8 mesačný nevie zaspávať

kudrlivka
28. aug 2013

Ahojte, viem že je tu už veľa toho o uspávaní, ale mám pocit, že na môjho synčeka nezaberie už nič. Chcela by som ho HOCIJAKO uspať rýchlejšie, ale on sa nevie uložiť. Spinká s nami v posteli lebo v postielke nespí akonáhle ho tam preložím. V kočíku ho musím voziť aj pol hodinu, ale to sa večer nedá praktizovať. Najskor mi zaspaval v kočíku do 5min, teraz najskor vela vela plaču a až potom zaspí za tú pol hodinu. Na prsku tiež zaspával pekne kým bol maličký, teraz sa mi stále rozplače keď už je napapaný a nevie zaspať. Stále ho vrátim lebo sa sa mi posadí a odštvornoŽkuje preč, lenže zase len plač. Večer aj hodinu sa uspávame takýmto spôsobom. Cez deŇ chce niekedy spať aj 3x, padajú mu oči, Šúcha ich ale ani za svet zaspať, len sa jeduje keď ho chcem uložiť. Mali ste s týmto niekto skúsenosť? Ako ste to vyriešili? S vyplakaním sme to skúšali, lenže on len plače a plače a dusí sa... Už to nemienim podstúpiť. Na rukách mi nezaspí, v nosiči tiež musím chodiť aspoŇ pol hodinu.
Som z toho veľmi unavená keďže sa uspávaniu venujem asi 3 hodiny denne a viac, uvítam rozumné rady. Už nevládzem.

kudrlivka
autor
1. sep 2013

Ked nam uz sa do zavinovacky daaaavno nezmesti. Jedine nejaku deku keby som pod neho dala. Vyskusat mozem,nic za to nedám 🙂
@monika2606

monika2606
1. sep 2013

@kudrlivka mne sa malá tiež do zavinovačky nezmestila, ja som ju len mala pod ňou a tak som ju potom zdvihla , a tak som to robila dllllho, ale zabaliť by som ju nezabalila určite 😀 ale tak jasné dá sa to aj s dekou určite to je v podstate jedno, len teda aby si ho tak zdvihla...možno ho to tak nevyruší ako keby si ho vyberala bez toho...však skús uvidíš....inak nám začalo obdobie že zase ju uspávam hodinu...pod ňu nejdeme, a dnes večer že hodina a pol tak sa teším....idú jej zuby hádam to prejde ☹

sonasonka
1. sep 2013

@hamca ja to mam dobodky rovnake ako by som to pisala ja

hamca
1. sep 2013

@sonasonka jaaj, nezavidim! Ja som taka rada, ze u nas to obdobie skoncilo. Hoci to trvalo az do 13 mesiacov, ale uz som aj na tie preplakane noci a dni zabudla. 😉

mariuskaa
1. sep 2013

@moni244 a čo tak ked ju okupes o 7. A už sa s ňou večer nehras.
Okupat najesť alebo opačne. (Posledný spánok ak ma medzi 1-2, alebo do 3, ak chce spať dlhšie zobudit) citát knižku alebo spievať uspavanku, prso a o 8 posteľ. Zvykne si za tyzden! ak sa budes s ňou hrať do 10 tak a potom prso do 10:30 potom mpzno ešte 1 hodinu uspavat neviem.
Kamoska ma 4 ročného syna a 2rocne dievčatka dvojičky. Kamoska je dost sebecka ale pozitívne. Ona ich dáva spať o 7:00 dvojičky a o 7:30 chlapca Naučili ich ze ona ich neuspava, nic. Najesť a spať. Ak vystrajali zo zaciatku ani sa k ním nepriblizi. Ráno ked sú o 5 hore ani neskroci do izby nic nepocula nevidí (a zaspia ďalej do 7) spiatočky 12 hodín.
Teraz ked sú už väčší. Ani nevystrajaju len spia bez prestávky 12 hodín.
Vysvetlila mi to ze ak chce mat normálny zivot, manžela, Atd. Toto musí byt. A ona si musí oddýchnuť.
Vždy som ju obdivovala. Ze ako to dokáže. Ale funguje takto.

l222
6. júl 2019

Viem ze toto je uz starsia diskusia ale velmi by ma zaujimalo ako to @kudrlivka vyriesila alebo ci to preslo casom lebo momentalne riesim s mojim 8 mesacnym to iste a som na konci so silami. Plus snubenec pracuje dlho do noci cize som na neho vacsinu dni sama 😫

nikusiak9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz