9 mesačné dieťa nechce spať

rrrr
30. okt 2012

Ahojte žienky. Mám 9 mesačného chlapčeka, ktorý od narodenia vôbec poriadne nespal. Začiatky boli naozaj ťažké, pretože do 3 mesiacov cez deň spal 2-3 krát po 10 minút a v noci bol nonstop hore s malými pauzami na oddych. Naša pediatrička je už zúfalá, pretože nám nevie pomôcť. V 5. mesiaci doslova odpadával na rukách od únavy až sme skončili na neurologickom vyšetrení v nemocnici. Lenže ani tam nám nepomohli, vraj je všetko o.k. a máme dieťa, ktorému stačí mikrospánok. 😖 Lenže keď toľké mesiace nespí ani drobček ani ja, už naozaj melieme z posledného. Teraz keď ide spať o 21:00 za 1 hodinu je hore a celú noc sa budí v intervaloch 15-20 minút a o 7:00 vstáva. Neviete nejakú radu, ktorá by nám pomohla?

nikoliatko
30. okt 2012

chodíš s ním vonku kočíkovať? naša maličká akonáhle vyjde na vzduch spí. a keď je večer, čiže kočíkovať sa asi nepôjdeme tak len ju skrátka oblečiem, dám do postieľky a otvorím na ňu okno - a okamžite tvrdo zaspí...

rrrr
autor
30. okt 2012

@nikoliatko pravdaže sme každý deň vonku, dokonca celé leto sme trávili deň viac vonku ako doma. 🙂 Teraz aj napriek zlému počasiu ideme na prechádzku. V kočíku nechce byť už od malička, vymýšľa, mrnčí, radšej je na rukách, tak vidí na svet lepšie. Takže asi tým to nebude.

boka79
31. okt 2012

@rrrr

a skusila si ho nosti v ergonomickom nosici? Moj maly pri kukani sa na svet vacsinou zaspi a spi aspon 45 minut. Ono je to tak, ze deti, ktore su nevyspate cez den, nespia v noci, skus ten denny spanok s tym nosenim dohnat 🙂

rrrr
autor
31. okt 2012

@boka79 Nosí sa celý deň, či už na rukách, alebo v nosiči. A to má 11 kg! To máš pravdu, že keď nespí cez deň, nebude ani v noci. Ale ako to dosiahnuť? 😢

namarie
31. okt 2012

my to nemáme až také zlé, ale sme na tom podobne... ale teraz som prišla na to, že keď poobede spapá viac kaše (dobre hustej) tak v noci potiahne aj dve-tri hodiny vkuse a aj keď sa zobudí, strčím jej prsník a spí ďalej... ale ak jej kašu dám večer, preplače celú noc...
náš Dr. už aj Peritol skúšal predpísať, v noci bola hore a celý deň prespala, tak sme ho odložili...
a nebolí ho niečo???

namarie
31. okt 2012

@rrrr a skúšala si hluk??? niektoré deti ho potrebujú, napr. hlasnú hudbu, ale normálnu, nie uspávanky...

rrrr
autor
31. okt 2012

@namarie Nám tiež chceli predpísať Peritol, ale odmietla som, predsa je to oblbovák. Nebolí ho na 100% nič má za sebou kompletné vyšetrenia, sono, krv, ušné. Je zdravý ako rybka. 😀 Hudbu rád počúva, najmä ľudovky. Ale to sme v noci neskusili. Neviem si to ale predstaviť ako budeme celú noc počúvať nahlas ľudovky. Veď manžela a moje staršie 2 deti porazí. 🙄

boka79
31. okt 2012

@rrrr

neni to len enjaka faza? bolo to vzdy takto? Ved v nosici sa spi najlepise, alebo je to veeelky vymyselnik

