Ako docieliť, aby mi deti ráno dlhšie spinkali?

brestikova
9. máj 2015

moj syn bude mat v juli 4r, dcerka ma 1rok, maly mi chodi spavat okolo pol desiatej večer niekedy neskor, a skoro rano vstava či je tyžden alebo vikend to je jedno / okolo 6tej,/ a mala ta chodi spinkat okolo osmej večer , a vstava skoro rano tiež okolo 6tej ale teraz mala aj take že vstavala o pol5tej , piatej ... rano ..par dni po sebe . Potom ide spinkat okolo pol deviatej rano to spi cca max hodinku , a potom cez obed ..nejaku 1,5hod. neviem či sa to da nejak zmenit aby spinkavali dlhšie alebo nie , ale dakujem za každu dobru radu ,.. čo by som mohla vyskušat alebo čo s tym robit .. 😉

sense
9. máj 2015

u nas pomohlo v roku zrusit jeden denny spanok ...lebo moja chodila vecer o 19.00 a o 04.00 bola fit, ked sme sa pokusali dat ju spat vecer neskor tak to bolo este horsie tak sme zrusili prvy denny spanok ten byval uz okolo 9.00 rano lebo bola unavena niekedy uz o osmej bola unavena ze nepomohlo nic len ju dat spat a bolo po par dnoch zacala spavat do 05.30-06.00...a co sa tyka tej 4rocnej neviem ci spava poobede ale zrejme jej to staci spat od 20.00-06.00 to je 10hodin...

janickacrazy
9. máj 2015

Moj syn vstával od narodenia do 2 rokov ráno o 4:00hod. Potom išiel spať až o 10 a to spal 20 minút, ani o sekundu dlhšie. Potom poobede zase 20 minút a večer o 21:00 konečne zaspal. Snažila som sa všemožne zmeniť to, aby ráno dlhšie spal, no bez šance. Od roka nespal poobede vobec. Celkovo spával veľmi málo, no jemu to stačilo. Teraz má 4 roky, chodí spať o 21:00 a ráno vstáva o 7:00, čo je pre mna už pohoda. Asi budeš musieť len počkať, kým trochu vyrastú a cez den poriadne unaviť, dlhý pobyt vonku, aby dobre spali.

nini1010
9. máj 2015

2 slova- externe zaluzie.dajte si do izby namontovat externe roletove zaluzie.vytvoria 100% tmu a moja dcera spi do 8-9.ked sme u svokrovcov kde maju len klasicke interierove ktore prepustia absolutnu vacsinu svetla strasi uz od 6.inak podla mojich skusenosti u deti velmi neplati ze cim neskor pojdu spat tym budu dlhsie spat rano.vela zdaru 🙂

moncicip
9. máj 2015

My sme s tymto tiez mali problem ked bol syn mensi. Boli casy ked vstaval aj o stvrtej spat chodil medzi siedmou osmou ako kedy. Potom ked prechadzal na jeden denny spanok to bol viac ako teojmesacny boj ale u nas zabralo to ze bez ohladu na to kedy rano vstaval skor ako o jedenastej spat nesiel. Ale ako som uz pisala vyssie bol to niekolkotyzdnovy boj no priniesol svoje ovocie. Postupne sme ten cas obedneho spanku zacali po par desiatkach minut posuvat a dnes standardne chodi spavat medzi 11:30-12:00 a vecer okolo 20:00 ide do postele a kedy zaspi to netusime kedze uz skoro dva roky zaspava sam. A vstava okolo siestej pol siedmej. No este aj dnes sa obacas stane ze si "zaspominame na stare casy" a vstaneme tak 4:30-4:45 ale to chvlabohu byva len tak raz do mesiaca.

cecilka123456
9. máj 2015

Moja mala ma 14 mesiacov a spinka len raz denne , okol 12 tak hodinku a hodinu a pol, potom laha o 7 vecer a spi do pol8 rana, podla mna keby si davala raz denne spat tak by sa to poriesilo 🙂

mmoni89
25. máj 2015

TaK môj malý 13mesacny vstaval medzi 05-06 čo sme prišli z pôrodnice 😨 Teraz vstáva tak isto, jednoducho je tak nastavený a nepomohlo nič. Cez deň spí tiež len raz tak 1,5hod, spať ide o ôsmej a spí najviac do šiestej. Už som si na to nejak zvykla že v sobotu mi o ôsmej ide pračka, obed už navareny a čo to aj upratane 😉