Ako často kúpete vaše deti?

adrianita1
31. mar 2016

Ahojte, mám 2,5 ročnú dcérku a kúpem ju každý deň. Malá to má veľmi rada. Aké sú vaše názory a skúsenosti? 🙂

katka1981
31. mar 2016

@adrianita1, prosim ta a co vlastne potrebujes riesit? Ved si kup ako vam to vyhovuje, podla mna ste nasli optimalne riesenie. Niekomu moze vyhovovat raz do tyzdna, tak snad nebudes menit vase navyky. Pokial dietatku voda nevysusuje pokozku a je spokojne, tak kupat kazdy den je ok, treba len zvazit kozmetiku, to je vsetko. Nemenila by som.

misel0806
31. mar 2016

Kazdy si kupe podla seba podla potreby dietata. Ak to nerobi problem na pokozku ze sa nevysusuje nie je velmi citliva tak preco nie..😀

mimla
31. mar 2016

Kúpem, keď smrdí 😉

Ale nie, kúpem raz za týždeň, inak sa sprchujeme.

stardust
31. mar 2016

ja kupem podla potreby...kedze malu pri kazdom prebalovani umyvam vodou (nepouzivam ziadne utierky a podobne kraviny), tak je takmer stale cista. Ked su chalani doma v nedelu, tak ju tiez supnem do vane, aby sme optimalne vyuzivali vodu z vodovodu.

evittam
31. mar 2016

@adrianita1 Ako tebe vyhovuje. Ale každý deň je zbytočné - ja som nekúpala tak často ani keď boli bábätká. Vždy sme kúpali-sprchovali 2x do týždňa, jasné že dcérku keď sa pokaká tak sprchnem ritku....A určite bez zbytočnej kozmetiky. Max.detské mydlo....žiadne "detské" šampóniky, sprcháče a podobné srandičky.

miska333
31. mar 2016

Kupem kazdy den

evittam
31. mar 2016

A ešte jedna vec -kúpať každý deň nie je vôbec dobré a ani zdravé a ani prospešné pre organizmus a pokožku dieťaťa....ak sa teda naozaj každý deň "nezasviní" a nespotí neviem ako....

lauricka
31. mar 2016

podla potreby, ci su zafulani, zalepeni alebo nie...ked nie, staci len kratka sprcha. Kupat netreba stale, zbytocne to vysusuje pokozku dietata. Ani babatka netreba kazdy den kupat.

katuli3nocka
31. mar 2016

Prvého polroka sme kúpali každý deň, ale s tým, že každý druhý deň sme dávali mydlo🙂 A teraz kúpeme každý druhý deň🙂

krajcikovad
31. mar 2016

My sa všetci sprchujeme každý deň, aj my dospelí aj deti...

provoke
31. mar 2016

My kúpeme podľa potreby, v zimnom období každý druhý deň, v lete niekedy, keď sú deti spotené aj 2 x denne

gretocka
31. mar 2016

od narodenia kazdy den sprchujeme, kupanie v zime raz za tyzden cca v lete kazdy den ked sa vratime z ihriska. Kupat sme zacali az od vtedy ked uz deti vedeli sediet a vo vode sa hrali.

katarinamarkova
31. mar 2016

@adrianita1 kúpať podľa potreby 🙂 niekedy 2x denne, inokedy kludne aj na 4ty den 🙂

zuska2001
31. mar 2016

malý má rok a kupem asi každý 4 deň, v lete častejšie. Vlastne sprchujem.

mirkava
1. apr 2016

@adrianita1 Ja myslím že nalé deti netreba kupat a ani sprchovať kazdy den, voda dráždi a vysusuje pokožku. My máme 2 ročného fešáka a sprchujeme alebo kupeme tak 3 x do týždňa

monciky
1. apr 2016

jar, jesen a v zime maleho dam do vane sa vycvachtat asi tk raz za tyzden, inak kazdy druhy den sidam do misky vodu, kvapnem gel umyvaci a frote rukavicou ho umyvam, ritku umyvam kazdy vecer v umyvadle..., ked je leto, sprchujem narychlo kazde den, moj maly zdedil po mne velmi suchu pokozku, tak preto ho kupem vo vani len raz za tyzden s pridavkom tekuteho parafinu....

mayama
1. apr 2016

Podľa potreby od narodenia som kupovala každy druhy deň potom v lete na ochladenie aj 2x ale len v čistej vode po roku každý deň keď je vonku vyzerá ako prasiatko 🐷 s hygienou to netreba až tak preháňať poznám rodičov čo furt mydlili s antibakteriálnym mydlom a teraz tie deti furt hnackuju a vracajú lebo nemajú vytvorenú imunitu.zasa neradim aby sa valalo v špine treba len daky rozumný prístup

