Ako naučiť dieťa spávať samé?

gerdik
29. mar 2011

Chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti s uspávaním dieťata. Ako naučiť dieťata spávať samá? Kedy je vhodné ho začať učiť samé, bez plaču a amoku? Odkedy je vhodné ho umiestniť do vlastnej izbycky?

gabrish
14. jan 2015

Ja mam dve deti.♡♥♡♥♡prveho syna som mala do 3 rokov pri sebe v izbe...az po 3 rokoch sme mu urobili izbicku.v pohode no stale pokial nezaspi musim pri nom byt.hladka mi usko🙂 vravi mi lubim ta mamicka a za 5 min.spi.proste chce len citit ten kontakt prirodzene.dieta+matka=♡♥♡bez pocitu lasky a istoty nezaspi.nikdy nebolo ze drb🙂do postielky a dovi dopo rev si kolko chces..na to som si deti nerobila ale na to,aby som si ich uzila a mojkala pokial su male.čas letiii!!!druhu mam dceru ma 2 mes.a len ju dojčim♡♥♡proste asi som vadna ale nikdy mi nenapadlo riesit toto 🙂nenapadlo by mi nikdy rozmyslat napr.na tym ze dam male babatko od narodenia do postielky a že odydem a ono nech same spi...alebo nechat ho chudiatko plakat.nejde mi proste do hlavy ako mozu byt napr.take matky ako v amerike ze od narodenia samo izbu 3 km od matky 🙂))) ako to byva vo filmoch🙂)) ale aj v realite.ako mozu tak fungovat..ja kojím a neni nic pohodlnejšie🙂 ako v noci ked babo zacne plakat,tak len vytiahnut prsnik a je ticho...nikto sa nezobudi je tma a spi sa dalej...bábo je pri mne a citi moju blizkost ako v brusku citi teplo mojho tela a hned je kludne pokojne 🙂 a psychicky spokojne,vyrovnane.citi mna a moju lasku,blizkost a premna je super ze nemusim nic robit len lezat po tme.dam cicik 🙂 aj 5 krat za noc.napije sa a ukludni a spime...nechapem preto ako funguju mamy ktore musia z postele vstať a ist do inej miestnosti dobre ze nie neviem kam🙂 vziat z postielky byt hore,zasa ho dat do postielky ist do svojej izby a takto aj 10 krat dokola podla toho ake je babätko ako často sa budi a place atd...ved to musi byt na psychiku nie?bezat zakazdym do inej izby 200 krat brat dieťa hore dole na ruky čičikať ho a hojdat a uspať a zasa odist..moja mala je pri mne a neviem si predstavit ze by bola v inej izbe a ma 2 mes.no ja by som umrela bez nej.dieta je dar a radost a zachvilku vyrastie ani pusu mi potom neda haha tak načo uz od narodenia sa snazit o to aby bolo dieta uz samostatne a nechciet od neho dobre že nie aby sa aj samé prebalovalo.bábo podla mna chce citit matku...nechape a nevie prečo ho mama necha plakať...kamaratka mi povedala ze ju jej mama vzdy len dala do postielky a hned odysla...zanechalo to na jej psychike a duši aj patrične stopy....mozno pisem od veci.len som si napisala svoj nazor🙂) o sebe ani nevravim ake mam problemy s povahov atd...proste neriesim...to co som nemala dam svojim detom!!!!a uzijem si kazdu sekundu s nimi aj cez den a aj v noci!!🙂♡♥♡

mahalo
14. jan 2015

Ked bude pripravene vsetko pride samo a prirodzene..netreba to ucit.

