Ako naučiť dieťa spať v postieľke?

dextella14
26. dec 2018

Ahojte dievčatá, zaujíma ma Váš názor a príp. rady 🙂
Mám 8 mesačnú dcéru, od šestonedelia spí so mnou v manželskej posteli, postieľku nevyužívame vôbec, ani na denné spánky. Je kojená, dudel odmieta už asi 4 mesiace. Každý je zhrozený, keď zistí, že malá spí stále so mnou v manželskej posteli a radí mi, aby som ju už učila spávať v postieľke. Lenže ako??
Zaspáva večer na prsníku a keby som ju chcela preložiť, zobudí sa. Inak ju uspať neviem, keďže dudel nechce. Skúšala som ju už uspávať napr hladkaním, sle bez úspechu, vždy tam nakoniec to prso musí byť 🙂 V noci niekoľko krát mrnčí, utíši ju jednibe prso, koľkokrát je to v mojom polospánku..
mne osobne a ani manželovi to nevadí, že spí vo veľkej posteli, o bezpečnosť sa tiež nebojím keďže máme už nainštalované bočnice na posteli a videopestúnku..
len tie reči, že ju mám učiť atď..
Baby, ktoré ste spávali s deťmi v posteli- kedy ste ich začali učiť na postieľku? Ďakujem za každý názor

wieruska1
26. dec 2018

Drzim palce. Ja som este skoro 7 rocnu nenaucila a cez mrtvoly nepojdem. Za to jej brat spi id narodenia vo svojej pistely vo s ohej izbe. S nami bol nervozny.

sense
26. dec 2018

Pozri ak to vyhovuje tebe s muzom neries... do 18spavat s vami nebude,ja som.bola zas za krkavciu matku kedze nada spavala sama vo svojej postielje a izbe velmi skoro...

maciatkolulu
26. dec 2018

@dextella14 tak ja spával s päťročným😁pokiaľ to vyhovuje vám dvom s mužom a dieťaťu,tak nerieš druhých. Ja som dlho kojila a bolo to super,že si ani nepamätám na nejaký deficit spánku. Proste cúvol a spal a ja tiež. A navyše ten čas,kým máš pri sebe malé chutné,voňavé,maznajuce sa dieťa rychlo ubehne,treba si užívať😉

nika_m
26. dec 2018

Robte ako vy uznate za vhodne...myslim ze okolie si stale najde nieco co by vytkli...ak spi s vami tak je zle lebo ze sa dlho dietata nezbavite, ak ho date hned do samostatnej izby tak co ste to za rodicov ze nechate dieta same v izbe, takze nikdy nevyhovies okoliu si myslim...vy ste rodicia, vy dieta vychovavate...netreba riesit tieto rady a rozhodovat sa podla seba 🙂 ak vam neprekaza ze spi s vami v posteli tak si moze kazdy trhnut :D

lucka08099
26. dec 2018

Ak vam to s manzelom nevadi, tak to nerieste. Nech spi tak, ako vam to vyhovuje. Ja som zasa ten typ cloveka, co potrebuje svoj priestor na spanie. Zo zaciatku tiez spavali obe deto s nami v posteli, ale ked boli vacsie a viac sa roztahovali, tak som to riesila tak, ze som z postielky dala dole jednu bocnicu, pritlacila som ju k manzelsej posteli a malu dala do postielky. Takze v podsate spala v postielke, ale pritom bola pri mne. A ked ma v noci potrebovala, tak som sa len posunula ku nej a ked zaspala, tak som isla na svoju postel.

bibyke
26. dec 2018

Starsi mal par dni pred druhymi narodeninami ked sme mu zariadili detsku izbu a vtedy som sa aj rozhodla uz ukoncit kojenie..trvalo dva tyzdne kym sa oducil.. teraz mensi 14mesacny tiez spi stale s nami,tiez planujem cca v dvoch rokoch ho dat do vlastnej izby

lindusss2016
26. dec 2018

A preco riesis, co ti druhi radia? Moze ti to byt jedno, ty sa vzdy zariad tak, ako to vyhovuje vam. Raz pride ten cas, kedy bude vyzadovat vlastnu postel a urcite to spoznas, rovtedy si uzivaj blizkost svojho dietata.

marion09
26. dec 2018

Ja od roka som "učila"

hettinka
27. dec 2018

@dextella14 naša s nami spávala do 4 rokov, občas spala ako babo aj v postieľke, ale okolo 6 mesiacov tam nechcela už byt, len plakala. Urob tak, ako vyhovuje vam a okoliu nemusíš všetko vesat na nos. Ušetríš sa nevyziadanych rad.

evica01
27. dec 2018

My sme pri druhom dietati mali postielku presne 3 dni 😂
Spojili sme si 3 postele a spali sme ako v tabore. Vsetci sme boli vyspati. Narozdiel od mojich kamosiek, ktore boli mudre a vstavali aj 15x za noc k dietatu. To som doteraz nepochopila 🤦
Tak nam bolo vtedy dobre. Trvalo to asi 2 roky (presne tolko som aj kojila). Nakoniec sa deti nejako same premiestnili do detskej izby. Obcas k nam prisiel niekto v noci na navstevu 😉
Nepocuvaj druhych. Co z toho budu mat ked naucis malu spat v postielke?

