3-ročné dieťa nechce chodiť von

23. nov 2023

Mám 3 ročné dieťa ktoré nechce chodiť von.
Keď bol menší tyral ma na teple v lete od rana do večera
Tento rok ani za boha nechce chodiť von ani na hodinu
Vreskot ,zachvaty ,plač že on nejde
Doma robí neplechu
Neviem už ako na neho
Vonku ma na vozenie auta, piesok,kupila som kriedy
Detské ihrisko máme pri dome ale ani tam ho to nebaví
Neviem už čo robiť

lenvam
23. nov 2023

Zobrať mu tablet, telefón?

pribinak
23. nov 2023

Čo robí doma?

januska12323
23. nov 2023

Skúsila si zistiť čo mu vonku vadí? Zima, teplo, topánky, oblečenie, nudí sa sám....

yanni
23. nov 2023

a co robite doma?

zoja1234
23. nov 2023

Začínajú vianoce, mozno pomôže keď ho "nalakas" na vyzdobu meste, stromček, svetielka vo výkladoch, horúcu coko co si dáte spolu..

zoja1234
23. nov 2023

BTW a netlačia ho topanky/čižmy ktoré mu vonku obuvas? Môj si chvíľu zvykla na nové čižmičky tento rok, a pritom boli veľkosťou dobre, aj mu sedeli, merali sme to v obchode z každej strany, ale dačo mu nebolo dobre, zo začiatku sa vonku po pár krokoch chcel nosiť.. Uz asi rozchodil, tak už je dobre 😂 pozri ci nemá odrete alebo stlačené prsty, patu, atď..

autor
23. nov 2023

@lenvam vypla som aj wifi ale začal iba vrieskat a von som ho nedostala ani nasilim ked ho aj dostnanem vrieska že sa ludia pozerajú ako keby ho bijem

autor
23. nov 2023

@pribinak bordel ,skáče po posteli ,lieta po dome, hádže všetko o zem

autor
23. nov 2023

@januska12323 tak jemu zima nevadí doma plače keď sa kúri vždy ujde do obývačky kde je zima
S detmi sa hrať nevie to sa iba biju ..
Tak mi vždy ideme von s kamarátkou hrame sa s nim obe
Keď bol menší chodili sme na prechádzky pozerať ovce ,kone , kŕmiť ryby ale už to nechce robiť ani sa prechádzať

autor
23. nov 2023

@zoja1234 kupovala som nové zimné čižmy tie si vyberal sám aj sa mu páčia tak že tam by nemal byť problém ale je lenivý nechce kráčať ale nemá si ako vybiť energiu tak potom je dlho hore poobedny spanok mema od roka a pol

jaond19
23. nov 2023

Ked ho nebaví chodza, kolobezku ci ucit na bicykli by sa nechcel? Mojho tiez chodza moc nebavila, on bol skor akcný...

heln
23. nov 2023

3 rocny nechodi do skolky? moj tiez nerad chodi von, ale cirkusy mi nerobi. a keby ste dali tej ceste von nejaky ciel? napriklad musime do obchodu, treba ist nieco niekam zaniest?

anjelicek26
23. nov 2023

To, ze si vyberal topanky sam podla optiky neznamena, ze sa mu realne v nich dobre chodi... dokupte zateplene gumaky, do ktorych sa len nasuchne, ci nebude zmena... doma vypnut vsetko a pockat si, kym sa unavi z vrestania a vypyta von, co ineho...

autor
23. nov 2023

@jaond19 bicyklovat sa vie ale nemame vhodnu cestu na to a tam kde chodia auta po ceste nechcem riskovať jazdia ako šialeny

yanni
23. nov 2023

este raz otazka, co robite doma? Nejak ho zamestnas? Neviem si to nejak predstavit. Mam, okrem in eho, 4rocnu a neviem si predstavit, ze by sme len doma trcali. Pises, ze si vypla Wifi. Cize z toho my vychdza, ze ste ho naucili na telku, PC, mobil? Ak ano, tu je ten problem. Ked teraz nemoze, tak ma abstak. nechcel chodit von, lebo tam nemal tv, mobil atd.

lenvam
23. nov 2023

Ale ved nech kukaju ty vychovávas.Hlavne nezacni vyjednávať ze ak pôjde von a keď sa vrátite dostane tablet!

maryetta
23. nov 2023

U nas to zyklo byt podobne.
Plac ked isiel von. A potom druhy plac ked trebal oist dnu. Rozkazujes tu ty alebo dieta?
Tak sa k tomu treba aj postavit.

yanni
23. nov 2023

Zrus doma vsetky media. Aj TV. Dva tyzdne bude rev, krik, agresivita, riadny abstak ale casom sa ukludni.

januska12323
23. nov 2023

3 ročné dieťa reve keď vypneš wifi? Nech reve, nechceš snáď z neho závisláka. Elektroniku na istý čas zrušiť a pôjde aj von.

pribinak
23. nov 2023

Dieťa má chodiť denne von, kvôli imunite pohybu energii ….
Proste by som mu ráno oznámila že nech sa pekne pohra a potom pôjdeme von
Aj za cenu placu. Vyberala by som atraktívne trasy, aby bol spokojný, napr nejakú pekarnicku a kúpili by sme koláčik, nejaký potok či lesík, alebo proste niečo čo ho zaujíma
Ja som s mojim chodila snáď pol roka na stavbu, obdivoval bager, tatrovky, žeriav. Išla som umrieť, ale jeho to zaujimalo

Nemôžeš nechať rozkazovať 3 ročne dieťa. Ty si matka a nastavuješ pravidla
Ak je naučený pozerať veľa tv či hrať sa na tablete tak to treba výrazne obmedziť

sabina230
23. nov 2023

Nechápem matky ktoré dokážu takéto malé deti naučiť už v takomto veku na telefóny, tablety. Existuje toľko rôznych aktivít, činností ako deti zaujať. V takýchto prípadoch zlyháva výchova na plnej čiare a dieťa bude mať vzťah akurat tak k YouTube.

ivangeline
23. nov 2023

Reziiiim. Milujem rezim. Deti sa citia bezpecne tiez. Mame vynimky. Tato rezim "kazi" ale su to pri rezime prijemne turbulencie.. a vsetci sme takto stastni. ;D Kazdy den s nieicm musia pomoct. Rozpravky 30min max. Kazdy den nieco tvorime. Skoro kazdy den sme von. V teple 2x za den. I ked je zima,tak sa snazime medzi ludi aspon 2x za tyzden. Navsteva. Nakupne centrum. Kniznica. Jeme spolocne. Vacsinu veci robíme spolocne...kazdy co zvladne a co ma rad..to sa uz prisposobi.. vonku,pri tvorbe,pomoci v domacnosti a pod.

zuzii15
26. jan 2024

Dobrý deň, chcem sa len opýtať či to obdobie prešlo a ako rýchlo 😀 u nás je to tiež. Nechce chodiť von..a v pyžame by tiež bola celý deň

autor
26. jan 2024

@zuzii15 zdravím už máme 3 a pol roka.
V pyžame celé dni. Von sa ťahá každý deň s tým ale keď prší alebo keď je už pritmie.
Vydrží rôzne niekedy aj 3 hodiny a ťažko dostať domov.
Ale zase spanok sa nám zhoršil večer nechce spať 🙈🙈