Ako naučiť bábätko spinkať v postielke?

mirkaknm
26. apr 2019

Ahojte mamicky,mam 8 mesacnu dcerku a chcem ju zacat ucit spat v postielke.
Nastudovala som si knihu o metode,kedy nechavate babo same najskor minutu,dve a tak sa to stupnuje. Nechate babo vyplakat.
Skusala som to a ide mi srdce roztrhnut ked tak velmi place. Zatial spi u mna v posteli,ale uz som kupila postielku vedla mojej.
Nocne krmenie by som nechcela asi este zrusit. No zatial neviem rozoznat ci je v noci hladna alebo iba nevie zaspinkat a preto chce prsko.
Cez den do obeda vobec nespi, od 6tej rana do takej 12tej.
Akoby ste mi prosim poradili?? Dakujem

cukricek4
26. apr 2019

@mirkaknm no ja by som zacala tym aby si tu postielku oblubila ze sa tam s nou zahras a tak no ale proste naucit normalne na postielku, davat ju tam co najviac, aj na noc uz 🙂

mirkaknm
autor
26. apr 2019

@cukricek4 A nebude si to potom mylit ze sa tam ma spinkat a nie hrat?

cukricek4
26. apr 2019

@mirkaknm tak ak jej vytvoris blok voci postielke hned na zaciatku nebude to dobre, ona musi pochopit ze ta postielka je dobra vec a je v nej dobre a potom dalsi krok bude aby pochopila ze ked sa tam zahra potom po hrani sa tam spinka, lebo takymto to sposobom tam bude len plakat :(

nina19833
26. apr 2019

@mirkaknm Ja by som na to išla tak ako píše cukricek4, treba tomu dieťatku urobiť pozitívny vzťah s postieľkou 🙂 Ja nemám skúsenosť moje deti spali v postieľke hneď 🙂

jane982
26. apr 2019

A čo tak najprv dať dole bočnicu, priraziť ku posteli, a rovno uspať v postieľke, tým pádom môžeš v pohode aj kojiť v noci a nemusíš vstávať. Po čase by som možno dala naspäť bočnicu, a potom aj ďalej postieľku, keď tak

mirkaknm
autor
26. apr 2019

@jane982 Skusim ci sa da, len to by som ju musela kojit len z jednej strany,na jedno prso celu noc.

misik14
26. apr 2019

@mirkaknm tak ju nakrm vo svojej posteli a potom preloz do postielky

mirkaknm
autor
26. apr 2019

@misik14 Asi tak budem zo zaciatku.

misik14
26. apr 2019

@mirkaknm ja som od začiatku tak robila.. dat spat do postielky, keď plače vybrať prebalit nakŕmiť a vrátiť do postielky.. Ak má problém zaspať tak hľadať /držať za rúčku

babi81
26. apr 2019

@mirkaknm nasa spacala od zaciatku vo svojej postielke, vynimocne s nami

jane982
26. apr 2019

@mirkaknm nemusela by si kojiť len z jedného, v pohode sa dá z oboch 🙂 keď si ľahneš tak napoly na brucho, môžeš aj z druhého, ja tak mojim už dlho 🙂 tiež mám postieľku prirazenú, a takto prsia striedam v noci 🙂

mirkaknm
autor
27. apr 2019

@jane982 To si neviem trosku predstavit. Z tej strany kde je bocnica dole,ok. Ak dietatko lezi na chrbatiku,do postielky z druhej strany sa nedostanem ;) ci to myslis ze si lahnes tak nad nu? Akoby sa drzis jednou rukou v "kliku" ?

jane982
27. apr 2019

@mirkaknm áno, akoby v kliku, ale ono keď to vychytáš, je to väčšinou pohodlné 🙂

annamivo
27. apr 2019

@mirkaknm ahoj aj u nás toto funguje cca od roka som malého dávala spať do postieľky keď som ho dokojila a tam zaspal, videl že som pri ňom na dosah ruky a kľudne spinkal, postieľku mám prirazenu k našej postelí bez bočnice, a v noci keď bol hladný tak prešiel ku mne si cucnut 😄 takže som vedela že sa budí na hlad nie strach

via88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkaknm
autor
27. apr 2019

Ta maminky, postielka kt.mame nema bocnicu kt.viem dat dole,je napevno. Dcerka sa stavia na nozky, cize rost musi byt uplne dole. Teraz dake napady na nocne kojenie ? ;(