3 mesačný syn má 36,5 teplotu. Je to nízka teplota?

mipako
27. dec 2007

Ahoj, mam 3mesacne babo a zda sa mi ze ma dost casto nizku teplotu...v zadocku tak 36,5 co je dost malo ale ked maleho viac obleciem je nervozny...neviem si rady.... ☹

nenka83
27. dec 2007

aj moja mavala taku teplotu, niekedy aj menej. a pritom mame doma teplo, rucky mala teple. teraz mava studene stehna, davam jej po dome len pancusky. neviem ci prihodit vrstvu 😖

mipako
autor
27. dec 2007

moj maly je ako ladovy medved ruky nohy studene i ked tvaricku mava teplu vacsinou...len ho nemozem naobliekat lebo potom strasne place...a zopar krat sa nam stalo ze mal aj nizsiu tu teplotu a ma to strasne vystrasilo ze je podchladeny ale s nim sa inak neda je nejaky otuzily 😀
my mavame tiez len pancusky alebo tenke teplaky...nemyslim ze by bolo treba davat este nieco navyse..

nenka83
27. dec 2007

a doma mate teplo? kamoska ma o mesiac mladsiu dcerku, ma ruky ako zaba, pritom naobliekana.ma problem so stitnou zlazou, berie aj nejake lieky.no nestrasim ta aby si si nemyslela.

mipako
autor
27. dec 2007

mame teplo, ale on nema studene ruky stale ale dost casto no nic tak ked pojdem najblizsie do poradne tak sa spytam doktorky

jahodka11
27. dec 2007

nam v poradni povedali, ze studene ruky su ok, aj nozky, teplotu mame "merat" na lickach a nosteku, tie musia byt teple....🙂

marorlinko
6. máj 2008

zalezi jak teplomer pouzivasm my pouzivame elektornicky, co teplota u dietata, je bezna,ked ma 35.6, tiez my sestricka vravela,ke dbol maly menzi,ze mat studene ruky je casty jav u babatiek, nie znakom podchladenia, tiez studeny nostek, sak v zime ked je zima,tak je bezne,ked je vonku,ze ma studeny nos, tvar predsa nezakryva nik, mnohe co maju deti vraveli
sestricka mi kazala,ze mu mam davat ruku na hrudnik hore a hore na chrbatiku, ked teply, tak mu niejezima a ked studeny mam mu dat viac oblecenia, tak sme to vzdy sledovali

sorscha
6. máj 2008

marorlinko používam digitálny teplomer. Malý nemal studené ručičky, len náhodou som mu zmerala teplotu, kedže bol dosť uplakaný a nejako sa mi to nezdalo. 🙂

brontik
5. dec 2010

Ahojte, ja mam podobny problem u malej 6 mesacnej dcerky. Najma v noci teraz v zime mam velke obavy ze jej je zima. V izbe mame teplotu 18-19C ale ona v noci ma ruky ako lad. A to hovorim nie studene ale ladove. Bojim sa ze jej je zima. Mava niekedy aj studene licka a usi. Myslite, ze jej je zima? Inac spi, nebudi sa na to, akurat vidim, ako si pevne zatina rucky - mozno ju oziabu? Inak hrudnik mava niekedy "vlazny" a pritom ma body s dlhym rukavom, pyzamo, spaci vak, prekryta po hrudnik termo dekou a na tom este taka lahka flysova deka. Co mam robit?

katrinka8
6. dec 2010

@brontik - kontroluj teplotu za krkom. Ani prehrievanie babatka nie je velmi dobre - prirodzene ma babatko chladnejsie rucky a nozky. Podla mna ju mas oblecenu a pozakryvanu dost... Mozno ma len nedokrvene rucicky, pretoze v noci s nimi menej hybe preto ich ma chladnejsie 😉 Urcite ju rucky neoziabaju, pri izbovej teplote nie. Ved si predstav, keby bolo vonku 18 - 19 stupnov, ako by si ju obliekla? Nasa dcerka ma tiez studene (obcas ladove - najma v noci) rucicky. A spava len v pyzamku (tenke body a dupacky) a v spacom vaku. Prikryta uz nie je. Mame sice v izbe cca 22 - 23 stupnov, ale mame zateplene a plastove okna, cize vobec nekurime. Aj napriek tomu, ze ma studene rucicky, uz ju neprikryvame. Za krkom ma teplucko, tak jej zrejme zima nie je 🙂 Spava tak uz dlho.

brontik
13. feb 2011

Ahojte, potrebujem poradit co robit. Posledne dva dni mala mala teploty od 37,7 po 38,5. Nizsia bola po zrazeni liekami. Teraz na noc mala 38,6 tak sme jej dali paralen a rychlu kupel - ale klasika ako ju normalne kupavame. Teraz 3,5 hodiny po podani lieku som jej namerala teplotu 36,0 na uchu na ktorom nelezi..... Co mam robit? Je podchladena? Nemoze jej to kolisanie takto vela uskodit? Ruky ma teple

dandy_29
5. máj 2015

Dobry den mam 3 mesaceneho kluka a ma teplotu 38.7 a neviem si pomouct 😢

valy
5. máj 2015

@dandy_29 daj mu panadol sirup, davkovanie podla krabicky a chod k lekarovi