Ako naučiť dieťa na iný tvar cumlíka?

snazilka1983
4. júl 2015

Ahojte. Nikde som takúto tému nenašla len samé ako naučiť dieťa na cumlík. Moja dilema je ako naučiť malú na iný tvar cumlíka nakoľko ten co moja používa sa nevyrába s vysiacou karikou na zavesenie retiazky. A iný mi ani za pána nechce aj keď jej dám naň cukor ten vycmula a hneď vypluje. Jasne ze sú retiazky aj na cumle čo nemajú vysiacu kariku ale tie vyzerajú fakt hrozne. Ak máte nejakú skúsenosť ako ju oklamať poraďte. Dakujem.

gapre
4. júl 2015

Tiez mas vela napisane o cumloch,ze to nie je dobre pre dieta🙂 Moja nechcela ziadny.Skusala som snad vsetky.Urcite by som neriesila retiazku,ked uz je na ten jeden zviknuta,nech si cumle,vsak do 10 rokov ho mat nebude 🙂 ,alebo skus kupit retiazku ,ktora sa ti paci a pripevnit ju na cumel.Ked aj cervenou maslou priviazat 😀 Aj to je teraz v mode

lusi24
4. júl 2015

@snazilka1983 moja ho nema odkedy jej išli zuby nechcela ho nie že som jej ho zobrala. Strašne si domyslas

hatalka22
4. júl 2015

@snazilka1983 cukor je smrť, brumik je smrt...cumel je tiez na najlepsiej ceste... kks.. ved to je robene pre deti... a kazda matka ktora sa sama stara o deti, a tak isto o domacnost.. tak ma pravo si trosku pomoct i ked cumlom aby jej dieta skor zaspalo.. a mohla si aj ona vylozit nohy... moj ma 1,5 roka.. cez den cumel nema vobec .. len na spanie... ked zaspi ho vypluje a spi dalej...ked sa zobudi a spusti rev ako pavian ze hlada cumel.. tak mu ho dam... lebo i ja chcem po celom dni spat.. a nie ho 2-3 hodiny pocuvat vrieskat...ked bude vacsi a pochopi ze mu ho uz netreba tak mu ho nedam...

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@hatalka22 presne presne moje dieťa malo brumika zabite má zato 😀 čo už nech sa tu vadí sama so sebou.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 veď ako píšem gratulujem

hatalka22
4. júl 2015

@snazilka1983 to nemyslis vazne... vies kolko je tam Ečok? 😀

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@hatalka22 si rob prdel koza 😀 mne mama furt namacala cumel.do cukru a viď mam plnú hubu zubov ešte aj jeden na vyše som mala haha.

hatalka22
4. júl 2015

@snazilka1983 no...ved viem... Zahora ma o robotu postarane 😀 😀 😀 😀

luciferkax
4. júl 2015

@snazilka1983 a aké MAM nemajú pracku? určite majú, my sme na nich dlho fičali... nepozerala si v inom obchode? ukáž fotku aké myslíš

sardinka32
4. júl 2015

@snazilka1983 Moja od narodenia cumlala jeden a ten isty...casom ta guma naboptnala, zvacsil sa mozno aj dva-trikrat oproti povodnemu stavu a nakoniec praskol, co bol taky vycmulany😀, odmietala akykolvek iny - dokonca aj ten isty typ, len nebol vycvumalany tak, ako ona bola zvyknuta. Vzdala som to a tak od nejakych 2+ mesiaca nemala ziaden cumel a cuduj sa svete, nechybal jej. Ak uz ma 9 mesiacov a nechce ziaden ani za svet, tak ju nenut...ona si odvykne. V jednej knihe som citala, ze dieta sa da oducit od cumla za 3 dni.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@luciferkax nenašla som ani na nete jediný od mam s karickou vysiacou. Máme takéto .. A ako vravím keďže sú skrutene dovnútra a malá má silnejšie líčka tak ju aj otlacaju

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@sardinka32 ako tiež by som bola za keby bola bez čo najskôr. No cez deň bez neho zaspať vôbec nehrozí a vecer neviem. Som neskúšala. Keď jej v noci vypadne nehľadá ho nerieši spí bez neho ani jej ho nevrátim nazad no cez deň keď jej vypadne tak koniec už nezaspi ..

sardinka32
4. júl 2015

@snazilka1983 Ja som sa tiez toho desila, ked uz bol taky naboptnany, ze co potom budem robit, ked jej praskne, ta guma uz bola doslova hnusna a aj mi bolo prosti srsti jej ho davat do ust, ale ked k tomu doslo, tak proste sa oducila. Mozno som len mala stastie, neviem. Moja ho milovala, aj v noci som jej ho musela stale strkat do ust, az mi to uz islo na nervy. Nemohla som ho mat na retiazke, a tak som ho stale musela hladat po posteli v tme, ked ho vypluvla v spanku. Ja by som to vyskusala, par dni bude asi zle, ale mozno budes milo prekvapena.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@sardinka32 ja mam preto tri dudle a dávam jej vždy iný aby si ich rovnako vydudlala aby sa mi nestalo že sa pokazi a nebude chcieť nový. No každopádne skúsiť môžem večer či bez neho nezaspi. Ale cez deň asi ťažko to som dnes skúšala. No bol to des. Neplakala preto ze nemala cumel ale preto ze sa furt otacala na brucho a ja ju chodila otáčať nazad na chrbát aby spala. Po vyše hodine má to prestalo baviť lebo jej keď presvihnem čas na spanie tak do večera je ako sto čertov.

siska53
4. júl 2015

@snazilka1983 bud budes kupovat kazdu chvilu cumle alebo vydrzis rev,ak jej nedas vobec cumel alebo das taky,co nechce...casom si zvykne..len musis vydrzat..

