13 mesačné dieťa potrebuje doobedný spánok

sofesa
7. feb 2015

Zdravím, ma niekto takú skúsenosť so svojím dieťatkom, že pokým ste mali resp. máte dva denné spánky ešte, tak doobeda zaspí v priebehu troch minút, ale popoludní to zhruba od dovŕšenia jedného roka trvá aj pol hodinu pokým zaspí? Uvažovala som pomaly o prechode na jeden denný spánok, ale vstávame cca o pol siedmej ráno, a už o pol desiatej zaspí bez problémov, tak si neviem predstaviť, že by som od nej chcela, aby bola hore ešte dalšie povedzme dve tri hodiny, kedy by zhruba mal začínať už len jeden denný spánok. Doobeda inak spí cca hodinu, do takej pol jedenástej, ale určite by aj dlhšie, len ju zobudím, lebo potom neviem, kedy by poobede zaspala, lebo už takto zaspí ledva o druhej, pol tretej...

emily_666
7. feb 2015

asi by bol ideálny prechod na jeden spánok denne, postupne počas jedného týždňa presúvať spánky na neskôr, stačí o 20 minút, byť s ňou vonku, zabávať ju. Chce to len trpezlivosť.

p_etrisha
7. feb 2015

Ahoj, ak uz je problem s poobednym spanim, presla by som na jedno. Aj u nas to tak bolo, proste boj a dlhsie uspavanie ako spanok samotny.
Aj ked spociatku mala problem vydrzat dlhsie, pomohli vychadzky vonku, kedy si tak neuvedomovala cas (v kociku bez nadrmania nezaspala aj ked bola ako K.O), pripadne si pobehala, chodili sme na navstevy, kde bola zaujata a potom sme mastili domov. Zaspala hned, potiahla dlhsie a postupne si zvykla. Teraz mame problem s vecernym zaspavanim (dlho trva, nemozme ju do postele dostat, vystraja), takze zaspava neskoro, vstava az o 9 rano. Takze spat ide potom okolo 13, pospi dve hodiny a vecer o 19-20 ju uz kupem a snazim ulozit. Niekedy zaspi hned, inokedy az okolo 22, ale fixne vstava o 9 a ten denny rezim naruseny nie je

hamca
7. feb 2015

@sofesa ja som teraz davala dcerke jeden spanok, ked mala cca11,5 mes. Vyzeralo to u nas podobne, doobede zaspala okamzite, ale poobedny nie a nie zaspat. Trvalo to cca dva tyzdne, pokial presla na pekny obedny spanok. Teraz ju davam spat o 11.30 ( vstava okolo 7) a pospi cca 2 hodinky a potom ide vecer spat medzi 19 - 19.30.
Prechod na jeden spanok nebude jednoduchy, na to sa priprav, ale pomoze tvojmu problemu.
Inak starsia dcera isla na jeden spanok tiez v cca 11 mes.

sofesa
autor
7. feb 2015

@hamca A kedy obedovávate, keď už o pol dvanástej ide spinkať. My momentálne po tom doobednom spánku o jedenástej. Toho sa ale najviac bojím, že ako do nej dostanem obed, keď už bude uplne grogy.....

alexanotbad
7. feb 2015

ja by som tiez postupne presla na jeden spanok denne, v intervale niekolkych dni by som to predlzovala, az sa dostanes na cas cca 11.30, co je uplne v pohode, aspon ti potom vecer skor zaspinka a budes mat volny vecer 🙂 drzim palce.

sofesa
autor
7. feb 2015

aby ste boli uplne v obraze, rano vstavame o pol siedmej, potom snanok od pol desiatej-do pol jedenastej (ale spala by aj dlhsie..), pobede cca od 14:15 do 15:15, a vecer ju ukladám o 19:30, doteraz zaspanie trvalo zvycajne nejakych desat minut, v poslednych dnoch sa to ale predlzuje, a zaspi aj o osmej...

hamca
7. feb 2015

@sofesa ona ma na ranajky chlebik, desiata okolo 9,30 a potom ma mlieko na spanok a obed ma ked sa zobudi. A o par mesiacov zaradim miesto mlieka polievku. Takto sa mi to osvedcilo i pri starsej.

sofesa
autor
7. feb 2015

@hamca aha, tak to by ma nenapadlo 🙂

hamca
7. feb 2015

@sofesa urcite skus malu co najviac doobedu rozptylovat, aby vydrzala co najdlhsie, ja som najprv zacala davat malu na obedny spanok o 10,45 a postupnesom to posuvala. Len sanevzdaj pri prvych pokusoch, urcite sa to podari a potom budete obe spokojnejsie, nebudes sa mordovatso zaspavanim a mala bude mat ten obedny spanok dlhsi, tak si viac oddychnes 🙂

phoebe28
7. feb 2015

My to mame podobne, vstava o 7 hod, okolo 9.45 ideme von a o 10 hod. mi spinka, az pokym ho radsej o 11 hod nezobudim, kedze viem, ze okolo 15 si vypyta dalsi spanok, ktory ma do 17 hod. ale ten druhy je problemovy so zaspavanim. a potom o 20.45 je uz uspinkany. radi by sme ho dali na jeden spanok, no ma rocik, ale este sam nechodi po vonku, a v kociku mi zaspi aj po sediacky od narodenia.

