7,5-mesačné dieťa sa všade štverá

8. jún 2022

Plazí sa ešte zatiaľ po brusku, ale najviac ho baví štveranie sa po nábytku, konferenčný stolík, radiátor a rozny nízky nábytok. Nič pri nom nestíham a musím pri nom sedieť a robit support ak by šiel do pádu. Uz ho nebavia ani jeho hračky ani kobercek, ani svetielka ci hracie veci, klakne si na kolienka a chce z policiek a nábytku všetko zhodiť ci oblizat, alebo hýbať stoličkami atď. Sam ešte nesedí, len sa plazí a pohupuje na kolienkach. Do teraz som vedela aspoň dačo rýchle uvariť, teraz není šanca. Ako toto riešite prosím, viem ze je to len obdobie ale čo mám robiť..

jjanulienka
8. jún 2022

Dať ho do ohradky kym budeš variť? Alebo si daj podložku k sebe do kuchyne a vytiahni mu nejaké varesky misky nech sa hra pri tebe 🤷🏽‍♀️

viestta
8. jún 2022

Minimalizovať to co sa spraviť musí, to co sa spraviť musí spraviť keď spí a keď na dieťa dohliada otec. Nie je od veci začať organizovať domácnosť tak aby si dieťa neublížilo, tak ci tak vás to v krátkej dobe čaká.

dada0902
8. jún 2022

Tak ja keď niečo potrebujem rýchlo spraviť dám si malú do nosiča nejako to musíš vydržať radšej dávaj pozor nenechávaj osamote len aby si všetko stihla ja keď toho viac potrebujem porobiť tak počkám na muža mame aj ohradku len tam keď sa vzdialim už plače stvornozkuje stavia sa tiež všade tak tiež ju nemôžem nechať len tak často x som zúfalá s toho co všetko mi treba urobiť lebo keď spí musím byť pri nej hneď sa zobudí keď ujdem prednejšie mi je aby pospala toto obdobie ujde a postíhame aj 3chodovy obed spraviť 😄😄

matovicova
8. jún 2022

Začal objavovať svet 🙂

amonet
8. jún 2022

uplne v pohode, neupokojim ta u nas to zatial stale nepreslo. vylezie fakt vsade, naucila som ju zliezat, na baby cviceniach sa naucila ako sa pomaly spustat rukami tak uz je to beznecnejsie. ale v strehu som stale😅 proste upratujeme spolu alebo nijak😅

domireb
8. jún 2022

Zohnala som babu študentku, čo na ňu bude dozerať, kým si ja urobím nutné veci, zvyšok počká, kým príde domov tato a on dozrie. Keď uz fakt dačo urgentné,ide do ohrádky. Alebo keď spí. Minimalizovať, čo sa musí urobiť a urobiť len nutnosť. Varí sa u nás už poobede, keď sa príde z práce. Vravím si, že je to iba obdobie, ohm ohm.

autor
8. jún 2022

Joj ale keď on zaspí a ja pozriem na neho ako spi, tak si musím ľahnúť aj ja lebo som unavená, normalne aj zadriemem na 10-15 minút kým on spi, a spi v obyvacko kuchyni, nechcem búchať s hrncami.. :(

bubik6x
8. jún 2022

To rozumiem že si unavená, všetky sme, ale musíš si to zorganizovať ináč neurobíš nič, ja si napr chystám na obed už deň dopredu, večer, také ako napr očistiť zemiaky, mrkvu atď, upratujem ráno keď vstane, mám na mysli vysávanie, umývanie podlahy, kým on pije mlieko a väčšinou sa len hra s fľašou tak ja za tú pol hodinu to stihnem urobiť, keď chce ísť von z postieľky tak sa mu venujem 1,5 hodinky, potom ide zasa na chvíľu do postieľky alebo ohradky alebo sa s ním hra sestra, a ja si v tom čase urobím fakt len najnevyhnutejsie čo potrebujem, musíš si nájsť spôsob ako na to, držím palce 👍