Ako obliekate dvojmesačného drobca na doma?

23. dec 2021

Žienky ako obliekate drobca 2m na doma? Máme vykurene len na 20stupnov a cez deň je snami v obyvacko-kuchyni, je to veľký priestor a vykurit viac sa tam bohužiaľ nedá.. má oblečené body s dlhým rukávom, ponozticky a na Tom má celotelová tenké dupky a rukavičky, ale stále má ľadové dlane a jemne studené aj chodidlá. Hlavu a zátylok má podľa mňa teplý, nie spotený ani horúci. Doktorka povedala že to je málo stupňov a že takto mu je zima.. len ja neviem čo mu ešte obliecť, prosím poraďte

sweet20
23. dec 2021

ved zakurte na viac.. na 22-23

dadis
23. dec 2021

Mne sa zda v miestnosti, kde cez den ste 20st tiez malo. Na spalnu ok, aj trosku menej mozno, ale tam je clovek prikryty. A taketo male babo by si v case bdelosti mala po spravnosti nechavat na zemi v polohe na brusku nejaky cas a tam budete mat urcite zimu. Neviete viac prikurit?

vanda323
23. dec 2021

No podľa mňa 29 stupňov je málo mojko, aspoň tak 23-24 ja mam tak nastavené

vanda323
23. dec 2021

@vanda323 20 nie 29

rude_baby
23. dec 2021

Prepáč, ale to mate fakt zimu...

anne_mary2
23. dec 2021

kupit aspon kupit ohrievac ak to inak neviete vyriesit

slovakboy
23. dec 2021

Chápem že kúrenie je drahé ale kým je drobec taký maly treba mu zabezpečiť teplejšie prostredie. Ono na druhu stranu to že ma studené ruky a nohy síce znamená že je mu zima ale nemusí to znamenať že trpí a bude choré. Keď vidím ako Angličania nekúria v domoch a deti ani v perinke nemajú - sú proste otužilejší. Otužilost neznamená že mu nie je zima ale zvláda to. Dvoj mesačne je však ešte veľmi malinké na otužovanie.

danielina30
23. dec 2021

Ja by som mu na tie dupacky dala este teplacky

zinulka
23. dec 2021

Mikinu by som mu dala ešte. 20 stupňov je málo, hlavne keď drobec ešte len leží a nehýbe sa.

poopsie
23. dec 2021

Nikde nespominas čiapku, cez hlavu uniká dosť tepla...

poopsie
23. dec 2021

A aké máte kúrenie? My mame podlahové máme v dome 22-23

elizabet173
23. dec 2021

my máme doma "studený odchov" a mali sme ho, aj keď som mala malé dieťa, ale pri bábätku, ktoré sa nehýbe, prípadne je časť dňa na podložke na koberci, je 20 stupňov žalostne málo. 22 - 23 by bolo optimálnych, kým sa väčšinu dňa zdržuje na zemi, nie viac, lebo vzduch sa vysušuje, tým aj sliznice a na choroby je zamiesené. Riešila by som to ohrievačom, nie tepláčikmi

schokolade1988
23. dec 2021

Keď si to neviete viac vykurit, porozmýšľala by som nad ohrievacom ,nemusíte tam mať 30st ,ale 20 je naozaj málo :/ .... Skús mu dať hrubšie pančuchy,body ,ponožky, a na bodycko nejaký svetrík a nezabúdaj na hlavičku ,stačí tenšia čiapočka ,ale temeno hlavičky nech ma zakryté ,nám to veľa krát pomohlo . A samozrejme pokiaľ ležka ,a je mu chladnejšie určite prikryť deckou,prípadne zavinovačka .

