2r dieťa a zaspávanie na prsníku

nikamo33
7. júl 2018

Mamicky vacsich deticiek zaspavajucich na prsniku,ako ste ich naucili zaspavat inak? Ake mate skusenosti a tipy? Prosim nie horcica,odchod z domu,kocikovanie a pod. Zaujimaju ma skusenosti s nenasilnym oducanim. Dakujem

yanni
7. júl 2018

Dvojrocne uz nenasilne neoducis. Revy su garantovane. Jednoducho nedat a basta. Par vecerov/noci budu (mozno) revy ale nesmies pupustit. Inak sa mozes nadalej dat cmulaj aj este nejakych par rokov.

pribinak
7. júl 2018

Najmenej násilná Metoda je odchod z domu, nie je mama, nie je prsník.

doloresmk
7. júl 2018

... u nas to islo nenasilne, moj drobec mal 2 roky 3 mesiace presne. Vysvetlila som mu, ze uz didka nebude, lebo je uz chlapcek, nie babatko, a ze ja som uz unavena. Pochopil to, zo dna na den sme to ukoncili a nepotreboval ani ziadnu nahradu. Ale chapem, ked to u niekoho nejde, deti nie su rovnake.

ivec16
7. júl 2018

@nikamo33 no dvojrocneho este tazko asi, ked bol trosku vacsi dohodli sme sa na casovom limite, 5 sekund na kazdom prsniku a dost. odcitala som mu to na prstoch

agathachristie
7. júl 2018

Vysvetľovať vysvetľovať a čakať. Ak to chces nenásilne tak to je len, že dieťa to pochopí a odstaví sa samé. Držím palce

anoushka33
7. júl 2018

@nikamo33 Ahoj, ja som presla tvojou situaciou. Maly ma tiez 2 roky. Tiez som odstavenie nezvladala, hoci som bola uz tehotna, Na 4 dni ma, zial, hospitalizovali kvoli problemom v tehotenstve (som v 4. mesiaci) a maly prsnik od mojho navratu nepyta. Ocko ho nikdy predtym neuspaval, ale nemal inu moznost. Zaviedli novy vecerny uspavaci ritual, u nas je to pozeranie hviezdiciek premietnutych na stenu a listovanie oblubenej knizky. Zda sa, ze moja nepritomnost zabrala. Len obedny spanok s manzelom nezvladli, maly mu proste poobede nespal :(. u mna to tiez vyzeralo, ze neuspim, bola som unavena, zbadal "dojciaci vankus", tak skusil pytal mnam-mnam, vysvetlila som, ze mliecko nie je, ze mam boo a on, ze skusime, tak sme skusili, podudlal a hned pustil, lahol si ku mne, chytil ma za ruku a tak sa uspal, do 2 minut ... dnes to iste, ale az ked som ho po 20 minutach nezaspavania (a to bol uplne "kaput" na pohlad, hore od 5h30) upozornila na "dojciaci vankus", on zasa skusime, podudlal a hned pustil, opat si lahol ku mne "mama spinkat", hladil mi ruku a zaspal do 2 minut... pred hospitalizaciou ma "zuzlal" az kym sa mu oci nezavreli, ach, to bolelo :((... vecer nepytal, "dojciaci vankus" je schovany, ani rano nic, ani spomienka na dojcenie. U nas teda asi zabral moj odchod z domu a mliecko sa stratilo, ci straca uplne... Nieco na tych radach s odchodom teda bude.

asia83
7. júl 2018

@nikamo33 Moju som odučila, keď mala 2 roky a 2 týždne. Tiež mi zaspávala iba na prsníku. Mala som z toho strach, ale dopadlo to výborne. Dokonca mi rýchlejšie zaspí bez prsníka. Išli sme na obed spať a ja som jej stále hovorila, že bibi, nedá sa cuckať. Tak samozrejme, začala rozprávať, skákať po posteli a pod. Ja som si ju dávala ku sebe, no vstávala a dookola. Ležala som vedľa nej a robila sa, že som unavená, spím aj ja. Po 1,5 h sa unavila, ľahla si ku mne a zaspala. Len naša vstáva o pol siedmej, tak poobede určite zaspí, prsník či bez. Keby mi vstávala neskôr, na obed by som ju neuspala, dlhšie by vydržala bez spánku. No a o tretej už nemá zmysel zaspať. Večer zaspala ľahšie bez prsníka, lebo bola tma, to tak evokuje spánok. Netreba upustiť, radšej nech skôr vstane, na obed vám zaspí určite.

myjusiatko
7. júl 2018

@nikamo33 nijako, raz zacne spat aj bez prsnika. Preco ju chces odnaucat?

babatkoling
7. júl 2018

My sme prestali okolo toho veku, uz ma to nebavilo, zacala som mu na uspatie spievat, viem len jednu alebo dve pesnicky a urcite dost falosne, ale maly bol v pohode, ale asi bol pripraveny, on je inak dost 'narocny' 🙂

nikamo33
autor
7. júl 2018

@myjusiatko radi by sme dalsie babo. A kedze stale nemam ovul.tak musim zacat obmadzovat,popr. aspon noc

myjusiatko
7. júl 2018

@nikamo33 a nemas ani cyklus? Obmedzenie neznamena, ze nabehne. Skus nejake doplnky s materiou kasickou. Ja som brala sarapis pre muzov. A som uz v 32tt. Stale kojim a nijako som neobmedzovala.