Ja by som sa jej pekne prihovorila,oslovila menom,vysvetlila strucne situaciu a ponukla jej ten dudlik s vysvetlenim,bud ten alebo ziaden.vraj babatka su chapavejsie ako si myslime ( knizka A dost!)

Mna, ked mama vymenila dudle,lebo uz bolo treba, z novych naplo. Dalsie mi uz nekupila..mala som smolu..
Ked som ja a kopec dalsich vydrzali koliky deti,ked mi mala.plakala aj hodinu,aj dve bez prestania a nic nepomohlo dudel nehrozil,prsnik vtedy nepomahal,ani nic ine,tak to prezijes aj ty. Ja viem,ze tvoja mala ma uz 9m.,no mozi zas prist nocne desy a zas len bude plakat (to zas maval starsi)...

siska53
4. júl 2015

@snazilka1983 moji zaspavali na prse,veelmi skoro prespali celu noc( syn od 3.m.a dcerka sa budila bud raz za noc alebo vobec a po 11.m.prespala celu noc vlastne stale aj ona) a absolutne nebol problem.ich od toho odnaucit.
Maly bol odstaveny ako 11m.a este necele 2m.dostaval na zaspatie flasku.,potom sme si vymysleli iny ritual.. Dcerka to iste. Teraz si zaspievame ci citame. Kedze uz robim a mam na nich menej casu, tak aj cas pred zaspinkanim je pre mna pekny,lebo starsi mi uz vselico porozprava.. Nie je to kazdu noc. Pri malej este som,citame si,co je casty uspavaci ritual v mnohych domacnostiach. Nahradili nam to uspavanie dojcenim. Mala bola odstavena bez problemov rovnako ako syn.

Syn nepotreboval na odstavenie nic,no pri dcerke som.pouzila ocot... Takze mozno niektorej zo skupinky pomoze tiez..

cecilka123456
4. júl 2015

@siska53 ako ocot? to nechapem? rozmyslsm nad dstavenim malej a ten ocot som nepochopila.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@siska53 kiež by to bolo také ľahké ako sa to číta. Ja nemám také nervy počúvať jej plač. Keby trval pol hodinu prežijem ale hodinu a viac to by ma už porazilo.

siska53
4. júl 2015

@cecilka123456 bradavky som si potrela octom. 🙂

siska53
4. júl 2015

@snazilka1983 ja som si uz za tie roky zvykla.. Najskor maly vzdor od 20.m.,nalsedne mala koliky,casom.navrat vzdoru starsieho -2.faza,neskor sa pridala dcera,obcas,ked sa zle vyspali,tak rev na striedacku..ja som uz teraz jemne otrla. Akurat teraz,jedze som.unavenejsia kvoli tomu,ze uz aj pracujem,tak revy horsie znasam,ale pretym som.uz bola dost odolna.inak by som sa obcas zblaznila.

luciferkax
5. júl 2015

@snazilka1983 su..pozri ediciu Mam Nigjt..su fosforove a maju koliesko 🙂 🙂

snazilka1983
autor
5. júl 2015

@luciferkax http://www.mambaby.com/sk/vyrobky/cumliky/ ani jeden nieje s vysiacou uchytkou

katkasofi
5. júl 2015

@snazilka1983 ja som na mam dudel dala vyrobiť mam retiazku s menom. Aj dudel s menom.... Ta sa ti nepáči?

snazilka1983
autor
5. júl 2015

@katkasofi ta retiazka sa mi moc nevidí. Ale ako píšem ju aj otlaca keďže je zahnutý dovnutra

katkasofi
5. júl 2015

@snazilka1983 jaj, no moja si zvykla aj na dudel suovinex

katkasofi
5. júl 2015
astonka
5. júl 2015

@katkasofi skus dm cumel,tie nesu tak zatocene,dudel by som povedala ze maju rovnaky ,moj najmladsi fical tiez na mam no ked uz mal zubky a prekusaval ich neskor som zacala kupovat dm, a dudlali sme do 2 r. mozno trosku dlhsie....ved bude cas neskor, moje starsie cumel nemali,ten najmladsi ano, velmi ho to ptom ukludnovalo ked sli zubky, v 2 mal vsetke von,oducili sme od plienky, a potom neskot prisiel na rad cumel,nebolo to lahke skoro 2 tyzdne kym prestal pytat ale aj tak potom neskor boli situacie ze chcel cumel ak jej vyhovuje ten tak naco oducat a nutit iny ked jej zjavne pasuje tento typ

katkasofi
5. júl 2015

@astonka príspevok asi nepatrí mne 😉

astonka
5. júl 2015

@katkasofi tiez mal otlacane okolo pusiny od dudla a ked slintal ale nikdy ma nenapadlo mu dat iny cumel

astonka
5. júl 2015

@katkasofi jaj jasne ze nie zakladatelke som adresovala no neviem preco com klikla na tvoj😊 a vidis aj durhy krat