lucka_ke
23. dec 2021

môj je októbrový a ako dvojmesačný bol v zavinovačke, tiež sme mali staré okná cez ktoré prefukovalo... keď sa viac hýbal okolo 4-5 mesiacov tak mal ešte tepláčiky a svetrík, neskôr teplú vestičku kvôli voľným rúčkam, ja som zimomrivá tak aj jeho som obliekala podľa seba

autor
23. dec 2021

Vôbec nebýva na podložke na zemi, keď je hore býva na gauči na decke, vždy naňho vidím alebo som pri ňom. Čiapku nemá rád, keď mu ju dám tak myka hlavou a či obyčajná alebo zavazovacia, každú si vyotaca preč.. dobre tak dám mu ešte tepláčiky na tie dupky, a nejde o to že kúrenie je drahé ale o to že je to fakt obrovský priestor a teraz ešte aj stromcek živý sme tam postavili, už aj tak opadáva ale kašľať na neho, skúsim prikurit ešte

marianarem
23. dec 2021

Tak ja neviem, moj maval tiez studene ruky (ale teply zatylok) a mame 22 stupnov. Ale inac bol praveze v tomto veku uz horkokrvny, nemal rad, ked bol naobliekany, lahko sa prehrieval a potil. Spal uz len v takej tenkej ulitke a v dupackach, v noci mame uz len 20-21 stupnov a bol v pohode. Tvojho nepoznam, ale pre mojho by bolo body s dlhym rukavom a na tom este celotelove dupacky urcite dost v 20 stupnoch, moj mal v 22 iba tie dupacky. Ked sme prisli z porodnice, tak mal na sebe v noci zavinovacku, deku, svetrik a dupacky. No boli to dni a deka musela ist prec. Potom svetrik. V takych 6 tyzdnoch uz bola moc aj zavinovacka 🙂 Mozno je tvoj ok, ak vyzera spokojne.

autor
23. dec 2021

@marianarem vyzerá ok ale keď som sa spýtala doktorku na studené ruky a ona sa ma spýtala že koľko máme stupňov, tak povedala že vraj je to málo.. tks som sa tu prišla spýtať že čo mu ešte obliecť aby bol ok

dadis
23. dec 2021

Mal by byt na zemi kvoli zdravemu vyvoju a bezpecnosti

bikarbona
23. dec 2021

Hhh, my sme mali chladno. Ale dieťa mám zdravé. Oblečené ako tvoje, len teda mala pančušky. Občas som prikúrila. Ale taký drobec prespí kopu času, tak bola pod perinkou. Alebo som ju zakryla dečkou v detskom lehátku.
Na zem daj penove puzzle, keď bude na brušku.

h2so4
23. dec 2021

My bývame vo veľkom rodinnom dome a tiež to na viac ako 20 stupňov nevykúrime. Mám 2 mesačné dievčatko a obliekam pančušky nato ponožky, tieločko nato body s dlhým rukávom a ešte nato flisový overal. Malá má občas studené ruky. Čiapku nemá rada a je v pohode.

autor
23. dec 2021

Ešte inak okrem toho sa stáva taka vec, že keďze má stále aj rukavičky a dám mu ich dole, dlane má spotené, aj smrdia spotene, tak nechápem ako by mu mohla byť zima na ne

marianarem
23. dec 2021

No podla mna mu nemusi byt zima, ja nie som odbornik na deti, mam len jedno. No ked bol takyto maly, studene ruky mal a vsade som sa docitala, ze podla tohto sa zima u deti neposudzuje, ze to je skor nezrely krvny obeh. Kontrolovala som mu zatylok a nos. Doktorka vam povedala, ze 20 stupnov je malo, no tvoj ma na sebe pri tych 20 o jednu vrstvu viac ako mal.moj pri 22. Takze je mozne, ze ho mas proste obleceneho dobre.

dmk_1
23. dec 2021

Ja som mojej 2mesacnej uz dala rukavicky dole, musi sa pomalicky ucit s ruckami narabat. Niekedy ma ruky studene, niekedy nie. Cez den mam nastavene na 21,5,ale ked spi,tak zakrutena v zavinovacke / deke a cez nu este tenka decka. Oblecena je dlhe body, poldupacky, este tenky svetrik a ponozky,aj tak ma tie chodidla niekedy ladove. Moji znami mali taky studeny odchov svojej malej, u nich doma bola vzdy taka zima, malá bola v pohode,aj je doteraz, ale mne sa zda 20 stupnov fakt malo, uz ked, tak by som ju este navliekla do dajakeho tenkeho overalu. Moja sa takto spoti, ked sa vrti v zavinovacke, ze sa uz prebudza, ale to nech ta nemyli, ze je babatku teplo, ze sa spoti, lebo to moze byt raz dva z toho vrtenia.