slniecko6789
27. dec 2018

@dextella14 Nerieš banky, dedkov ani známych. Naša dcéra tiež spávala v našej posteli cca do 24 mes. Teda pokial bola kojená . Budila sa každú 1,5 hod v noci niekedy a to sa mi veru nechcelo vstávať zakaždým ku nej do postieľky tak spala pri nás. Ďalšia vec, že v tej postieľke ani spat nechcela. Jednoducho chcela byt pri mne. Teraz bude mat 3 a učí sa spávať vo vlastnej izbe. Ak to nevadi vam, že pri vás spi, ostatných nerieš. Ono to príde samo😀

asia83
27. dec 2018

@dextella14 Robte tak, ako je vám dobre a ako vám vyhovuje. Moja tiež zaspávala na prsníku, no potom som ju preložila do jej postieľky. Nezobudila sa. Keď však mala 9 mesiacov, začala sa po hodine-dvoch budiť, celú noc. Už som nevládala. Po cca 3 týždňoch som si ju dala ku sebe do postele, spala celú noc a spí celú noc vkuse. Pri mne.

danielalaura
27. dec 2018

Ja na vašom mieste sa vykašlem na reči dcérka správala s nami do roka a pol kým neprešla na fľašku tak sme ju začali učiť na posteľ ale aj tak v noci dobehla k nám a teraz máme skoro 11 mesačného syna a tiež po prvom prebudení sa driape k nám do postele koľko krát sa 4ja zobuime... Raz príde čas na osamostatnenie ak vám a partnerovi to nevadí a pohodlné sa vyspite tak nechajte malú pri vás

monique007
27. dec 2018

Nedávno vyšla výborná kniha S láskou o dětském spánku, na stránke www.prosimspinkej.cz, je tam výborným prístupom popísané, ako sa netrápiť rôznymi odporúčaniami a radami okolia (kto cíti lepšie ako vy, čo svoje dieťa poznáte, čo je pre neho v daný moment najlepšie?), ako rešpektovať potreby svojho dieťaťa a netrápiť ho hlúpymi (a stále modernými) vyplakávacími spôsobmi pri uspávaní či spaní, ak by to nejakej mamičke, ktorá bude čítať túto diskusiu pomohlo, fakt odporúčam. Mám doma náročného spáča, budí sa už rok a pol každú hodinu v noci a tak som prečítala veľa veľa kníh, ale táto je naozaj výborná a užitočná.

dextella14
autor
27. dec 2018

@monique007 àno, o knižke som už počula! No ja by som nikdy malú nenechala vyplakať 😵
Ďakujem

larisalarisa
27. dec 2018

Môj ma skoro tri a spí s nami.....večne ho to baviť nebude😂😂😂😂😂

pininka
27. dec 2018

Naša sa naučila že som ju po kojeni položila a zapla jej na videopesrunke uspávanky. To bolo keď mala 8 mesiacov, dovtedy spávala pri mne a uspavali sme ju v nosiči. Bola od mala dosť aktívna a aj my žiaľ spadla z postele, preto som to čím skôr chcela poriešiť a našťastie sa podarilo. Ono kým bude pri tebe bude sa častejšie budiť sa cuckat. Nasa potom už stavala Max 2krat

bucko555
27. dec 2018

nasa spavala od narodenia v postielke potom ked mala asi 1,5 roka tam uz byt nechcela tak spavala s nami v posteli asi pred mesiacom sme pripojili este jednu postel a spava pekne medzi nami v posteli zatial nam to vyhovuje a druhych nepocuvam je to nasa vec najlepsie vieme a tak skoro sa ju ani nechystam dat spat do svojej izby

mirkaknm
26. apr 2019

Ahoj,ja mam tiez 8 mesacnu dcerku a to iste ako ty. Ona je taky zivel, ze do obeda mi uz vobec nespi,zacala sa stavat na nozky,ale ja pada. Cize nic nestiham robit. Mama mi povie,ze keby to mala niekomu povedat ze sa nestiham ani najest a potrebu,tak je to hanba. No moje dietatko nejavi ziadne znamky unavy, musim byt pri nej,aby nepopadala. Cumel nikdy nemala.
Zaspi len na mojom prse. Tu metodu kontrolovaneho uspavania som tiez skusala,je to dost krute.
Ale ako to zmenit,aby som aj ja mala chvilku pre seba a dcerka spala?

dextella14
autor
26. apr 2019

@mirkaknm ziadno 😂 ja uz som sa s tym zmierila
Mala stale spi cez den iba v kociku alebo pri mne v posteli, nemozem od nej odist l. Sme ako siamske dvojcata cez den az pokym nepride manzel domov
Vecer zaspava okolo po 8-tristvrte na 8 a potom uz mam volny vecer

dextella14
autor
26. apr 2019

@mirkaknm doporucujem kupit ohradku

nikusiak9
26. apr 2019

Skus si ju prirazit k posteli tu postielku a dat dole jednu stranu

dextella14
autor
26. apr 2019

@nikusiak9 mala spi so mnou v manzelskej, mame kupene zabrany a videopestunku
Postielku mame tiez taku sklapaciu ale spala v nej len 6 tyzdnov
Ale mne to uz nevadi nas sposob spania
Zvyka som si

nikusiak9
26. apr 2019

@dextella14 len aby cez zabrany nepreliezla ked sa bude vediet postavit

bozenkad27
26. apr 2019

@dextella14 prečo ta zaujíma co hovoria ostatní?? Kašli na to... Spokojne dieťa, spokojná mama... Ja som 6.5roka nespala bez dieťaťa, jedno vystriedalo druhé, druhé tretie a nevadí mi to... Je kojena, takže je to pre vás najpohodlnejšie a hotovo. Neboj, nebude tam do puberty 😁

mirkaknm
26. apr 2019

@nikusiak9 No ved to, ona sa mi uz stavia. Rano,orva vec co soravi, sa mi zda ze sa ani prebudit nemusi a stavia sa na nozky.

mirkaknm
26. apr 2019

@dextella14 Dnes sme kupili, aj ked neviem cim ju tam zabavim;) ona rada lozi po byte,stavia sa na nozky....