8-mesačné dieťa pije mlieko len v noci

4. okt 2023

Dobrý deň,
je tomu asi mesiac čo mi 8 mesačný syn prestal papať cez deň mliečko a pije ho takmer len v noci, prípadne keď zaspáva. Je na umelom mlieku, do nedávna papal pekne a v noci sa budil raz dvakrát na papanie. Ale poslednú dobu sa to zhoršilo. Vypije trošku mlieka ráno o 6tej po zobudení, potom mlieko nechce vôbec čiže na obed má polievku a neskôr ovocnú výživu, ktoré papá ukážkovo, ale mlieko do neho za celý deň nedostanem, zúri keď mu ho ponúknem. Občas sa stane, že keď cez deň zaspáva, tak mu dám mlieko v polospánku a niečo si cucne. No a príde večer, chodí spať okolo 19tej. Pred spánkom vypije 200-230 mlieka, ale niekedy mu spravím z umelého mlieka kašu. Myslela by som, že bude spať, ale o 22:00 sa zobudí a zase vypije 200. A zobudí sa ešte 2x v noci a vypije mlieko. Proste si to akoby otočil a doháňa si tú dennú dávku mlieka v noci. Potom je ráno nevyspaný a prestal poriadne spať aj cez deň, kedy spí veľmi málo. Máte s týmto niekto, prosím, skúsenosť? Rozmýšľala som či by som mu nemohla dať cez deň doobeda tú kašu z mlieka a poobede jogurt, lyžičkou papá pekne, tak by mu to možno to mliečko cez deň trošku doplnilo.

taktotedanie
4. okt 2023

U nas to iste, jednoducho postupne odmietala mlieko cez den, ma skoro rok a cez den neexistuje mlieko
Tak rano ma krupicovu kasu nemliecnu od hami s mliekom hipp, desiatu prespi, na obed polievka a prikrm masovo zeleninovy/cisto zeleninovy alebo s vajickom alebo rybu, olovrat jogurt, vecera co zostalo z obeda alebo nieco spravim ale bud len zemiakovu kasu, cestoviny atd a este znova krupicovu kasu nemliecnu s hipp mliekom
Pri zaspavani ked uz spi vypije asi 200ml mlieka a budi sa v noci 1-2x kedy ako..

kvetinka719
6. okt 2023

Ak by bol kojeny, LP z mamily by iste napísali, že je to kvôli rýchlemu zavedie príkrmov. Ale neviem, ako to je pri deťoch na UM, tak nechcem zle radiť alebo napisat hlúposť, len teda toto čítavam často v inej skupine