Ako často kúpať novorodenca?

6. máj 2023

Ako často kúpať narodené babatko?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
6. máj 2023

Každý deň večer krátky kúpeľ.

Bábätko si zvykne že okúpať napapat a spinkať. Urobí si zbroji taký rituál a ľahšie sa zvykne na režim dňa

54tinka54
6. máj 2023

To je individuálne.. niekto zvykne kúpať každý večer, niekto menej.. my sme kúpali každý druhý deň, lebo syn mal suchšiu pokožku s nábehom na ekzém, tak aby sme zbytočne ešte viac nevysušovali.

tinkavvv
6. máj 2023

Kazdy den. Je to zaroven predspankovy ritual. Ak by babatko malo nabeh na suchsiu kozu, pridat do kupela oilatum.

lorin29
6. máj 2023

My sme každý druhý deň 🙂

x_mery_x
6. máj 2023

Kupali sme kazdy vecer, aby si zvykol a vedel, ze uz ide spat na noc

elizita
6. máj 2023

Ja som nekupala každý deň a natierala som ich výnimočne... Každý deň som akurát viac krát vyumyvala ritusky vodou keďže vlhčené som používala len výnimočne.

83lenka83
6. máj 2023

Kupala som každý deň, vyhadzal sa mi, odvtedy len raz, 2x do týždňa. Intímne partie každý deň iba mydlom a vodou. Odvtedy nemal na pokožke ani fliacik.

zuzuliatko18
6. máj 2023

Kupeme stále každý večer, v čistej vode, od 2 rokov umývame mydlom, dovtedy takmer bez kozmetiky, nenatierame nicim. je to večerný rituál, vie, že sa ide potom spinkať.

ivangeline
6. máj 2023

Raz za tyzden. V teple utieram s mokrou plienkou kazdy druhy ci treti vecer. Zadocek pod tecucou vodou hocikedy treba. Ked je vacsie,tak podla potreby, aj castejsie. A ked sedi a je rado,tak zas castejsie a dlhsie a v lete denne ;D

zorkahorka
6. máj 2023

Zvlastne. V kazdej nemocnici instruuju, ze novorodenca netreba kupat kazdy den, a mamicky to robia aj tak. Ma to svoj vyznam... Oboch synov som kupala kazdy 2.-3. Den

luliu
6. máj 2023

Každý den

martul
6. máj 2023

@zorkahorka v každej určite nie, ja som bola v nemo 7 dní, kupalo sa každý deň a učili nás, že doma takisto okúpať každý večer, natrieť, dať mlieko a spať, taký rituál

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
6. máj 2023

urcite nekupat kazdy den. hovoria to uz v porodniciach, ze je to zbytocne vysusovanie pokozky. a pediatrikcka mojich deti to obzvlast prizvukuje. a ze ritual. smejem sa. ritualom moze byt predsa aj hladkanie pred spankom, ci citanie, ci cokolvek ine. to len mamicky si za ritual zvolia macanie vo vode. to dieta nekope v bani, aby sa muselo kazdy den kupat. zadok a "predok" umyvam po kazdej stolici, vlhke bvreckovky pouzivam len mimo domu. a kupel celeho tela 2x tyzdenne.

zorkahorka
6. máj 2023

@matkahelka ked tak dlhsie sledujem, my dve sme v zalezitosti kupania asi z ineho sveta 😀🤷‍♀️

svokrinjazykmonika
6. máj 2023

Ja som kúpala každý druhý deň, to len tak rýchlo, veď novorodenec z toho nič nemá a keď ju to vo vodičke začalo baviť, tak odvtedy každý deň. Možno od kedy mala mesiac, dva, neviem...

matkahelka
6. máj 2023

@zorkahorka som v lahkom soku z toho, kolko zien tu na koni zije v zalezitostiach kupania v minulom storoci. medicina a povedomie trochu pokrocili oproti casom, ked nas matky kupali kazdy den a dnes, resp.uz par rokov sa vie, ze je to uplne zbytocne vysusovanie pokozky.v mojom okoli ZIADNA matka dieta kazdy den nekupe.

kallanchoe
6. máj 2023

Pediatrická mi hovorila,že nekupat každý deň,že sa zbytočne vysušuje pokožka,keď nieje leto a nieje spotené babatko aj každý tretí deň stačí,do pol roka zbytočne nepoužívať na kúpanie kozmetiku....keď mal nejakú ,,veľkú nehodu" tak to som mu umyla podľa potreby cez deň a sem tam použila nejaku detskú emlulziu a pod...niektoré deti to však ukľudní,vedia že po kúpaní sa ide spinkať,a kúpu sa každý den....moje obe deti do teraz vaňa skôr nabudí a nevedia zaspať 🤷... Časom zistíš čo je pre tvoje bábätko najlepšie😉 rob tak ako si myslíš,že je najlepšie a to bude správne😉...

zorkahorka
6. máj 2023

@matkahelka to zas ja som v okoli asi jedina, ktora denne nekupala a nerobim to doteraz. Len nohy a ritule, cele telo nie. Ale ako tak citam, stale sa coraz viac razi cesta zriedkavejsieho kupania. Aj niektore svetove hviezdy uz nasadli na tuto vlnu

nairia
6. máj 2023

3x do tyzdna v tie iste dni... mala ma 1,5r a od narodenia drzime tento rezim. take veci ako tvar, nohy, zahyby a intimne partie ze denne sa umyvaju ci utri vlhkou handrickou je samozrejmost. kupanim sa zbytocne koza vysusuje a veceny ritual moze byt aj bez kupania.
ani natierat detsku pokozku kilami kremikov a olejcekov nie je nutne, pokial nie je koza presusena, ci nemaju nejaky ekzem, ktory si to vyzaduje.
toto obzvlast plati pri novorodencoch, naco im upchavat pokozku kadejakymi sajrajtami?

domiklik
6. máj 2023

@zorkahorka asi som bola v nejakej špeciálnej

euka210
6. máj 2023

Staci 3x do tyzdna, nasa detska uz pred 10r povedala, ze denne sa nemusi. A len s cistou vodou.

olivia1425
6. máj 2023

Urob ako to citis ty, je to tvoje dieťa
Ja som kúpala kazdy deň večer hlavne kvôli kakaniu.uplne rešpektujem aj názor že to vysušuje pokožku a pod. Ja som používala detskú kozmetiku a niekto umýva len čistou vodou.a myslím že každá varianta je v poriadku. A záver? Či sa rozhodnes tak alebo tak bude to ok pre vás 😉