9 mesačný vstáva ráno okolo piatej. Ako ho ešte uspať?

lubjatqo
10. nov 2012

Ahojte, hľadám v archíve ale nenašla som podobný problém. Mám 9 mesačného synčeka, ktorý je veľmi aktívne dieťa aj čo sa týka spánku 😒 Začnem večerom. o 19:30 ho okúpem, dám najesť a o 20:00 ho dám do postieľky, kde sám krásne zaspí. V noci sa pár krát prebudí (kvôli zúbkom) ale cucne čajík, dám dudel a spí ďalej. V noci nejedáva od 4 mesiacov. Lenže ráno vstáva o 5:00--6:00. Vtedy je už hladný tak mu dám mlieko a bohužiaľ už nezaspí. Skúšala som všetko. Na rukách, v postieľke, v posteli s nami. Na synčekovi ale vidím, že je nevyspatý, lebo keď ho zoberiem do obývačky, prezlečiem tak po pol hodine - hodine je unavený, mrzutý, šúcha si oči a chce spať. Ide mi o to, ako ho mám uspať po tom ako vypije mlieko aby si ešte tú pol hodku, hodku pospal a vstal s dobrou náladou, pretože potom je celý deň mrzutý, uplakaný a najmä unavený. Denný spánok je ešte väčšia katastrofa ale to podľa mňa ovplyvňuje ten zlý nočný spánok a skoré ranné budenie. K záveru dodám, že malého sme skúšali dávať spať o 20:00, 21:00, 22:00 a stále vstával medzi 5:00-6:00. ☹

sonice
11. nov 2012

@lubjatqo - u nás to bolo takisto, lenže u nás fungovalo dojčenie, ktoré dieťa uspalo ďalej tak, že vstalo o 8 al. o 9. Je to jedna z geniálny funkcií dojčenia. 🙂

Čo takto vyskúšať hacku, al. kočík? Možno by ešte zabral.

yashmin
11. nov 2012

@nika1288 no ked ti spi 3x za den a noc spi od osmej do siestej to sa nemas co stazovat 🙂 moj v tom obdobi spal iba raz za den ☹ a zvysok spekuloval co by ine za to dali :O

nika1288
11. nov 2012

@yashmin lenze v noci sme 10x najmenej hore..to nebolo, ze by som sa stazovala, len som uviedla jednu z mnohych situacii..ja sa nestazujem, pri tych spankoch stihnem aj co to urobit..no pomaly prechadzame na spanok 2x do dna..

zuzanockamt
11. nov 2012

@lubjatqo mne syn vstaval v tom veku tiez velmi skoro ... bolo obdobie, ze bol hore o 4-tej rano, najedol sa, pohrali sme sa a uz o nejakej 8 - 9-tej mal prvy denny spanok ... to ho prejde, posunie si to sam ... mozno ... moj syn ma 2r. 2 m a vstava stale zavcasu rano ... medzi 5-6-tou, aspon ho nemusim budit do skolky 🙂

eeffka
11. nov 2012

@lubjatqo to nevzriesis sa mu prisposob, moja 9m sice vstava o 7-8,15 ako kedz ale skorej ako o 22,00 nezaspi,takye spi rovnako ako tvoj. nam to ako rodine ani nevadi, nereve sa hraje je v pohode, rano robi bordel? nasa ked vstane dam jej hracku prebalim a je sama partie hodku v pohode. nevies mu dat nieco na hranie?
resp neviem ci kojis ale cicka je hracko,flaso,cumliko uspavac, na 45min urcite 😀

vierka82
11. nov 2012

ja ma deti tri a vsetci traja vstavaju kazdy den pred piatou 😀 😀 😀

dcvera
11. nov 2012

Ahoj
Mám 2letého chlapečka a už od miminka vstává ve 4:30,v 5 hodin.Ale taky se mu povedlo,že se vzbudil po 3 hodině ranní a nespal a pak usnul až kolem oběda.Večer chodí spát tak v 19,v 19:30 h.Asi jim ten spánek zřejmě stačí 😅

dedulka
11. nov 2012

@lubjatqo s tím asi nic nenaděláš, každé dítě má svůj režim a vstávat si bude kdy chce on, né ty ...znám to moc dobře - můj syn jako miminko vstával i kolem 4 hod ... nyní má skoro 4 roky a posunul to jen o hodinu - vstává stále kolem 5 hodiny - plus mínu půl hodiny...takže slovo "vyspat" se moc neznám 😀 - čímž tě nechci strašit...každé dítě je jiné 😉

hhelik
28. dec 2012

Našemu je 3,5 roku a vztává podle světla. Takže teďka v zimě je to dobré, ale jakmile je léto vztává oklo 4:30 max 5 hodiny. Děs běs ☹ a doteď nevím co s ním

tanidlo85
25. máj 2017

Zdravím, príspevok je starsí a mna by zaujimalo @lubjatqo ako to dopadlo. Našli ste nejaké riešenie, zabralo niečo na skore vstavanie? Alebo sa to upravilo vekom?