6-týždňové bábätko - nastavenie režimu

janakostolnikova
8. mar 2023

Pekný deň prajem 🙂 ženy, prosím poraďte mi, mám 6 týždne bábätko a neviem ako mám nastaviť režim nám ale aj jemu, zobudí sa mi o 4 (spal od pol3) kŕmenie nám trvá aj 45min a všetko okolo viac ako hodina, vydrží mi byť hore Max. Hodinu a pól, no kameň úrazu, kedy ho okúpať keď sa mi zobudí o 4 hneď sa naje a hodinu a pol mi vydrží byť bdelý, potom je už nervózny a nechce spať, hneď po kŕmení ho kúpať nemôžem a všade čítam, že ho mám okúpať a tak nakojit, lenže môžem ho kojjt hneď po kupani o 2 hodinky znova a následne uložiť na nočný spánok? Ak by mi teda od prvého kŕmenia nespal tie 2 hodky, alebo mi prosím poraďte ako to riešiť, ďakujem

luccija
8. mar 2023

@janakostolnikova nerozumiem...veď vstane o 4 do 5 kojis, prebalujes tak kúp okolo 19 a dostane jesť a pôjde spať na nočný spánok či?nekúpala som každý deň také miminko.Niekedy iba zadok, ruky nie celú.Ved kúp tak, aby nebolo nájedené a veľmi unavené

janakostolnikova
autor
8. mar 2023

@luccija do 19:00 je to dlho na neho, sú to 3 hodiny bdenia a zároveň keď ho nakojim o 16:00 je do 16:45 tak keby som ho aj o 18:00 len umyla, tak hneď po umyti znova kŕmiť je priskoro, tento časový interval riešim

beata_k
8. mar 2023

@janakostolnikova Tak male babatko nema z kupania nic. Ja chapem, ze chces ritual. Aj ja som mala. Okup ho za 15 minut zo vsetkym vsade a hotovo. Neskor vydrzi dlhsie hore a aj to kupanie bude zaujimavejsie. Jak pre neho, tak pre teba.

beata_k
8. mar 2023

@janakostolnikova Ja som dojcila hned po kupani.

fion22
8. mar 2023

@janakostolnikova také malé babo ešte nemá režim, myslím do 10-12t. Zbytočne trápiš seba, len sa ním riaď, ono ti dáva všetko najavo čo potrebuje, keď je hladné nakojiť, keď chce spinkať, tak dať spať...chápem že chceš režim, aj ten príde neboj, ale neskôr🤗 Zatiaľ ho môžeš kľudne kúpať aj doobeda a nemusíš každý deň

svokrinjazykmonika
8. mar 2023

@janakostolnikova to je celé zle. Prestaň byť otrokom hodín, vôbec to nesleduj. Riaď sa čisto len bábätkom. 6 týždňové bábätko má svoj vlastný režim, až neskôr sa to ustáli. Také malé chce iba papať a spinkať a byť pri maminke. Prsník je teraz celý jeho svet. Ja som kúpala každý druhý deň a trvalo to pár minút, iba rýchlo ošpliechať a spinkať. Až neskôr som začala kúpať každý deň keď už si to aj ona začala užívať a baviť sa vo vodičke. A koj na požiadanie, dieťa má rôzne fázy, hlavne prvé tri mesiace, tzv. 4. trimester. Niekedy bude hladné každú hodinu, niekedy bude papať 10 minút, niekedy aj celú hodinu bude dudlať. Ono sa to časom všetko ustáli.

esmeronka
8. mar 2023

Však keď sa večer zobudi okup ho,daj plienku,obleč,nakoj...nechapem načo sa pri tak malom dieťati zaoberáš časom aj tak sa zobudi a zaspi kedy on chce

xtina1711
8. mar 2023

Do 3m babetko tusim nevie este co je den a noc takze rezim zbytocne nesil a pocuvaj jeho potreby ono to pride🙂

jaskolka
8. mar 2023

Úprimne? Vykašli sa momentálne na režim, to sa nedá pri takom malom bábätku, je to veľmi skoro. Zbytočnesa budes stresovať, rob tak, ako aktuálne ti vyjde situácia. Ono postupne si režim vytvoríte, možno ani nebudeš vedieť ako. Skus nepozerat na hodiny, len ta to vynervujea bábätko aj tak si urobí "po svojom".

