9 mesačné dieťa nechce v noci spať

paulinka_s
19. feb 2012

Mám 9 mesačnú dcérku.Cez den mi spí 1-2x denne,podla dlzky spanku,ale vacsinou teraz len 1x a tak 3 hod.,potom už spať nechce.Večer je unavená,dám ju spať a po 2 hod.je hore a chce sa hrať.Budí sa na jedenie aj 2-3x vypije tak 150 ml mlieka,neviem ako ju mám odnaučiť tomu nočnému jedeniu a vstávaniu.Neviem či nie je dostatočne unavená,ale myslím,že cez den sa dostatočne unaví,kedže už skoro chodí,dokáže skákať s našou pomocou aj 10 min.v celku,neviem či to je nevyčerpatelné dieťa,ale ja už som na pokraji síl,prosím poraddte mi,už som sa 2 mesiac nevyspala.Predtým aspon vstávala len tak na to 1-2 jedenia v noci ale potom spala,teraz sa zobudí,naje sa a už spať nechce...neviem čo už máme robiť,sme s manželom zúfalí...

p.j.jacky
19. feb 2012

@paulinka_s aj my to mame tak,len mala sa nebudi na jedlo ale len tak.Cez den ma 2 spanky doobeda hodinu a poobed max.2 hod.Spat ide o cca 19tej.Budi sa stale niekdy aj kazdu hodinu.Niekedy sme hóre 12x za noc.Stava sa ze sa zobudi o 1 v noci a je hore aj do 3tej pospi do 5:30 a je hore uz....asi treba len vydrzat...co ine...len ti pisem ze niesi jedina..drz sa 😀

exupery
19. feb 2012

@paulinka_s my sme mali opresne to iste okolo roku-zaspala klasik ao 19-20 hodiny,s tym,ze cez den mala 1-2spanky,a v nosi cca okolo druhej-ju hele,ja som vyspata,ociska ako ziarovkya podme sa hrat!Tak sme sa hrali,hodinu,dve,potom zaspala...a vstala klasika siednej
Rada?Vydrzat,deti su take,aj my sme vydrzali a uz to preslo,zhruba po pol roku,...

paulinka_s
autor
19. feb 2012

Najhoršie je to,že momentálne už nechce byť v pavúku a len chodiť,takže ked sa s nou vybehám som uplne zničená a večer zalahnem o osmej,malá o jedenástej - o polnoci,že jupi,som vyspaná...tak som myslela,že či jej nemám skusať pomaly uberať z jedenia,aby sa odnaučila,alebo či neskusiť nejaku knižku a podla nej ju skusiť učiť spať,alebo či to proste len vydržať a prejde to samo,aj jedenie aj spanok...

sante81
19. feb 2012

@paulinka_s to čo píses, tak robí vela deticiek, ze sa v noci zobudí a hraju sa aj 3 hod. prečo? na to sa nedá odpovedat. mne napr syn do 2 a pol roka pil v noci mlieko. bola to moja chyba ze som si ho tak naucila, resp neodnaučila od nočnej flase. ale u teba je asi skoro zrusit nočné krmenie, mozno by som skusila az v 1 roku. mne napr spával 2x denne az do roka a pol a kedze bolo leto a dost ma to brzdilo vo vychádzkach, tak som mu sama urobila rezim a spával len raz denne - trvalo vyse tyždna pokial si zvykol. neprespal mi však od narodenia ani jednu noc, budí sa stále - raz zakryt, pohladkat, dudel, to su proste deti a ja na mnohé otázky uz odpoved nehladám, lebo odpoved neexistuje. a ked začínal chodit, tak som sa mu musela venovat cely den, takze ako sama píses, len vydrzat , prejde to samé

juana21
20. feb 2012

@paulinka_s mne sa takto maly budil asi mesiac.vypil mliecko a potom bol hore aj dve hodiny,uz tyzden mu davam namiesto mliecka cajik a musim si zaklopat spinka celu noc.cca do 5 potom sa napije cajiku a spi dalej do 7-8.takze nam sa to upravilo ked som zobrala v noci mliecko a dostavaho az rano o 8 ked sa zobudi.hladny nieje pretoze aj rano niekedy nevypije to mliecko.a cez den krasne vsetko papa niekedy az moc.co dve hodinky cca. 😀