rrrr
autor
31. okt 2012

@boka79 bola by som skutočne najnajnajšťastnejšia keby to bolo len prechodné obdobie. Skôr si myslím, že je to veľký vymyselník, pretože už v porodnici, keď mal žltačku a slnil sa, boli pre mňa sestričky, aby som sa išla pozrieť, čo vystrája v inkubátore- pretočil sa z chrbátika na bruško a ručičkami hľadal mamu. Druhé detičky spali a on celú noc vymýšľal a krútil sa ako motovidlo. V 2 mesiacoch už ani za svet nechcel ležať a celý deň trávil sledovaním okolia na rukách. V 5 mesiacoch sa sám dvíhal v kočíku, aby mu náhodou niečo neušlo. Teraz sa stavia na nohy aj keď vôbec nelozil. Najradšej však sleduje detský program v telke a keď ide jeho známa rozprávka smeje sa a máva. Zrejme mu stačí toľko spánku, koľko má a nič s tým nenarobím.

boka79
1. nov 2012

@rrrr

Ahoj, aj na tvojom mieste by som urobila protokl spania, aspon dva tyzdne by som si kazdy den zaznacila, kedy zaspava, kedy vstane, kedy sa v noci budi a kedy vrieska, kedy papa.Potom by som pozrela, kolko hodin spi v priemere . Ide o dieta, ktore velmi reaguje na vnemy okolia a taketo deti potrebuju tolko isto spanku ako tie ine, moja dcera bola taka. Treba ich uspat, aj ked nechcu, musis sa naucit zistit, kedy unava zacina, nie ked je uz uplne hotovy a vtedy, ked ma prve priznaky unavy , hned hio ulozit, na kazde ukladanie navodit ritual, bud dat do spacaku, alebo nieco ine, ako ti vyhovuje a urobit v izbe uplnu tmu, aby ho nic neodputavalo amkusit ho uspat, lebo on ten spanok potrebuje, u mojej malej ma to stalo vela namahy, ale zabralo a naucila sa spinkat viac a bola aj spokojnejsia, tiez bola velmi ziva, v pol roku lozila, bola vsade, musela som sa naucit vypnut ju, tak ako televizor, a to sa mi podarilo len tak, ze som musela presne vystihnut cas unavy, zaciatku unavy, niekedy je to 5 minut a moze byt neskoro. Potom som ju dala do positelky , tma v izbe, ja pri nej, hladkat a ona zaspala.

rrrr
autor
1. nov 2012

@boka79 Ďakujem za radu, skúsim a dám vedieť ako to dopadlo. Drž nám palčeky.

nana
1. nov 2012

@rrrr Ahoj, pri čítaní tvojich príspevkov sa znova vybaviili chvíle s naším malým. Presne ako opisuješ..... V nemocnici ho museli pod svetlami uspávať na rukách už sestričky, aby nebudil iné detičky. Doma to isté, v noci sme sa s mm striedali každú hodinu, keď mal 7 mesiacov začal sa stavať na nohy a tam spánok už vôbec nehrozil. Doslova skákal v postieľke a ako 10 mesačná začal sám chodiť. Ak spal cez deň hodinu - už som ho kontrolovala či vôbec dýcha..... V noci sa budieval 15x . V nemocnici všetky výsledky boli ok. Dr. nám stále vravela, že z toho vyrastie....... Až nakoniec sme boli u jednej pani, akoby som to nazvala - liečiteľka ? ..... A vďaka nej sme to obmedzili na budenie sa v noci LEN na 5 krát a to mal malý 1,5 roka..... Ona vravela, že má niečo zablokované a niečo robila, ale nie s ním ale so mnou, lebo som ho ešte kojila a n bol moc malinký..... Ešte nám doporučila piť medovkový čaj, aj ja a aj on.... Neviem čím to bolo, ale aj za tých 5 zobudení v noci som bola šťastná. Cez deň nespával od 11 mesiacov. V januári bude mať 6 rokov a budí sa už len niekedy, max. 2x za noc.

rrrr
autor
1. nov 2012

@nana môj malý pije medovkový čaj, ale bez efektu. Tiež ma napadlo, že s ním zájdem nejakej bylinkárke. Veď spánok potrebuje a keď je v noci aj 25-35 krát hore, čo je to za spánok? ☹ Ja ho však už nekojím, tak neviem ako by to u nás urobila, keď má iba 9 mesiacov?