Ako často prebaľujete dieťa v noci?

kuratko
21. nov 2011

Moja mala ma dva a pol tyzdna, v noci krasne spinka, dva krat sa zobudi, hned po nakojeni zaspi. lenze sa vacsinou po nom aj vykaka. Mam ju ist prebalit, s tym ze ju zobudim, pogrca sa a budem ju muset zase kojit? Alebo ju nechat v "tom" ? ako to robite s takymi drobcami? nepaci sa mi ani jedno.. diky za odpovede 🙂

anickad77
9. okt 2012

ahoj 🙂 kuratko 🙂 - niektoré maminky fuj , hanba vám, za to čo tu píšete. Chcela sa poradiť a Vy sa k nej správate akoby mala lepru. Sila toto fakt, také ste niektoré perfektné, že by ste mali knihy písať.
Malinký sa nám budil do pol roka každú hodinu aj v noci, je stále kojený, pri každom papaní takisto kakal, mali sme donedávna aj reflux, takže vieme, čo to je prebaľovať sa po papaní, keď je plienočka plná. Pýtala si sa, či ho znova nakojiť po prebalení, keď si vygrcne mliečko. Ešte sa pokús ju prebaliť tak, že ju necháš trošku na vyvýšenom vankúšiku, aby mala hlavičku a bruško vyššie ako nôžky, moc ich nedvíhaj, jemne ju prebaľ, možno sa ani nepogrcká. No pokiaľ sa ti zdá, že vygrckala viac, tak jej ponúkni prsník, možno jej to bude chýbať a možno sa ukľudní už len tým, že si ju prebalila a spokojne zaspinká 🙂

ustrachana
9. okt 2012

ja maleho prebalujem v noci vzdy po papani a ked sa medzi medzi dalsim papanim
pokaka samozrejme ho prebalim nenecham ho predsa v tom kvasit, ale zazila som aj to, ze ked moj maly lezal na JIS patolog.novorodenci tak pravidelne sa 3 hodiny trapil vo svojej stolici ! podotykam JIS pat.nov ! oddelenie kde by mala byt takato vec vynimocna a nie pravidelna - odovodnenie - ked sa mi nepaci mam si ho prebalit sama! sestricka ho prebalila pred papanim a ked sa tesne po papani pokakal,no chlapec mal bohuzial najblizsie 3 hodky smolu a musel cakat kym ho pridu krmit a v ramci svojho "kolecka" ho prebalia - hnus !!!!
a pokial maleho prebalujem ci uz v noci alebo cez den a ma v plienocke uz len troska nacikane vymenim ju aj tak

monika15
9. okt 2012

ked bola maly mensi tak pred kazdym krmenim sme balili....
teraz uz velmi nie... nakolko v noci nam spapa skoro liter mlieka.. tak ho musim prebalit ale je to na figu lebo on si mysli ze to uz rano a sa ide hrat..... 🙂))))))

katuska169
9. okt 2012

take male treba nenehat pokakane bo sa mu moze sparit ritka,urcite prebalit,a dogrcat by sa ti nemala ak ju das odgrgnut 🙂

cherryl
9. okt 2012

21. nov 2011 😅

lencika
24. jún 2013

ja si nespominam ze by som malu niekedy prebalovala pocas noci, vlastne som bola rada ked zaspala a ked sa nam prihodil aj zapareny zadocek tak som pouzila bepanthen a bolo po starostiach

kia241
24. jún 2013

ked bola malinka 1-3 mesiace tak som stale nakukla,podla vahy plienky...teraz uz nechavam celu noc...neprebalujem a vsetko je v poriadku.

sense
24. jún 2013

ja som malu prebalovala vzdy po krmeni a velakrat aj predtym pokial som citila ze tam nieco je a ked sa pri krmeni pokakala tak opat...je to pre teba ako cerstvu mamicku mozno narocne....ale tych par minut hore naviac kym dieta prebalis a trosku ponosis zvladnes, a vyhnes sa zaparenej ritke, lebo potom bude este viac podrazdena si myslim....

jolly84
24. jún 2013

ja som prebalovala stale pocas nocneho krmenia, sice sa mi babo prebralo, no ale mne by v hovienku nespalo. chcela si poradit, tak poradim - urcite prebaluj. stolica je dost infekcna, aby ste si nedajboze nieco neprivolali. my uz v noci nepapame, takze prebalujem uz len rano 🙂

blackcat8885
30. jún 2013

Ja prebaľujem o polnoci ale vždy je len pocikaný a potom až ráno okolo 5tej ale ked spinká tak až neskôr ale pokakané bábo treba prebaliť hned to je jasné

kikuska8
4. júl 2013

nasa mala, ked zaspi okolo osmej vecer spi do druhej-tretej v noci... zistila som, ze vtedy ma plienku malinko pocikanu, skoro suchu, tak ju prebalujem az ked sa druhykrat zobudi, co je okolo piatej rano... v nemocnici radili prebalit pred papanim, aby sa babo nepogrckalo, ale podla mna je to hlupost, lebo mne sa vacsinou pokakala po krmeni... cize som presla na prebalovanie po krmeni. s grckanim problem nie je...