lalala94
8. mar 2023

Ja s predošlými názormi vôbec nesúhlasím. Je pravda, že denný režim ako taký som neriešila, ale večer som si nastavila hneď od príchodu z pôrodnice. Mojim cieľom bolo, aby dcéra bola v postieľke uložená na nočný spánok do 19:00, max. do 20:00. Nespomínam si presne už na detaily, ale ak aj spala, o 18:30 som ju jednoducho zobudila, pomojkala, okúpala, pri tlmenom svetle som jej dala plienku, ponatierala, učesala, obliekla a šla som s ňou do spálne, kde som ju už nakŕmila, a potom dala do zavinovačky. Je pravda, že cez deň sme mali vždy chaos a prispôsobovala som sa len jej, ale večer nie. Ten som si spravila podľa seba a ona sa rýchlo nastavila. Ten večerný rituál sme mali každý deň a máme ho tak doteraz.

nika23t
8. mar 2023

@janakostolnikova ja som mala jedine pravidlo, a to, že od 19.30 sme mali nočný, pokojný režim. Snažila som sa kúpať okolo 19tej,nejakú pol hodku skôr som neriešila, ak napríklad jedla o 18tej, aj tak som o 19tej kupala, potom som nakrmila, koľko vypila, toľko vypila. Ale už sme mali stlmene svetlá a bolo ticho, nech si zvyká na to, že je noc. Prvé týždne to bolo viac o mojej snahe ako o nejakom dodržiavaní, ale potom to už bolo ok. Takto som to robila pri všetkých troch dcérkach. Potom už aj časy sa nám ustálili postupne, aj kŕmenia. Teraz ma najmladšia 15 mesiacov a stále u nás platí, že večer kúpeľ a potom mlieko a spanok.

nika23t
8. mar 2023

No, teraz čítam, tak presne tak som to riešila ako
@lalala94

esmeronka
9. mar 2023

@lalala94 lenže ona tak zaryto rieši ten čas že každu radu odpinka aj keď vaša ma logiku...ona odmieta predlžiť tie svoje časove useky na ukor kupania

nairia
9. mar 2023

my sme tiez mali den tak halabala, ale predspankovu rutinu sme drzali a drzime dodnes (1,5r)... tak sme to mali nastavene, ze o 19 uz bola hotova na kojenie a spanok, ale popravde sa nam to velakrat poposuvalo hore dolu.
netreba to tak prezivat, ked sa bude ten vecerny ritual v zaciatkoch hybat v rozmedzi pol hodiny az hodiny. dolezite je udrziavat tu predspankovu rutinu. my sme teda kupali iba 3x do tyzdna, aj to bolo tak na 5min, ved co tam s tym "handrovym" babatkom sa da robit?
cize poumyvat, vysusit, plienka, pyzamko, ucesat vlasky a sup do spalne.
cim bude starsie babo, bude sa to viac stabilizovat

zorkahorka
10. mar 2023

Nikdy som svoje deti tak malicke kazdy drn nekupala a mala som o to menej starosti. Ked sa pokakali, isli hned pod vodu, takze boli vzdy cisti. 6tyzdnove babo sa kazdy den meni, nemozes mu este nastaviť pevny rezim. Akurát vecer sme mali zauzivane, ze sj starsi sa o 20.h postupne chystal do postele a postupne nabehol na tuto hodinu aj maly.
Prve dva mesiace som ani neprezliekala do pyzamka. Aj tak skoro stale spali a vobec nevnimali,ci je noc ci den.