40-stupňové teploty po MMR vakcíne !

1. máj 2020

Dcerka ma uz dva dni 40ky, vakcinu MMR mala minulu stredu, mate skusenost ? Mam o nu strach, poradite nieco co Vam zabralo ? ďakujem

autor
1. máj 2020

@zuzankkaa1 dakujem

lindusss2016
1. máj 2020

Ved sa neda cestovat, tak odkial osypky? Na slovensku sa momentalne nevyskytuju

autor
1. máj 2020

@lindusss2016 ved nie teraz ale neskor, ved nebudu hranice zavrete vecne, my nebyvame na Svk

majamat
1. máj 2020

moja mala presne o tyzden tiez teploty, najvyssiu 39,5°C. trvali tusim 3dni. uz si nepamatam. mala aj vysyp. davali sme lieky na teplotu. 40%c je vyoska teplota, ale deti takto reagovat mozu.

autor
1. máj 2020

@majamat nasa mala vcera 39 vecer dnes podvecer 39,9 a teraz 39,2 o 4hodiny po uziti paracetamolu jej zase vyskocila ☹ snad bude ok

pehavcek
1. máj 2020

Aj moj synovec tak mal. Po niekolkych dnoch presli. Zrazaj teplotu a hlavne vela tekutin. Ale davaj ich len po lyzickach. Nie vela naraz. Ak das vela naraz, moze vracat. Neboj, bude dobre. Tazko sa pozera na chore dieta ale to najlepsie co mozes pre nu urobit je aby ta videla pokojnu a v pohode.

majamat
1. máj 2020

ak teploty takto vyskakuju, tak je dobre kombinovat paracetamol s ibuprofenom. smaozrejme davku podla veku ( pripadne podla hmotnosti ) a prestriedavat.
nepamatam si presne,a le tusim paracetamol mozes dalsi dat az po 6hod. tak meduitym mozes pouzit ibuprofen. a teda ak poklesne napr, an 38°c tak to uz zrazat netreba tak nevyhnutne.
dcera raz mala nejaku infekciu, kedy mala taketo teloty, ale asi najvyssia 39,7°C a to pretrvavalo oklo 4-5dni a potom 6den uz bolo medzi 37-38°C. a 7 den uz len kusok nad 37°C. a teda tiez som jej to tak kombinovala, lebo castokrat uz 2-3 hod po poklese teploty opat stupala. a to bolo tusim voku dost teplo. sa nam dost zle zrazal teplota.

jana_eyre_2
1. máj 2020

Sú choroby aj také, že má dieťa iba teplotu a žiadne iné priznaky, alebo sa pridajú až neskôr.. samozrejme môže byť, že to je aj z vakciny, bývajú občas také reakcie.. pokiaľ teplota ide zraziť (na tri hodiny je postačujúce, treba striedať paracetamol s ibuprofenom uč.latkou aj už po troch hodinách ak sú také vysoké) a hlavne treba dieta veľa zavodnovat.. ak v pondelok bude rovnako, tak kontaktovať lekára, ak sa niečo zavazne pridruzi, tak pohotovosť skor.. ale neboj určite to zvládnete.. držím palce

prihlasenemeno
1. máj 2020

Naša malá 5 dní horúčky do 40, bolo to zúfalé. Zrazali sme na striedačku paralelnom, ibalginom, tlačili do nej tekutiny. Asi na 4. ci na 5. deň sa jej objavil drobný výsev. Tým, že ide o oslabený ale živý vírus, prekonala oslabenú formu osypok.

jana_eyre_2
1. máj 2020

@majamat áno je to tak - paracetamol sa dáva po 6tich hodinách, ibuprofén tiež po 6tich a tak sa môžu striedať po troch, lebo tak to potom na oba vychádza 6h..

autor
1. máj 2020

@jana_eyre_2 pocula som ze ibuprofen treba tiez prestriedat skusim.zajtra kupit a vyskusame..
dakujem

autor
1. máj 2020

@prihlasenemeno nasa mala trosku vysyp na zadocku malicko inak nema nic len to tiez neviem, ci nebolo z jedla nastastie pit pije

pehavcek
1. máj 2020

Aj nam kazali prestriedat ked nesla teplota dole. Syn mal 40tky ked chytil z kurcata camphylobacter. Mal zaroven aj strasne hnacky. Po panadole sme mohli dat nurofen uz po 2 hodinach. Samozrejme len v pripade ze teplota neklesala. A este nas doktorka upozornila ze nedavat zabal v case ked ide teplota hore. To znamena vtedy ked ma dieta triasku. Pockat kym vystupa a az potom dat zabal. A nedavat zabal na ruky a nohy, lebo prave tadial teplota z tela odchadza.

semila001
24. jún 2020

@lucia147852 moje 2 dwti z muzom niesu ockovane a jeho 4 tiez nie a su zdrave bez ekzemou bez alergii znama lekarka to potvrdila ..

proud507
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriama11
22. sep 2022

Zdravim aj mojej po 8 dnich vybehla teplota presne po ockovani. Vasej nakoniec bolo daco alebo to bolo z ockovania?

7vanilka7
30. nov 2022

@miriama11 dobry večer. Akurat to riesim doma, sme 8. den po ockovani, a mala isla spat so zvýšenou teplotou. Ako ste to zvladli?

miriama11
5. dec 2022

@7vanilka7 3 dni mala teplotu a tyzden nekludny spanok , po teplotach sa osypala, potom uz ok . Starsia mala 5 dni teploty a potom vysyp.

7vanilka7
5. dec 2022

@miriama11 ďakujem 🙂