Ako často treba dávať detičky na nočník?

26. máj 2023

Ahojte, ako casto? Mame 2 roky a ucime sa navzajom, ale neviem, ako casto ho tam mam davat. Dala som ho tam rano, vycikal sa dost vela. A teraz ako dalej... 😅

anjelicek26
26. máj 2023

Ked len dnes zacinate, tak kazdu pol hodinu (kludne nech tam neostane sediet, to je v poriadku, ale ponuknut)... moji ked som odplienkovavala prvy tyzden bol jeden velky chaos, potom stacilo kazde 2-4h vydrzali krasne... hlavne vzdy dat vycikat "ritual" nez sa ide von a robit na zaciatok len kratsie prechadzky + nahradne oblecko zo sebou a vzdy pred-po spinkani tiez ritual nocnik.

zuzkaa1991
26. máj 2023

Tak zalezi ci uplne odplienkovat chcete....ak raz date prec plienku tak by ste nemala davat naspäť dieta potom je zmätene...ja som raz rano cca ked mala 2r dala.prec isla.som podla metody 7dni bez plienok jasne kazde dieta ine ale zaklad je uz nedat plienku max na spanok ;) ale to opakovala som ze nie plienka ale gate 🙂
Ako casto? Davala sommaj 15min ale potom zacala mat odpor takze kazdych 30min ja som si prve dni znacila casy ako casto pisala ci nazem alebo nocnik...zalezi ako vela pije ;)

lienka9
26. máj 2023

Davam kazdu chvilku.a ak aj nedam pytam sa.prve dni nech ta neodradia budu nehody,ale pri oboch som mala take 3-4dni a uz pochopili o co ide.
Ja napr pokym sa sama nezacala pytat som vymenila klasicke plienky za tie gatkove a proste stahovala ako nohavicky.nemala som nervy na pranie a sledovanie ci neocura gauc :D a uplne v pohode to akceptovala.teraz sme v procese odplienkovania asi 2hy tyzden a uz sa v pohode pyta sama.ak aj zakrici cikam,takdrzi pokym ju neposadim na nocnik.doteraz sme vsade bravali aj nocnik,lebo zvyk..ale uz sme vcera zvladli aj bez ,vycikat sa vprirode..takze myslim ze uz sme v pohode a uz davam par dni len nohavicky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thoughtfulweirdo
26. máj 2023

Nedávala som na nočník ani jedno dieťa. Keď som sa rozhodla odplienkovat, ukázala som im nočník, povedala, že odteraz tam a nechala to na nich. Trvalo to pol dňa, kým pochopili ten súvis, že keď cítia potrebu, potrebujú si ísť sadnúť na nočník, inak sú v mokrom. Mala som limit, že keď to do 2 dní nepochopia, nie sú pripravení a nebudeme sa trápiť, skúsime o pár mesiacov. Dieťa, ktoré musím ja posadzat na nočník, lebo same nerozozná potrebu, nepovažujem za odplienkovane a nevidím v tom význam 🙂

ivangeline
26. máj 2023

No ja som kazdu polh az hodinu sa pytala,ci nechce cikat.