Potenie babätka v noci

macka232
2. feb 2019

Prosim vas neviete mi poradit preco sa moj malicky v noci poti mame 7 mesiacikov?Hlavku a zatylok mava spoteny este aj plienku pod hlavickou prepoti teplo nemame myslim ze akurat mne byva aj chladno som zakryta a on je spoteny!Je spoteny a zatylok ma studeny!!Ma tenky paplonik a overal na spinkanie...Uz neviem ako ho obliect ..poradte ak mate skusenosti 🙂

biela_sova
2. feb 2019

@macka232 Ahoj, a teplotu si mu merala? Ak by bola dlhodobejsie zvysena, moze ist o zapal v telicku... ale pises, ze zatylok nema horuci.

ellaafi
2. feb 2019

@macka232 nepije večer veľa tekutín?

cevrik5
3. feb 2019

@macka232 ahoj moja dcerka starsia sa presne takto potila, uplne ako obliata vodou vstavala aj cez obed, moja mama mi vravela ze to nie je normalne ze takto sme sa jej deti bikdy nepotili, takze som jej dala vysetrit krv nech mam istotu ze nema daku poruchu napr, stitnu co mame v rodine, cukrovku atd a vsetko bolo tip top. Proste sa len potila a tiez nebola naobliekana. Kamoskina sa tiez potila ale menej a poradila mi ze kym zaspi, ze ju nemam zakryvat hned, lebo vtedy im este nie je taka zima ako ked uz v klude dlhsie lezis... az o hodku napr ju jeho zakryt. A teraz ma 5 a nepoti sa uz tak, vankus uz nema prepoteny, uz len trosku pyzamko okolo krku vlhke 😉 mladsia sa potila tiez ale podstatne menej. Ale ak chces mat klud a dusu na mieste daj mu spravit vysledky krvy, ja som sa vtedy ukludnila a viac som to neriesila ked som vedela ze je zdrava. V noci som ju aj prezliekla aspon raz, ked bola uplne mokra. A pretocila plienku pod hlavou nech poti zase druhy koniec 😃

cevrik5
3. feb 2019

@macka232 a ak mas doktorku co ti krv nebude chciet vziat daku frflosku, tak nadrzovku si vymysli ze mate v rodine cukrovkara a basta! Aj keby nemate.

jumama
3. feb 2019

Aj nasa sa potila, ale na ozkach, lekar si to vsimol pri poradni a dal jej vysetrit krv, tiez spominal,ze velke potenie je pri cukrovke. Nepotvrdilo sa. Nasa ma uz 8r a stale sa sem tam spoti. Zistila som, ze musi mat pyzama a navliecky zo 100 percentnej bavlny, ani malicka primes elastanu alebo ineho. V takych sa uplne hrozne potila. V bavlnenych je to ok. Overaliky pre babatka asi nemavaju primes, no niekedy navliecky ak nie su z bavlny, ale trebars z mikrovlakna obsahuju polyester - aj v takych sa strasne potila nasa, dostala s rozpravkovou postavickou ako dar, boli jemnucke, ale teda velmi hrejive...

malinajahoda
3. feb 2019

@macka232 moja malá má spotenu hlavičku, keď sa v noci vrtí a zaspí v rohu postieľky. Má na sebe len overal bavlnený a keď tak tenucku deku. Pod hlavou len klin. Plienku nie. Koľko stupňov mate v izbe? Pod hlavou má len plienku bábo?

macka232
autor
3. feb 2019

@biela_sova
Ahoj,teplotu nema!on nie je horuci len spoteny a zaroven je spoteny na zatylku!aj tutu noc celu sa potil ked som ho odkrila tak mal zase studene licka:(

macka232
autor
3. feb 2019

@malinajahoda
No ma aj tenucky vankusik a na nom ma plienku aby neprepotil vankusik plienku viem zobrat a vankusik je suchy 🙂

macka232
autor
3. feb 2019

@cevrik5
Dakujem za radu pojdeme na poradnu tak to dam zobrat a uvidim co ...