sofesa
autor
7. feb 2015

@hamca a ked si ju dalo uz o 10:45 a spala sotva dve hodiny, vydrzala potom v pohode do vecera?? Lebo zase u nas po piatich hodinach bytia hore uz je na odpis...A my spime len a len vonku v kočiku...🙂 Skusala som ju vsemozne doma uspat, ale vzdy to skoncilo dvadsatminutovych spankom, obrovskym revom, a neskutocnou mrzutostou...Takze stale chodime doobeda aj poobede von na kocik....

virivka
7. feb 2015

Nechapem preco deti nasilu ucite na jeden spanok. Co tak nechat to na nich? Ja som to vzdy nechala na detoch, a co, ze pocas obdobia prechodu na jeden spanok isli vecer spat niekedy o siestej, inokedy kolo osmej. Postupne presli na jeden spanok a sami si ho ppsunuli na poobedie.

janis24
7. feb 2015

@sofesa Ahoj, mala som to iste s mojimi krpcami, od 1 roka zacalo byt poobedne uspavanie katastrofa, tak som zo dna den proste presla na jeden spanok, trvalo asi tyzden, kym si pekne zvykli, desiatuju o 9:30, drzim ich hore do 12:00, pred spankom nieco male zjedia, ale obedujeme az po zobudeni, cca o 14:00, vyhovuje im to tak. Zacali mi lepsie zaspavat aj vecer, kedze su unavenejsi a aj rano dlhsie spinkaju... drzim palce 😉

domi1988
7. feb 2015

@sofesa moja od roku spava len raz okolo obeda na hodinku dve a potom az vecer.. prislo to zo dna na den alecelkom fajn 😉

hamca
7. feb 2015

@sofesa No ked sa jej podaril cez obed aspon hodinovy spanok, tak vydrzala nejako do vecera, ale bolo to narocne. Davala som ju vtedy na nocny spanok uz o 18tej. Ale stalo sa i parkrat, ze cez obed dala iba polhodky a tosom vtedy jej dala este aj druhy spanok, no vecer isla spat az o 22. Comi nevyhovuje, ja sa snazim aby obe baby spali uz o 20tej.

kofoluska
8. feb 2015

@sofesa Toto iste bolo aj u nas. Akurat mlady panko si na jeden spanok presiel definitivne az teraz, ked ma rok a pol. 🙂 Skus zacat tym, ze ju nezobudis po hodine. Mozno budes prekvapena, ze Ti proste cele poobedie hore vydrzi, ked sa doobeda dosyta vyspinka. U nas to tiez tak islo. Ja som ho vzdy nechala spat, kolko potreboval, nikdy som ho nebudila. A zrazu bol problem nie ze po pol hodine aby poobede spal, on bol schopny lezat so mnou v posteli aj hodinu a cucat na mna 😀 Dnes sa zobudil o pol siedmej, zaspal o pol dvanastej (jedol pred tym o pol jedenastej desiatu) a pocitam, ze o jednej bude hore. O siestej vecera, o siedmej bude zrejme uz spat.

sam2
8. feb 2015

@sofesa asi je cas prejst na jeden spanok. Par dni to bude zlozite. Jeden bude malo, dva vela. Treba to len vydrzat. Aj mne drobec niekedy vstane o 6,30. A spi medzi 12,30-13,00. Zaspi behom 10 min. A spi cca 2hodky (vcera potiahol 3,5 😀 ).
Daj babu obedik a sup sup spinkat... uvidis ako rychlo zaspi. Ale zacni mu to posuvat pomalinky. Ked sme prechadzali na jeden spanok, tak zozaciatku spal okolo 11 do 13 -13,30 a ci dalej tym vydrzal byt hore dlhsie 😉

mirreckall
8. feb 2015

@sofesa my od desiatich mesiacov mame len jeden spanok, ale zalezi rano aj kedy vstane, ak je to o siestej, tak niekedy sa stane ze mi zaspi aj o desiatej, ale dovolim jej spat max.15 minut a chodia spavat spolu so starsou o jednej a pospia tak hodinu, hodinu a pol... a vydrzi v pohode do pol osmej, a tymto sa nam upravilo aj ranna buntosenie pred siestou 🙂 inak kym si zvykla, tak to bol asi mesiac, co ma islo vystriet, lebo niekedy spala max. 30 minut a mna slo porazit, ak spala malo, nechali sme ju este o stvrtej pol hodky pospat, ale na druhy den sme skusali znova

sam2
8. feb 2015

@sofesa ale kazde dieta je ine. Takze si viac menej odpozoruj co mu najviac vyhovuje 😉 My ti tu mozeme popisat len nase skusenosti ako to funguje inde 🙂 Niekde dietatko spi doobeda a cele poobedie je hore a uz o 19-20 spinka a niekde spi poobede a vecer zaspava okolo 21 (tak je to u nas, aj ked ja by som bola rada, keby u nas fungovala ta prva moznost 😀 )