Ako obliecť 14-mesačné dieťa do Tatier?

21. dec 2022

Prišla som sa švami poradiť keďze to neviem odhadnúť a bojím sa žeby syn neprechladol.. Ideme silvestrovat do Tatier s celou rodinou, syn má 14, ešte v takejti zime nebol, preto som mu kúpila funkčné termo prádlo z ovčej vlny, tj tričko a spodky, no len ako ďalej, ako by som ho mala ďalej obliecť aby bol v teple? Jasne ze navrch zimný overal, ale ako to medzitým navrstvit?

viestta
21. dec 2022

Podla toho ake budu teploty. Dnes bolo v Tatrach teplejsie ako bolo v nizkych polohach. A nepredpokladam, ze by udrelo zrazu -40, takze obliekaj mu len tolko vrstiev ako tebe, ked bude vo fusaku aj menej.

belllinka
21. dec 2022

Budete bývať hore na Lomničáku?

autor
21. dec 2022

@belllinka nie, ale bývame na juhu čiže zatiaľ nieje zvyknutý na až taky chlad

danieli
21. dec 2022

Juuuj zasmiala som sa, celkom mu postaci termopradlo, mikina, oteplovacky a bunda, ciapka sal rukavice vacsi syn, mensi viacmenej to iste, plus fusak urcite mate, ak v lete ideme na juh neberiem si svetre iba jeden tak celkom aj chapem otazku, ale skutocne ak nebudete cely den priamo na svahu a hybete sa nic extra netreba, v uvedenej vybave my lyzujeme aj pri minus 10 a decka nechoreju, hlavne krasny pobyt

majlo1234
21. dec 2022

Dnes v tatrach boli tusim 4 stupne, uplna pohodicka na base layer a kombinezu, a do fusaku s nim.

nwnw
22. dec 2022

Ja davam termo pradlo, tenku mikinu, fleece mikinu a dole teplaky a na to overal ked velmi mrzne. Podla mna su dolezite poriadne snehule a ponozky. A 14m nebude len tak postavat vonku 3h.

patus_2
22. dec 2022

Má 14 mesiacov alebo rokov? Pretože z textu neviem odhadnúť (a titulok môže byť upravený). Ak má 14 mesiacov, tak viac tenších vrstiev a overal. Čiapku a rukavice a potom budeš kontrolovať, či nieje spotený alebo či nieje studený.

zorkahorka
22. dec 2022

Do minus 5 a bezvetria by som v pohode dala len mikinu a overal,ziadne teplaky.nevuem,ci uz beha alebo bude len stale sediet... moj syn uz vlani behal a aj sa tak zahrial

autor
22. dec 2022

@patus_2 ma 14 mesiacov

luliu
22. dec 2022

Nejdete na Island, dosť to preháňas, normálne ho obleč, tak ako doma. V Tatrách býva niekedy teplejšie ako inde