nikamo33
autor
7. júl 2018

@myjusiatko dakujem za tip,isto vyskusam. Cyklus este nenabehol. Dcerka sa koji casto a vela,tak to pripisujem tomu.

kreata
7. júl 2018

Mne dcerka zaspavala pri kojeni do troch rokov a 5 mesiacov. Ano bolo to uz dlho ale ak som to chcela inak ako nasilu ostavalo mi len dat na instinkt. V tom veku vyse troch rokov som mala pocit ze mozme uz vyskusat zaspavanie bez prsa a zrazu to bez problemov islo. Doteraz som rada ze som nepresla na nasilne metody. Nestoja za to. Moja rada je nechaj tomu volny priebeh a voooobec neries nikoho a nic. Mne osobne by bomo smutno kebyze mam na koniec dojcenia spomienky ako to bolo nasilu a s placom ci vyjednavanim. Prirodzenym odstavenim sme to krasne uzavreli.

alieeenka13
7. júl 2018

skus si znizit prirodzene tvorbu mlieka - caste pitie z rovnakeho prsnika po sebe ja som si tak pekne znizila tvorbu samozrejme postupne napr. dve kojanie po sebe na pravom, dve nalavo a po paru dnoch aj 4 kojenia po sebe len na jednom potom, v noci som teraz citala viacere rady na znizenie poctu kojeni v noci http://koliskask.blogspot.com/p/nocne-dojcenie-... a mne sa asi najviac paci technika nechat napit dieta, ked dudluje vybrat prsnik, je to v noci, nijako mu nenarusis vyrazne rezim, len znizovat pocet a ešte s tým znížením tvorby mlieka povedat, že už je malo mliečka, nemaš už všetko mlieko vypilo a samozrejme uspavať bud s otcom alebo ležať, držať za ruku, po 3 dnoch bude určite spať samé veľa šťastia

alebo ešte vyskúšať najprv naučiť zaspávať samé a potom prejsť na odstavenie.

mne sa podarilo odstavit počas zimy - bola večer skôr tma, nevidelo ma dieťa, skor zaspalo

cecilia68
7. júl 2018

@myjusiatko Čo sa má nechať ožužlávať do 15-tich?

myjusiatko
7. júl 2018

@cecilia68 neviem ako ty, ale ja ziadne 15 rocne kojene dieta nepoznam.

momoika
8. júl 2018

@yanni 👍🏻🙈🤣🤣🤣🤣

zuzka38
8. júl 2018

@nikamo33 si si ista ze ovulaciu nemas? ja som napr. cyklus nemala ale ovulovala, preto som aj bez menzesu otehotnela a to som maleho tiez mala zavislaka

myjusiatko
8. júl 2018

@zuzka38 to ste sa museli trafit do prvej ovulacie. 🙂 keby si neotehotnela, dostanes prvu ms. 🙂

momoika
8. júl 2018

Ja neviem, čo je toto za dobu. Osobne si vela pamatam z detstva, a keby si mam pamatat, ako som žužlala mame prsnik...ooo, 🙈

anoushka33
8. júl 2018

@nikamo33 Ahoj, rozhodla som sa, ze ti napisem este. Po vcerajcom optimizme prislo sklamanie :(. Hoci prespal celu noci, zaspali sme s hviezdickami bez dojcenia, rano o piatej sa zobudil zo strasneym placom, ze "mama, mnam, mnam". Mucenie trvalo asi hodinu, bala som sa, ze zobudime cely dom, ked rozhodol muz "tak si priloz, nic ine ho neutisi". A tak aj bolo. Ale mlieko sa po tyzdni odstavenia takmer stratilo (som tehotna, tak tvorba sa prirodzene utlmuje, uz sa asi viac objavuje kolostrum, lebo je zlte, ak sa objavi kvapocka), tak ma zul, chcel sa mi plakat od bolesti... jemu sa to to nezdalo, pustal prsnik, potom znova hladal... a viac nezaspal. Takze zaver : zda sa, ze odstavenie 2. rocneho zavislaka nie je take jednoduche. Uz ma rozum a pamat mu sluzi :(. Budeme musiet asi postupne. Dnes sa budem snazit dojceniu vyhnut, obedny (ci pravdepodobne doobedny vzhladom na skore stavanie) spanok bude v kociku a v noci dam do "sluzby" manzela... Len tolko, ze vcera uplne v pohode nedojciaci den a dnes rano horor :(. Treba len trpezlivost. Totiz ani ja nechcem rovnako ako ty mucit dieta nasilnym odstavovanim a sucasne nezvladam (pod vplyvom tehotenskych hormonov a tiez tazkosti) hodinove revy a hadzanie o zem... Len tolko, moja skusenost, ale vsetky sme ine. aj nase deti 🙂

nikamo33
autor
8. júl 2018

@anoushka33 drzim palce,nech ste dalsi z pripadov ktore poznam a zaobisli sa bez placu :0)

nikamo33
autor
8. júl 2018

@momoika kazdy mame ine spomienky. Ja som bola kojena do 2r,na zuzlanie si nespominam,ale pamatam si ten vecer,ked zrazu nebola mama a s nou odislo aj nieco velmi dolezite,co mi nik iny nevedel dat.

zuzka38
8. júl 2018

@myjusiatko vidis co sa nedozviem na stare kolena 😉 dik