išli sme do škôlky a zobrala som mu jeho hračku čo si zobral z domu a brutalny rev, hádzal sa o zem a ako som ho prezliekla tak kef som odišla sa do minuty ukludnil. A áno každú jednu noc je hore. Iba niektoré dni sú lepšie že napr je hore iba 1-2x. Ale tých je malo

ivik4
18. nov 2023

Inak ked mal 2 roky tak to bol otras, pamatam sa ako sme polovicku leta trcali doma lebo on nonstop bliakal za vsetko , fakt.
Priserne nieco, nikdy viac

lilka5555
autor
18. nov 2023

@ivik4 my s ním mame problém od narodenia. Teraz sme mali viac menej take kludnejsie obdobie že sa s ním dalo ale teraz je to opäť niečo hrozne. Na nervy to je strašne. Hadze sa o zem všade kde prídeme už automaticky keď niečo chce a neurobím to tak sa hodí na zem

lilka5555
autor
18. nov 2023

@ivik4 a on sa nevydrzi nehýbať. On je stale v pohybe. Jedine kedy sa vydrží nehýbať keď pozerá rozprávku.. ale v škôlke je úplne iný bezproblémový nerozumiem tomu

ivik4
18. nov 2023

Ano, u nas do bodky to iste bolo

sasesoe
18. nov 2023

@lilka5555 prosim, precitaj si este raz moje komentare, ktory je urceny Tebe a ktory nie ;)

maryetta
18. nov 2023

@lilka5555 aha tak budenie v noci sme mali aj my. Ale zase nie s placom.
A deti sa ani neviem ci vobec niekedy hodili o zem. Ale zase ak dieta vie ze tym ze bude vystrajat si vydobije svoje tak jasne ze to robit bude. Vie co na vas plati tak mozno aj preto. Niektore deti proste skusaju…
Ja vzdy hovorim ze deti nie su hlupe…

lilka5555
autor
18. nov 2023

@sasesoe ah jasne, prepáč nevšimla som si lebp jej komentár bol zmazaný. 🙂

juliet86
18. nov 2023

adhd? nks? skuste este filial u terapiu hrou. kurz viete aj online

snehulak77
18. nov 2023

@lilka5555 náš takto okolo dvoch rokov plakal a išli mu zadné stoličky, vraj dosť bolia, svrbia. Možno aj to.
Nás má teraz 2apol a je to lepšie, už vie viac povedať, chápeme sa, takže už má menej scén. Tiež majú také všelijaké obdobia, keď sa menia. A niektoré deti sú aj citlivé a plačlivé, nemusí to byť nutne problém. Len teda, chápem, že si na prášky. Chodíš do práce, alebo si môžeš aj trošku oddýchnuť, keď je malý v jaslickach?