5 mesačný synček sa budí každú hodinu

vierka75
16. jan 2013

draha mamicky prosim vas o radu. mam 5 mesacneho syna ktoreho kojim. cez den to trva do 5 min a bradavku vypluje a zaspava v kociku kde spi niekedy az 2 hodiny. v noci je to horsie..budil sa kazde 2 a uz par noci kazdu hodinu ..napapa sa a stale chce byt na prsniku ked ho z neho vytiahnem tak je prebudeny a nechce spat..boli ma cely chrbat a bradavky
v com je chyba? nechce a nikdy nemal cumel..vdaka za kazdu myslienku a spravu
🙂 ☹

andrejka1983
16. jan 2013

@vierka75 ahoj, tak ja by som skusila cumlik namáčaný do nejakej šťavičky alebo ovocnej výživky aby si pocuckal cumlik a tak možno zaspí, alebo možno je hladný a tvoje mliečko mu už nestací tak skus cez den kojiť a na noc mu dať umele mliečko, možno vydrží dlhšie....alebo cez den jednu davku nahradiť umelým mliečkom a šetriť si mliečko na noc aby sa poriadne napapal alebo dlhšie pocuckal.... 🙂 a tak 5 mesačneho by si už mala aj prikrmovať zeleninkou a kašičkami, takže hladný by nemal byť....ale ak neplače od bolesti, tak je všetko v poriadku 🙂

nikaa81
16. jan 2013

@vierka75 ahoj aj moj maly bol presne taky a tiez som nevedela co mam robit,myslim ze by si mala na noc davat sunar alebo skus aj riedku krupicku 🙂

leamato
16. jan 2013

@vierka75 Ahoj ja som mala toto isté s dcérkou keď mala 4 mesiace,tak som jej začala dávať pred spaním asi takú hodinku prvé kašičky a odvtedy sa oveľa lepšie vyspíme 🙂 inak ju zatial neprikrmujem, okrem tej kašičky večer.

jamabe
16. jan 2013

kašička môže pomôcť, ale aj nemusí. synček sa ti môže budiť aj jednoducho preto, lebo ťa chce cítiť, byť s tebou. toto kojené deti robia. neboj, prejde to. my máme 10 mesiacov, dávame kašičku a pospíme do polnoci, potom sa zobudí ešte o 3 a spí do rána do 5. Ale v tom veku ako vy sme aj my mali také problémy. Nám kašička zabrala, ale to už mala 7 mesiacov. Ale tvoj je ešte veľmi malý na kašu! Ako kojený by nemal byť prikrmovaný do ukončeného 6 mesiaca! Aj kaša je príkrm!

vefi89
16. jan 2013

ale kaša môže aj uškodiť, môže mu zaťažiť bruško napr 😉
mne toto robil do roka, pokiaľ sa neodstavil 😀 mala som ho u seba v posteli, a cecky vonku, aby sa mohol kedykoľvek "naraziť" 😀 takže to chce čakať, a čakať, a čakať 😀 však je to dieťa, nemôže sa naformátovať, aby spalo tak, ako tebe vyhovuje.

ivani
16. jan 2013

@jamabe ja si tiez myslim ze kasa problem nevyriesi. moj drobec sa budi tak isto, od 22,00 kazdu hodinu niekedy aj kazdu 1,5 hod. davam mu na veceru kasu a nepomohlo. niekedy mu staci iba to ze si ho nad ranom zoberieme k sebe do postele a v sekunde zaspi. ale hladny v noci nie je, ked tak iba smadny. zvacsa mu staci ze si vypije caju. mam na stoliku nachystane aj 3 flasticky caju tak cca 50 ml a to vypije a zaspinka este s flaskou v puse.

