Ako mám znova naučiť 20 mesačnú dcérku na nočník?

ladovakava
25. aug 2010

Uz chodila na nočník, no nieco neviem co sa stalo a prestala, posadim ju naň a strasne place :(((, predtym tam v pohodke sedela a prehrala sa s hocicim... ☹

katun
25. aug 2010

skus zacat chodit na wc, u nas to bolo podobne, a skusili sme posadit na wecko a to sa mu velmi zapacilo a nocnik sa stal nepotrebny.

tess7355
25. aug 2010

ak place na nocniku, daj jej na nejaky cas s nocnikom pokoj a potom to skus znova. Avsak jemne a nenasilne, neocakvaj uspech, ale ak uspech nastane, tak ju za to velmi prevelmi pochval. Netlac na nu, ani podvedome, ako velmi si prajes aby na ten nocnik chodila. Nekritizuj jej spravanie, ak nebude chciet nan chodit, alebo ak to nam nestihne.
Prajem vela trpezlivosti. Ono - treba si pockat, kym je dieta na takyto velky krok v jeho zivote - akym schopnost udrziavat sa v cistote - pripravene. Ak uz dieta pripravene je, cely nacivk chodenia na nocnik nezaberie viac casu ako tyzden. KEd dieta pochopi, preco sa po nom chce, aby chodilo na nocnik a ked aj samo uzna, ze je rpe neho pohodlnejsie mat ritku v suchu ako v plienke, ked pochopi, ze samo moze ten prijemny pocit sucha na zadocku ovladat, bude chodit na nocnik s radostou.
Z vlastnej skusenosti: dcera zacala chodit na nocnik ako 18m (resp. ja som ju tam davala), pocas hnackoveho ochorenia. Tak ju vsetko stipalo, ze radsej som ju nechavala bez plienky, len v gatkach a potom mi aj sama na ten nocnik chodila, ked to na nu zase prislo. Teda do nocnika riesila iba kakanie, cikanie nezvladala ovladat. Comu sa niet co divit, kedze v tom veku este nie je dobre vyvinuta nervova sustava a schopnost ovladat zvierac mocoveho mechura. Nejaky cas este chodila aj po vylieceni kakat na nocnik, ale potom (co nam okakala gauc) sme sa vratili k plienkam - na nocnik sme ju nenutili. O tri mesiace sa na nocnik naucila doslova zo dna na den a od vtedy bola dokonale bez plienok a bez nocnych nehod/cikani v posteli.
...tak drzim palce, aby to aj u vas prebehlo hladko a bez placov 🙂

anjelicek26
25. aug 2010

Pokial ma dieta k tomu odpor a vzdor - treba to rychlo nechat. Este je prilis mala, aby to vadilo a nutenim vypestujes velmi negativny pristup dietata k nocniku. Treba si dat pauzu - tyzden, dva - kolko treba a vyskusat zas. Ponukat - nenutit.

Sasenka si v 20 mesiacoch dala dolu plienky a nazad ich ani za svet a boli sme uplne bez, nevedela dovtedy co je nocnik, ale plienku som jej uz nedala, po tyzdni co cikala kade tade bola uplne bez plienok cez den aj v noci. Bola na to ale zrela - cikala asi len kazde dve hodiny. Pokial dieta cika 2x za hodinu a castejsie, tak to nema zmysel.

Ak je zrela a chces to vyriesit definitivne - vezmi jej plienku. Uplne. Ak sa po tyzdni nechyti, tak to nema vyznam. Co mam kamaratky, tak to riesili rovnako. Plienka prec (a utierat, prezliekat, vysvetlovat) . Ak sa dieta nechytalo, nebolo zrele.

Ak jej raz das plienku, raz nie, na von ano, doma raz ano raz nie, na rychly nakup nie, na vylet ano... proste bude z toho len zmätok. Raz mozem cikat do plienocky, raz nemozem... Nemaju z toho rozum. Treba byt dosledny. Do nohavic sa proste necika. Plienocku uz nemame.

Jaj a k tomu hraniu sa na nocniku - nocnik nie je na hranie a ani na vysedavanie na nom 😝 My sme zo Saskou sli na zachod obe, ona na svoj maly, ja na velky. Sutazili sme, kto sa skorej vycika 😅 😅 😅