gabrish
14. jan 2015

Ja mam dve deti.♡♥♡♥♡prveho syna som mala do 3 rokov pri sebe v izbe...az po 3 rokoch sme mu urobili izbicku.v pohode no stale pokial nezaspi musim pri nom byt.hladka mi usko🙂 vravi mi lubim ta mamicka a za 5 min.spi.proste chce len citit ten kontakt prirodzene.dieta+matka=♡♥♡bez pocitu lasky a istoty nezaspi.nikdy nebolo ze drb🙂do postielky a dovi dopo rev si kolko chces..na to som si deti nerobila ale na to,aby som si ich uzila a mojkala pokial su male.čas letiii!!!druhu mam dceru ma 2 mes.a len ju dojčim♡♥♡proste asi som vadna ale nikdy mi nenapadlo riesit toto 🙂nenapadlo by mi nikdy rozmyslat napr.na tym ze dam male babatko od narodenia do postielky a že odydem a ono nech same spi...alebo nechat ho chudiatko plakat.nejde mi proste do hlavy ako mozu byt napr.take matky ako v amerike ze od narodenia samo izbu 3 km od matky 🙂))) ako to byva vo filmoch🙂)) ale aj v realite.ako mozu tak fungovat..ja kojím a neni nic pohodlnejšie🙂 ako v noci ked babo zacne plakat,tak len vytiahnut prsnik a je ticho...nikto sa nezobudi je tma a spi sa dalej...bábo je pri mne a citi moju blizkost ako v brusku citi teplo mojho tela a hned je kludne pokojne 🙂 a psychicky spokojne,vyrovnane.citi mna a moju lasku,blizkost a premna je super ze nemusim nic robit len lezat po tme.dam cicik 🙂 aj 5 krat za noc.napije sa a ukludni a spime...nechapem preto ako funguju mamy ktore musia z postele vstať a ist do inej miestnosti dobre ze nie neviem kam🙂 vziat z postielky byt hore,zasa ho dat do postielky ist do svojej izby a takto aj 10 krat dokola podla toho ake je babätko ako často sa budi a place atd...ved to musi byt na psychiku nie?bezat zakazdym do inej izby 200 krat brat dieťa hore dole na ruky čičikať ho a hojdat a uspať a zasa odist..moja mala je pri mne a neviem si predstavit ze by bola v inej izbe a ma 2 mes.no ja by som umrela bez nej.dieta je dar a radost a zachvilku vyrastie ani pusu mi potom neda haha tak načo uz od narodenia sa snazit o to aby bolo dieta uz samostatne a nechciet od neho dobre že nie aby sa aj samé prebalovalo.bábo podla mna chce citit matku...nechape a nevie prečo ho mama necha plakať...kamaratka mi povedala ze ju jej mama vzdy len dala do postielky a hned odysla...zanechalo to na jej psychike a duši aj patrične stopy....mozno pisem od veci.len som si napisala svoj nazor🙂) o sebe ani nevravim ake mam problemy s povahov atd...proste neriesim...to co som nemala dam svojim detom!!!!a uzijem si kazdu sekundu s nimi aj cez den a aj v noci!!🙂♡♥♡a teraz mi zacala plakat tak zo spanku dala som jej cici a za 3 sekundy ticho...a spi dalej...by ma vykotilo behat po dome s vysielackou🙂 takto si obe lebedime a je na suuuper.lutujem deti.fakt.

cecilia68
14. jan 2015

@ela2710 len tak si čítam....a zrazu som narazila na váš "názor" na kŕmenie detí....moje deti jedli všetko, od mala....klobásu, slaninu....aj oškvarky.....cumlíky som im máčala do medu a spali ako bábiky.....dnes sú to zdraví....dospelí jedinci, čo majú dva metre a sú to chlapi ako buky 🙂 Lenže dnes niektoré úzkostlivé mamičky robia všetko podľa hlúpych tabuliek a nedajú na rady skúsenejších starých mám a takto to celé potom aj vyzerá, že každé druhé dieťa je ALERGIK, má všelijaké intolerancie ...hlavne na laktózu....tak, čo myslíte, kde sa stala chyba???