cawes
16. jan 2013

@vierka75 ahoj ja mam tez 5 mesacneho a teiz sa zacal poslednu dobu budit, myslim ze su to zubky nas uz ma aj take biele bublikny na dasnach

njonja
16. jan 2013

Ahoj🙂 no je podla mna chyba, tze kojis v noci. Teda, u nas to tak bolo. Moj maly sa takto budil kazdu hodinu do 13 mesiacov, kym som si povedala, ze koncim s nocnym kojenim. Mala som tyzden noci uplne na figu, ale odvtedy mi uz prespi od siedmej do siedmej vkuse, s jednym nocnym cikanim. Neviem teraz ako j eto s kojenim 5 mesacneho v noci, ci to to dieta este potrebuje. U nas to rozhodne nebolo o potrbe jedenia, ale o navyku na dudlanie. Nemali sme nikdy dudel a on si ho potom spravil z mojej bradavky. Takze ak mozes, skus ho oducit od nocneho kojenia, pripadne to zredukuj. Nechaj ho trosku pomrncat, ale nedaj mu hned bradavku...zvykne si, neboj! Len musis vydrzat ten zaciatok. Takto sa totiz nevyspi ani on ,ani ty a nie je to pre nikoho dobre.. hovorim to z vlastnej skuenosti..

zeytin
16. jan 2013

Mali sme so starsou dcerkou ten isty problem, od pol roka sa mi zacala budit kazdu chvilku v noci na kojenie. Vyskusali sme vsetko mozne aj nemozne. Nakoniec pomohlo, ze som ju odstahovala do detskej izby - dovtedy spavala s nami v spalni... Odvtedy mi prespala celu noc... max. s jednym kojenim. Vraj deticky citia materske mliecko a tak sa budia... ked uz nelezala vedla mna, kludne spala a vyspala som sa aj ja, aj ona. Kazde babo je ine... netvrdim ti, ze to urcite zaberie. Nam to pomohlo, tak za vyskusanie to stoji... 🙂

matafen
16. jan 2013

S mojou dcerou som mala presne tento isty problem, budila sa v noci kazdu hodinu, max. vydrzala 1,5hod, pomohlo az to, ked som jej zacala vecer davat umele mlieko a neskor kasicku z flase, spanie sa jej zmenilo naozaj zo dna na den - dalsiu noc sa zobudila uz len 2x a po mesiaci sa budila uz len 1x. za noc.

milka1978
16. jan 2013

@vierka75 už mu asi tvoje mliečko nestačí ... ja byť na tvojom mieste tak mu dám na noc kašu a uvidíš, že sa nezobudí ani raz ... je už dosť veľký na to aby ti vydržal iba s tvojim mliečkom .... skús kašu a konečne sa vyspíš 😉

demonique
16. jan 2013

@vierka75 Vieri, ak ti zalezi na tom, aby si aj nadalej kojila tak mu nedavaj UM z flase. Ked si babo zbvykne na flasu, z ktorej mu cucanie ide lepsie uz nechce prsnik. Ani s tou kasou na noc to nemusi zafungovat. Kasa je tazka. Ja som zacala davat kasu teraz nedavno a to ma maly uz 7 mesiacov a spal este horsie ako zvycajne. Presne v tom istom obdobi sme mali ten isty problem. Budil sa kazdu hodinu a pil. Vydrzala som. Kojila som kazdu hodinu a nechala spat pri mne a tak som ani nevedela kedy sa zobudil. Proste vytiahnes a das a spis 😉 Preslo to. Nemusi to byt, ze mu nestaci uz tvoje mlieko, je to mozno take preklenovacie obdobie a mozno su to uz zubky. Ak to trva dlsie porad sa radsej s lekarkou alebo laktacnou poradkynou kym urobis nieco, co bude potom lutovat.

vierka75
autor
16. jan 2013

DAKUJEM MAMICKY..KAZDA STE MI URCITE NEJAKO PORADILI. MALY KED SA MI V NOCI BUDI LEN TROSKU PAPA A POTOM CHCE MAT LEN PRSNIK VO SVOJICH USTACH NAMIESTO CUMLIKA..KTORY NEMAME. ..TAK SKUSIM VYDRZATA PAR TYZDNOV A AK TAK DAT NEJAKU TU KASU...VDAKA