Ako naučiť dojča zo zavinovačky na spací vak?

katuskacn
11. okt 2020

Ahojte, čas nám nejako pokročil a naše bejby vyrástlo zo zavinovačky (6 mes.) Doslovne. Nohy von 🙂 V lete sme to neriešili, skôr to bolo aj OK, ako vetranie :D ale teraz by už snáď prišiel čas aj na spanie vo vaku, prípadne v inej alternatíve. Len teda neviem v akej. Ako naučiť dieťa spať vo vaku? Prvý chabý pokus na nočný spánok skončil veľmi zle, po viacerých prebudeniach na brušku, kedy sa zrejme až sama zľakla, že ako leží, sme ju prešupli naspäť do zavinovačky. V nej sa vie sama napolohovať na bok, to má rada, ale asi ju len tak neprekvapí, že je zrazu na brušku. Ruky, nohy má samozrejme voľné, skôr tá zavinovačka je zaviazaná len okolo pása. Polohu na brušku miluje, je v nej skoro celý bdelý čas. Poradíte, ak s tým máte reálnu skúsenosť? Ďakujem.

zuzana_ilkova
11. okt 2020

@katuskacn ahoj ja som z perinky presla na deku, tenku teku som poskladala na “stvorec resp. obdlznik” a do toho šupla maleho je to vacsie ako perinka alebo zavinivacka a efekt ten isty... ale ja by som skor v 6m skusala spanok volne v postielke (moj maly je mimo perinky od 2mesiacov ,vsetky mu boli kratke a z deky je von od 3mesiaca) ale samozrejme je to na tebe ja som to riesila dekou...

marianarem
11. okt 2020

@katuskacn My sme v postielke vytvorili taky zlab v tvare U proti pretacaniu (z deky, uterakov a podobne), prekryty plachtou a vsetko zabezpecene tak, aby nemohol na seba nic strhnut, do nicoho sa zamotat. Maly sa vedel takto dat na bok, ale nie na brusko. Na brusku tiez dlho nevedel spat, hned sa dvihol na 4 a lozil. Ked mal asi 8 mesiacov, tak uz sa vedel pretocit aj v tom zlabe, ale vtedy ho uz tolko nelakalo hned lozit, uz vedel spinkat aj na brusku, dokonca tak spi teraz najradsej.

katuskacn
autor
15. okt 2020

dakujem baby
@marianarem
@zuzana_ilkova
asi tomu dame ste chvilku cas a skusime opat alebo to nejak vymyslime s hniezdom. 🙂

marianarem
15. okt 2020

@katuskacn Hej, aj to hniezdo by mohlo pomoct. Ono sa niekedy zda, ze sa nieco nikdy nenauci alebo neodnauci a potom zrazu prejde nejaky cas a uz s tym nie je problem 🙂

simca06022011
15. okt 2020

No 6m je už dosť na viazanie do zavinovačky. Skôr urobiť nejakú oporu dookola,a normálne dávať vak na spanie. Zvykne si na to ze sa v spánku hýbe...

zuzana_ilkova
15. okt 2020

@katuskacn napriklad mojmu malemu vyhovovalo ze som mu len k telicku pritlacila deku ked zaspal z jednej aj druhej strany a spokojny bol postupne som davala deku dalej a dalej a teraz uz v pohode spinka v postielke bez obkladu okolo seba 😂...on mal zas zlozvyk zo sportoveho kociara...nemala som hnuezdo lebo mi to prislo zbytocne kupovat kvoli mesicu kym si babo nezvykne na nieco ine