3petka
3. feb 2019

@macka232 ahoj môj teraz už 2,5 ročný sa potí neustále od mala. Rad spinka na chrbte a keď k nemu v noci prídem tak je mokrý ako zmyk musím skoro každú noc prezliekať a to je odkopany. Niekedy aj cez obed.

malinajahoda
3. feb 2019

@macka232 nemusíš dávať vankúšik ani plienku. Bábätko by malo spinkať na rovnom povrchu. Ak nemá reflux, pekne ho polož len na matrac, kde máš nepremokavú plachtu. Podľa mňa má veľa vrstiev pod hlavičkou - matrac, vankúšik, plienka.

macka232
autor
3. feb 2019

@ellaafi
Pijeme vecer um.mlieko cca 180 ml vodu nie ..

monikafeliz
3. feb 2019

@macka232 ja mám tiež 7 mesčného synčeka a tiež sa stále potí v noci. Má spotenú hlávku a chrbátik, v noci ho vždy priezliekam. Zátilok tiež studený, teplotu nemá, pýtala som sa kamarátiek a ževraj u chlapcov je to normálne že sa viac potia

sterea
3. feb 2019

Moje decká sa veľmi potili cca do 7 rokov. Podľa mňa to bolo tým, že prvé 3 hodiny spali veľmi tvrdo. Každú noc som ich musela prezliekať, vankúš otáčať, v lete aj plachtu mali prepotenú a to mali obliečky aj pyžamká bavlnené.

macka232
autor
3. feb 2019

@monikafeliz
No dufam ze je to tak ale tak mi je luto ho budit a v noci prezliekat :(ked tak pekne buva ale mozno je to tak ze tvrdo zabuva a sa spoti...

monikafeliz
3. feb 2019

@macka232 ja nebudím malého. Keď sa v noci zobudí na kojenie a je spotený tak ho prezlečiem. ale ak spí a cítim že je spotený, tak ho len prikryjem dečkou aby ho to nechladilo. On sa stále v noci odkopápa. A ako ti v noci prespí? Môj sa každé dve hodiny budí na kojenie. Kedysi vydržal aj 5 hodín, teraz každé dve...

sterea
3. feb 2019

Nezobudi sa , kludne ho mozes prezliect, aspon uvidis, ze je to tvrdym spankom. Nasi sa nikdy nezobuduli. Ani si to nepametali, iba sa rano cudovali ze maju ine tricko 🙂.

lula313
3. feb 2019

@macka232 aj naša sa potí a doktorka povedala, že je to bežne, takze ziaden stres

mania
3. feb 2019

@macka232 Aj moj syn sa na zatylku poti - hlavne ked hlboko zaspi, co je tak prvu hodinu. Ma 4,5 roka. Lekarka odporucila vitamin D. Ak teda nedavas, tak skus. Menej obliekat asi nie je dobre riesenie, ked by mal byt studeny. Odporucam ale tenku bavlnenu vreckovku prilozit v zadu pod pyzamo a potom, ked to spoti, tak vytiahnut, aby bol v suchom.

danielahamar
4. feb 2019

Akú teplotu mas v izbe v noci?

macka232
autor
4. feb 2019

@monikafeliz
No spinka aj do piatej,uz bolo ze aj do siedmej rana vkuse bez papania!!!🙂 v noci sa budim lebo mrnka hlada cumel a spi dalej ked mu podam a pod.nezobudi sa upnle ..

macka232
autor
4. feb 2019

@mania
Vitanin D davame!ale on sa nepoti na chrbatiku len hlavka a na zatylku je studeny ...

kikuta
18. feb 2019

Môže to byt štítna žľaza ale kľudne i vitamín D ja keď ho dlhšie nedávam riadne sa mi potí moja 8 mesačná a to mame 19 stupňov

daniela1911
11. nov 2020

@macka232 Ahoj, ako ste na tom v súčasnosti ? Mám rovnaký problém s ročnou dcérou. Len spotený a studený zatylok... a najmä v noci, cez deň vôbec alebo minimálne.
Začalo to až teraz s kúrením... do októbra sme s tým nebojovali. Bola aj trochu soplava, tak už týždeň pomaly nespím, lebo ju stále skúšam aké to má.
Je pravda, že mame doma teplejšie, keď uberieme kúrenie hneď ľadové nohy a ruky. Som už na nervy 🙈😀

3petka
11. nov 2020

@macka232 ahoj môj maly to máva dodnes. I keď už pomenej. Keď bol malinky tak som sa naučila ho skontrolovať a prezliekla som ho. Cez obed sa dokázal spotit tak že bol mokrý aj vankúš a perina aj napriek tomu že nebol moc naobliekany. Teraz je to už zriedkavý jav skôr pri spánku na obed...