danar13
6. júl 2013

Moja mala má skoro 15m,od narodenia nebola noc kedy by sme ju neprebalili.Určite prebalovat.

smario5
6. júl 2013

Malú som si dala na vankušik (hlavicku a chrbatik mala vyššie....) a nič nevygrckala, a pekne pomaličky som prebalila, velmi som nožky nezdvíhala a ked aj niečo vyslo a bola nespokojná, tak sme dokojili... ono to kakanie v noci prejde a pocikanú plienku mením, ked idem ja kolo polnoci spat a to má moja slečna už 15 mesiacov..... Ivka

snaugula
6. júl 2013

urcite prebalit, ved male babatko rychlo zaspi ak vygrcka mliecko,ak ti dobre spava tak sa to nezmeni koli prebaleniu, mne malicka aj spala dakedy ci bola udriemkana.. ono asi tvoje dieta ma taky svoj vnutorny budicek,ze budi sa iba na kojenie... ja som prebalovala pred a aj po kojeni, vystipanu ritku sme nikdy nemali, a doteraz sledujem kedy sa mi pokaka a hned ju prebalim aj ked uz ma 11 mesiacov..

diana_81
19. jún 2014

Precitala som si celu diskusiu a aj ked je otazka pre danu maminu neaktualna mam potrebu sa ozvat. Nie je to vzdy uplne jednoduche. Moj syn teraz napriklad kaka na etapy. Prebalim ho casto i pred kojenim (aj ked nerada lebo uz ma hlad a niekedy mi velmi place, lenze ak neprebalim vtedy tak mu casto pocas dojcenia pretecie plienka a musim ho prezliect uplne). A nejde o moju lenivost, setrenie plienok a podobne. Kedze ma jemne reflux tak je prebalovanie po dojceni fakt stresujuce. Casto si nasledne opat pyta prsnik. A casto si nasledne opat trosku nalozi do plienky. Proste to mlieko pohne crievkami a stavnaty prdik je zase vonku. Takze mile sudiace mamicky, tiez som ho uz obcas po niekolkych koleckach prso-kako-plienka-grc-prso-kako-plienka... nechala chudaka tak... Lebo aby novorodenec nespal od 6:00 do 11:00 tiez nie je celkom zdrave a moj sa skratka akonahle ma hole nozicky a ritku preberie. Rovnako som i ja pocula, ze stolica z materskeho mliecka nie je az taka agresivna. Nenecham ho z pohodlnosti v tom ale ani nebudem tretikrat budit ked uz konecne spinka.

jankako
19. jún 2014

@slavik79 to je sila ako niektoré ženské reaguju na neskúsenosť druhej mamičky..prídeš tu po radu a zdrbú ťa na body..
@kuratko jasné,ked sa pokaká,prebaliť.inak nemusíš.🙂
inak kukám že stará téma 😀 😀

majdus
19. jún 2014

Podobne, diana_81 🙂

shushka
15. máj 2017

Tato tema je uz stara, ale ked sa maly narodil, chcela som vediet odpoved presne na tuto otazku. Nie je tu ani jedna odpoved, ktora radi nechat babatko spinkat .. .bola som vtedy trosku zarazena, lebo som si chcela potvrdit, ze neprebalit. Spatne mozem povedat, ze uplne male babatko by som v noci ani s kakackou neprebalovala - nenechajte sa rozhadzat. Maly neznasal prebalovanie a kakacka mu vobec nevadila a teraz uz mozem povedat, ze ani neublizila. Nebola agresivna, zadok sa nezaparil (mozno u dievcat to je insie) Zbytocne pri prebalovani v noci nereval. Zachvilku (mozno aj do mesiaca) sa to zmenilo a jemu prestalo vadit prebalovanie a prestal aj v noci kakat. Teraz ho mozem pokojne v noci prebalit, ked ma prilis napisanu plenu.. .PS: ja si teda vlozku v noci neutekam vymenit - spim.

dzejn13
22. apr 2019

Tiež sa mi stane v noci, ze len nakrmim v posteli, prevratime sa na druhy bok a spime dalej. V noci neprebalujem po kazdom krmeni. Napr. prebalim 24, 03 a potom az 07 rano, o 5tej vynecham. Zadok ma ako lusk, umyvame pod vodou, ani kremy nepouzivame. Zalezi, co žene vyhovuje, ci je priorita cistota, alebo skor spanok a psychicka pohoda. Aj jedno, aj druhe je ok.