Prečo nechce 5 mesačný synček spať?

gabika844
4. feb 2016

Ahojte mam pät mesacneho chlapceka ktory vobec nechce spat. Denne mi spi iba 3-4krat denne po hodinke niekedy aj kratsie a v noci sa budi pravidelnr kazde dve hodiny. Zistila som ze to nie je hlAdom lebo som mu davala vecer pred spanim kasicku ale aj tak sa budi.Vela zznamychl ludi mi povedalo ze take dietA by malo spat pomaly celu noc lenze jeho sa to akosi netyka. Neviete mi niekto poradit?

siska53
4. feb 2016

Ma 5mesiacov. Maloktore 5mesacne dieta prespi celu noc.
A spi ti podla.mna cez den tak akurat.

sorciera24
4. feb 2016

neporadim...to ti este pekne spi, moj ma 15mes a budi sa do polnoci kazdych 40min, od polnoci, niekedy aj akzdych 10minut, ak prespi 2 hodky oslavujem....trva to stale a od anrodenia a tiez to nie je haldom (lebo on nechce jest).....proste je nekludny a budi sa..... a spat celu noc?...... 😀 moc citas, moj starsi syn prespal noc po roku a tento ako vidis, brutus....ja neviem, co od tych deti chcete, amt dieta v 5mes. akot y...skacem 2 metre 50....fakt, sorry za uprimnsot, ale ti chcem ukazat, ze to mzoe byt aj horsie.... a cez den ti spi uplne paradne podla mna....

hradnapani
4. feb 2016

5 mesacne dieta urcite bezne neprespi celu noc, dokonca ani rocne 😉 a preco nechce spat? mozno ho trapia zuby alebo cokolvek ine, na co mozno nikdy ani len neprides, proste to len nejako prezijete.

lusyke
4. feb 2016

No tak nasa neprespi celu noc ani teraz ked ma skoro 3 roky. Stava sa to velmi vynimocne ze nechce ani mlieko a ani jej netreba cikat To co za mudre tetusky ti nieco take povedali ze na 5 mesiacov? Je to uplne normalne..ano niektore deti su take ze od troch mesiacov spia ako zabite celu noc no je to skor vynimocne (vacsinou su to deti ktore niesu kojene ale su na UM). Cez den ze spi 3-4x tiez normalka na ten vek..postupne bude spat menej a menej. Nasa od 1r spala iba 1x denne poobede a od 2,5 roka uz nespi cez den vobec. Je to skor o tom ze ty si uz z toho unavena ze sa budi casto v noci...ver mi aj ja som bola a bola som z toho nervozna lebo som bola neustale nevyspata. No potesim ta...bude to stale lepsie a lepsie.

poohie
4. feb 2016

nie, babatka vacsinou neprespia celu noc, nepises sice, ci je kojeny, ale aj ked nie, nedonutis ho, aby sa nebudil, ma proste taky spankovy rezim momentalne. podla mojich skusenosti, v 8 -9 mesiacoch bude horsie 😉
cez den spi paradne, bud rada. mam tak isto stareho synceka a cez den spi 3 krat po polhodinke (obcas stihne este stvrty raz), a velmi mu to chyba. v noci sa budi trosku menej ako tvoj, ale to pride, uz sa "tesim" 🙂 prajem ti vela trpezlivosti a nech ti to syncek vynahradi svojimi usmevmi a dzavotanim 😉

upam
4. feb 2016

krasa ze ti spi 4 razy denne moja v tom case spavala 2 max 3 razy po pol hodine niekedy po 20minut... aj teraz v 2 rokoch je to nespavec... niektore deti proste nepotrebuju tolko spanku ako pisu tabulky to sme pochopili po hodinach uspavania a trapenia sa ;)

biba12
4. feb 2016

Ani moji nespavali a nespravila som s tým nič. Každé dieťa je iné. Doteraz sa budia každý minimálne raz v noci,takže som nespala poriadne 8 rokov ;) ;) zvykneš si 🙂

hulahop
4. feb 2016

'Milujem' postrehy okolia typu,co uz dieta ma alebo nema robit 😀 Ja som mala take depky a stale som riesila,ci spi dost....teraz ma skoro 2 roky a stále je to rozne,raz prespi celú noc,inokedy sa zobudí aj 3-4krat. A s kasickami opatrne,niekt.detom sa zle spi s takym plnym bruchom 🙂 Vsetko dobre zelam 🙂

tweetinka.co
4. feb 2016

Ahoj Gabika.. ja len pridam nasu skusenost - teraz ma dcerka 3 roky. S jej spankom je to velmi zle.. Do roku spinkala uplne uplne zle. Ako babo, do cca 6 mesiacov spala 2x za den -- do spanku ju trebalo vzdy dostat. Hodina uspavania, pol hodina spanku... Do cca roku spinkala uz iba 1x.. a od roku poobede nespi vobec... A od roku a pol chodi spavat po polnoci (medzi polnocou az druhou v noci). Lepsie noci nie su. Horsie - zaspi o stvtej, piatej rano 😒 Do dvoch rokov bola hore kazde dve hodiny.. Potom sa to zlepsilo a v dva a pol roku uz spinka "celu" noc - teda, ked uz zaspi po polnoci, tak spi do deviatej rana 😅 . Asi som neporadila,ale to, ako spi dietatko - nie vzdy sa da ovplyvnit - aj ked to moze byt unavne.. Skus ho pocuvat a verim ze sa vyhnete stavu, akym sme si presli my. Vsetko dobre.

katrin21
4. feb 2016

ale ved to je uplne bežne, ze sa d
ieta budi v tomto veku v noci kazde 2-3 hodiny..... cez den ho nedavaj az 3-4x denne spat, podla mna to je vela... mne sa zda, ze v takom veku dcera spala doobeda a potom poobede, napr. od 9-11 a potom od 13 do15-16 v kociku vonku a o 19tej uz spala na noc... vecer pred spanim sme davali ryzovu instatnu kasicku a prespala do polnoci.. potom uz sa budila kazde 2-3 hodiny, uplne normalne .... prebalila, dostala mliecko a spala dalej. nevystrajala, len sa budila. Uplne bežna vec 🙂
Maloktora mamina ma to stastie, ze jej babo spi celu noc. Ja som bola rada, ze sa napr. len budi, ale nie je 2-3 hodiny hore.. to by ma odviezli. a aj take deti su 😝

simsalabim
5. feb 2016

Mne sa zda, ze ti spi celkom pekne, mozno az na to castejsie nocne budenie. Vobec by som ho nepovazovala za problemoveho spaca. Cez den spi super...co by si chcela, aby cely den prespal?

mia265
5. feb 2016

Mne spáva presne rovnako od narodenia a má už 8 mesiacov. Lepšie je to,ako mu dám v noci vypiť obidva prsníky, to sa budí menej, ale nie vždy