tosomja
23. dec 2021

Treba prikurit, oblečením nevyriešiš, veď sa nebude môcť hýbať, keď mu dáš tri vrstvy 😉
Treba aspoň tam, kde sa zdrziavate, dať viac ohrev. Nech radšej nemám stromček, ako choré a nespokojné bábätko.

petamich
23. dec 2021

v prvom rade ruky a nohy u tak maleho dietata nie su smerodajne, my kurime na 23-24, maly ma 5 mesiacov a stale ma studene ruky 🤷‍♀️ ak ma zatylok a zvysok tela teply, vrstiev uz mas dost, radsej ho prikry dekou, u svokrovcov, ti maju chladno pomaha deka pod/nad - zasa tomu dietatu ma byt aj pohodlne a nemoze byt doma v pancuchach, dupackach, overale, teplakoch a mikine 🙏🏻 ved tak som ho neobliekala, ani ked sme chodili von na jesen, kazdopadne by som pripadne dokupila nejaky ohrievac

a inak v noci mame 20 stupnov a maly ma pyzamko a hrubsiu deku - nema rad teplo, v spacom vaku je spoteny atd. a vyzera velmi spokojne 😃 on ale celkovo nema rad teplo a donedavna sme mali okno na vetracku

zuzanka.zuzu
23. dec 2021

SRAT NA STROMCEK ked je dietatu zima !!! urob mu tepelnu pohodu a nie nepohodu tym ze ho naobliekas tak ze sa nebude moc hybat a kopkat nozickami 🙄

ruky vobec neries, mali sme 28st a mal ich studene

nie je pravda ze neries ani nohy, tie praveze studene nesmu byt lebo babatku zle travi (nie kvoli studenym noham, ale ze studene nohy su signalom zleho travenia)

moj mal ciapku naposledy v porodnici na chodbe kde fukalo, inak vobec, nenavidi ju

mimi3008
23. dec 2021

My kurime na 23 stupnov, nas maly ma 10 tyzdnov, oblecene ma doma body s dlhym rukavom, na tom taky dupackovy celotelovy overalik (ruky+nohy) a na tom este teplacky. Na nozkach vlnene papucky, na rukach rukavicky a ked lezi pri nas v prenosnej postielke, je zakryty deckou

jaskolka
23. dec 2021

Dieta potrebuje teplejšie prostredie, nevie si regulovať teplotu
Tým, že ho naobliekas, sa akurát spoti a nebude vedieť hýbať, bude nervozne, ale celkovo chlad z okolia mu pri sppteni ešte môže uškodiť - ak ho budeš prebalovat, prezliekat.
20 stupňov je veľmi málo, to sedieť v takej izbe je zima aj mne
Kúpte si ohrievač aspoň, lebo teraz keď sú mrazy, bude pocitovo ešte chladnejšie. 2 mesačne bábätko potrebuje aspoň 23-24 stupňov. Ja som dávala môjmu body s dlhým rukávom, dupačky alebo tepláky, pletené ponožky.

evica17
23. dec 2021

Tak my sme asi divny ako citam, ale my kurime na 20 stupnov a mne to pride akurat...aj pred rokom bolo tolko a drobec bol v pohode, nevaimla som.si ze by bola zima...a to mal ponozky, dupacky, body a na tom kosielku. A ked sme sli k svokre/ rodicom, ti mali.mozno 18-19 stupnov. Za mna je uz viac ako 20 stupnov moc.

elizabet173
23. dec 2021

@mimi3008 fúúú, tak toto mi príde opačný extrém. Neobliekaj ho tak veľmi, nebude otužilé a bude často choré. Rukavičky v byte? Úplne zbytočné.