andisko
1. apr 2016

Od nasej koznej: "Čo sa týka bábätka, my doporučujeme kúpať denne, krátko, voda skôr menej teplá, mydlo /Bupi/ len na zadoček, krčok a podpažie. Pokiaľ nemá žiadne problémy s pokožkou, nenatierajte ho ničím, ani olejom, ak by bola suchšia, je možné aplikovať 0,5% kyselinu mliecnu." A v podstate rovnaky rezim ma aj nas starsi, atopik. Cista koza je menej nachylna na zapaly, cize kupat kazdy den, kratko, nie v horucej vode. Vzdy natriet po kupeli (Atoderm, Xeracalm, ABC, kyselina mliecna a podobne). Davame aj Oilatum do kupela, najma v zime. Ale vseobecne ak nema problemy s pokozkou, naozaj si to spravte uplne podla seba 🙂

mirka822
1. apr 2016

V zimě nám stačí obden, v létě, když byla vedra, tak jsme koupali/sprchovali každý den 🙂 Snažím se používat přírodní kosmetiku, která kůži tolik neškodí 🙂

nanulik
1. apr 2016

kupem podla potreby, ale kvoli vecernym ritualom som zaviedla nie kupanie. ale "zbavenie sa necistôt" niekedy sprchujem riadne s mydlom, niekedy ho len oplachnem. niekedy vana a ked viem ze sa nemal kde uspinit tak len namocim latkovu plienku do teplej vody a poutieram dolezite miesta

lumma
1. apr 2016

My takisto kúpeme každý deň 🙂

sense
1. apr 2016

my kupeme 2x do tyzdna , ak je spotena tak ju rychlo sprchnem vzhladom na stav pokozky dcerky a radu koznej castejsie nekupeme...

bjeremiasova
1. apr 2016

Samozrejme ze kazdy den preboha ved aj my sa kupeme kazdy den...ved to dieta cika kaka spoti sa ... Vlhke utierky sa nevyrovnaju cistej vode ktora osviezi a ved cisty ist do postele .. Co sa tomu vyrovna? No neviem to nekupanie dietata len raz za cas je tez nejaky pofiderny trend ako vyzliekat novorodeniatko v lete ci nedat mu ciapku ... O tom ze dnesne zeny nepouzivaju do 3 mesiacov zavynovacky a deti spia vo vajickach..strasne no ...

slniecko2
1. apr 2016

@adrianita1 keď boli deti miminká, tak som ich kúpal podľa potreby- raz za týždeň, lebo zadoček som umývala vždy po kakaní a cikaní (vtedy len vodou). Teraz, keď behajú a spotia sa, tak ich sprchujem každý deň. Mojej známej sa to zdá čudné, lebo ani ona s mužom sa neumývajú každý deň. Ja na tom nič nevidím zlé, že ich tak umývam.

slniecko2
1. apr 2016

@bjeremiasova ja poznám rodinu, kde som za divnú, keď poviem, že sa sprchujem každý deň a aj deti tak. Tvrdí mi, že to tak robím iba ja 😅

bjeremiasova
1. apr 2016

@slniecko2 no nic v zlom ale nie Ty si divna... Ja som uz pocula o tych blbostiach ako napr toto nekupanie kazdy den alebo staci 2 minutova sprcha ... Aj tak sa vzdy osvedci to co je klasika .. To co bolo dobre 20 rokov dozadu zrazu je hrozostrasne.. Ja sa drzim klasiky ... 🙂 a na podobnych hlupostiach sa len bud pohorsim alebo zasmejem.inak ja mam atopicky ekzem cely zivot mesiace som stravila v nemocniciach ako dieta a tez sa tam kazdy kazdy den kupal 😉 odkaz rodine ze si neni divna len cistotna a ze si neni sama 🙂

bjeremiasova
1. apr 2016

@slniecko2 teda tak som to mysela ze ak nie sa kupat tak staci dvojminutova sprcha 🙂

adrianita1
autor
1. apr 2016

Dakujem Vam za Vase nazory 🙂 Mala ma kupanie velmi rada a tiez, kedze chce byt uz veeelmi samostatna, utiera sa sama po malej sama ... no a vecer ju proste okupkat musim. Pouzivam len biodermu alebo cistu vodu a po kupeli sa mi teraz osvedcil Dr. Muller - Harmancekovy krem.... 🙂 Dakujem este raz ... 🙂 😵

katka1981
1. apr 2016

@adrianita1, pozor na Biodermu, najdes ovela lacnejsie a prirodnejsie pripravky. Ja som sa tak poucila na opalovacom kreme. Tento rok kupim malinovy albo mrvkvovy olej.

prasiatko30
1. apr 2016

@bjeremiasova tak ja musim byt strasna svina spinava ked som sa uZ nekupala asi 10r najmenej. U nas sa sprchuje - odkedy boli deti schopne bezpecne stat v sprche zacali sme so sprchou - kazdy vecer rychla sprcha do 5min su von ked ich nahanam ked nie tak su schopne byt aj 20 min pod sprchou co im nedovolim a raz za dva tydne za kupu - kupavali sa raz za tyzden spolu ale odkedy sa zacali hadat vo vani a nevydrzali byt spolu ani 5min bez hadok som to stopla teraz sa kupu jeden tyzden jedna a druhy druha 😂😂😂😂 k vseobecnej spokojnosti.