Ako často dávate deťom sladkosti?

diusik
5. jan 2012

Ja som uz unavena z toho jak sa vsetci ( svokra,manzel a pod.) snazia napchavat deti ( 21 a 8 mes. ) sladkostami. Ma;lemu 8.mesacnemu este ziadne sladkoti nedovolim,ale starsi,20.mesacny si uz nasilne pyta,co0koladu kekse,no vsetko.Osobne by som mu dala len sem tam po obede kusok cokoladky alebo polkeksiku,ale manzel furt vytiahne cokoladu a strka mu ju,a o svokre ani nehovorim,ona je presvedcena ze deti nutne potrebuju jest cokoladu 😠 aj ked normalne jedlo nezjedia! Tak som zvedava ako to chodi u inych,diky za nazory dopredu 🙂

nikolca
6. jan 2012

naša mala ma dva a pol roka,bar kde máme sladkosti mame nizučko pri zemi,a kedže bez problemov sa tam dostane,neustale tam ma nos strčeny a len triedy toto nie,toto nie,toto mnam mnam 🙂 🙂 😉 juj tiež ma to rozčuluje a najviac ma jeduje ked je pred obedom,je dole u babky a ta jej da baliček keksov 😠 no a dieťa samozrejme vam polievku i mäsko jesť nebude,ked tuho stiska v malých ručičkach lepšiu maškrtku 😉

ivka707
7. jan 2012

nas maly čo sa tyka čokolady do roka nejedol, po roku ho to bavilo, ked chcel dostal, niesom proti tomu. ale v poslednej dobe ma radšej slane tyčinky ako čokolády... väčšinou ich papame na prechadzke aby mi obsedel v kočíku, v poslednej dobe sladke nechce... ale ja som toho názoru, že ak chce tak mu dám, ale až po normálnom jedle🙂

bubutko
5. dec 2012

hm vraj aj ja so sestrou ked sme boli malicke tak sme nepapali sladkosti vobec nam to nechutilo, pytali sme hlavne zeleninove polievky, nejake ovocie, ani len kolace by sme nezjedli. potom si pamatam ako ked sme chodili do skoly sme si kazdy den v skole kupovali same sladkosti a nevedeli sme sa ich dojest bo sme vedeli ze nasi by nam nedovolili doma ich jest. je to otazne, co bude ked budu deti vacsie a sami si budu urcovat co zjedia.

zuzudanovska
1. okt 2016

@katmi Presne tak, aj ja, @katmi sa o to snažím, len jedná osoba to nedokáže nedokáže pochopiť :( Ale zatiaľ sa mi darí syna pred sladkosťami " chrániť ". :D

katmi
1. okt 2016

@zuzudanovska toto je stareee..to bolo 6 rokov dozadu 🙂 už sme niekde inde aj vekom,aj rozumom,aj sladkosťami aj všetkým ostatným 🙂

snehovavlockapp
1. okt 2016

ako často ? vůbec 🙂 🙂 Ma 4 roky a nevie co je to cokolada, lizatko, cukrik, džus, cukor... max. manuka a aj to 1x, ked bol za ten čas raz chorý . ALe je to vec nazoru. Ja nikomu neberiem, ked ma dieta na ranajky nutelu s osladenym kakaom 🙂
Ja si vychovavam svoje