ikaf
3. apr 2015

ja som ucila maleho zaspinkat v postielke sameho od piateho mesica, ale placu sme sa nevyhli....jedine co pomohlo nechat ho vyplakat, pretoze ked sme ho chceli uspat po dobrom tak sa za dva dni naucil spat na rukach a ked sme ho chceli vlozit do postielky bol okamzite hore, takto sme sa trapili pat dni a nespal ani on ani my....jedine co pomohlo nechat ho vyplakat, vydrzat to bolo hrozne ale bolo to jedine co na neho zabralo a odvtedy ho polozime do postielky a spi. a prestahovali sme ho v 11 mesiacoch pretoze sme ho rusili, zobudil sa vzdy ked sme vosli do spalne, ked muz zachrapal, ked sa niekto otacal. prelozili sme ho do jeho izby a prestal sa v noci budit. Budi sa jedine ked mu idu zubky aj to na hlad, lebo menej papa cez den.

veronikax
3. apr 2015

Ahoj 🙂 My sme bolli s malickou v spalni 🙂 Potom zacala sama spinkat na obed aj vecer ... /posielala nas prec/ ... 🙂 Ked sme sa rozhodli ... ze by sme chceli druhe babatko... tak sme si povedali .. ze by mohla uz sama spinkat vo svojej izbe 🙂 Takze sme odisli MY .. z izbycky .. a jej sme ju nechali ako detsku 🙂 Kedze tam spinkala stale... bola zvyknuta na tu izbu 🙂 A my sme si urobili spalnu v druhej izbe 🙂 Takze uz par mesiacov spinka sama v detskej ... bez problemu 🙂 bude mat koncom aprila 3 roky 🙂 No sama zaspavala od kedy sa pamatam 🙂 Stacilo ze mala mliecko v ruke... a bola spokojna aj sama v izbe 🙂 Nesilili sme to .. len sme sa s nou stale rozpravali ... ze niekedy bude mat vlastnu izbycku .. a ked na to prislo .. tak bola spokojna 🙂 U nas najviac pomaha.. ked jej uplne vsetko vysvetlime a dopredu pripravujeme 🙂

ikaf
3. apr 2015

este dodam ze maly nikdy nedokazal zaspat pri nas v posteli a nedokazal zaspat dokonca ani pri kojeni...takze to nie je o tom, ze sme my nechceli ale ze on potreboval svoj priestor

suf
3. apr 2015

@stvura ahoj, co je ta metoda?

ikaf
3. apr 2015

neviem ci je to nejaka metoda aj ked je pravda, ze sme skusali vsetko mozne, davat ho skor spat, davat ho neskor spat, chodili sme k nemu v urcitych casovych intervaloch, hladkali ho pri zaspavani, pustali hudbu, kolotoc, zapli svetlo....nic z toho u nas nefungovalo, vsetko akoby ho este viac rozhecovalo....nakoniec sme vyhodlili z postielky vsetko co by ho mohlo rozptylovat ( aj kolotoc ) jedine co sme mu tam nechali bol maly latkovy macko, ten nehrka a nezavadzia mu ked ho niekde premiestni. vecer klasika dodrziavame hodinu vecerneho jedenia - 19.00, nasleduje kupanie a vsetko ostatne co ma zauzivane a potom ho ulozime do postielky a spi. ked sme ho ucili spat sameho tak plakal, nechali sme ho plakat, prvu noc bolo asi 25 minut co plakal, dalsiu noc to uz bolo len 10 minut a na tretiu uz neplakal vobec. pochopil to ze sa ide spinkat. takto spi od siesteho mesiaca a spinka pekne aj cez den...viem ze mnohym sa to nebude pacit s tym plakanim ale on je jednoducho taky a naozaj nic ine nam nefungovalo, aj ja som bola predtym zasadne proti tomu aby sa dieta nechalo vyplakat ale teraz si myslim ze nie je podstatne ako dosiahnete ze dieta spi dolezite je ze dieta ma kvalitny a dostatocne dlhy spanok....a nemyslim si ze to na nom necha nejake psychicke nasledky je to hlupost, skor by mal nasledky keby mal spanku nedostatok....