Spánok a skoré vstávanie

16. sep 2022

Ahojte, donedávna pekne zaspavala a aj rano vstávala o 7, čo bolo fajn. Ale asi už 2-3 týždeň zaspi na denne spanky len s pomocou a aj na nočný spanok, čo trvá aj skoro hodinu. Rano spi 1,15 to ju budím a druhý za tie 4 hod ide spat asi hodinu. Rano okolo 5 sa už hmýri, mrnka a musim ju douspavat, aby spala aspon do 6:30. Neviete čo to ma zrazu znamenať? Nestretli ste sa s niečim podobným? Ma 11 mesiacov

evica17
16. sep 2022

Mali sme to isté, asi približne v rovnakom veku. Proste sa zobudil skoro a vyzeral byť vyspatý. Ale cez deň som fungovala ako v iné dni, spánku mal napr dva tak iba dva mal a večer spať v rovnaký čas, prešlo ho to po týždni, nakoľko to nemal kedy dospat. Žiadne také že dospi cez deň 3 hodiny keď predtým tak nezvykol.
A potom prišlo ešte obdobie,kedy vstal v noci na dve-tri hodiny, okolo 1-2 hodine. To som tiež ráno ho o šiestej budila (tak zvykol bežné vstávať) a žiadne vyspavanie že do 9tej (pár dní to bolo náročné) ale potom sa naučil.

luccija
16. sep 2022

Preco ju rano po hodine budis?ked trva hodinu, kym zaspi asi jej netreba este spat naco stratena hodina?bude mat uz rok rezimy sa menia.Nechala by som ju doobeda spat kolko sa jej ziada

romi9
16. sep 2022

Podla mna to vyzerá na 10-mesacnu spankovu regresiu. Pozrite si o tom na nete clanky . Nas maly to mal tiez v 11. mesiaci a preslo to same za take 3 tyzdne.

autor
17. sep 2022

@luccija lebo som citala spánkové poradenstva a tam že v takomto veku by mala mat prvý spanok 30min a druhý aj 2 hodiny. Preto sa môže Rano skoro budit, ale necham ju aj tak asi spat ako sama chce. Nedá mi už srdce ju budit

autor
17. sep 2022

@romi9 aj to ma napadlo, je to dost mozne🙂

autor
17. sep 2022

@evica17 presne už druhu noc sa zobudila o 1 a začala rozprávať tata a ako keby bola vyspata. Douspavala som ju a trvalo to dlho

luccija
17. sep 2022

Neriad sa clankami, ale svojim dietatom😆urcite ju nebud.Moje dieta spalo doobeda hodinu a poobede 3 hodiny