Ako odnaučiť dieťa od uspávačika?

mikavo
23. mar 2012

Ahoj maminy, možno sa vám bude zdať táto otázka zbytočná, ale ja by som od vás potrebovala rady. Dcéra má tú "handričku" s hlavičkou psíka, s ktorým spáva. Ako to už asi viaceré poznáte, bez neho nezaspí, dokáže plakať vkuse aj hodinu, kým ho nenájdeme (hocikedy ho počas dňa šupne do šuflíka). V poslednej dobe ho však počas dňa stále vyhľadáva, dokonca ho berieme aj do mesta a ja mám len obavy, aby ho niekde nestratila, pretože iného nechce (to máme doma ešte 4 náhradných). Čo si myslíte, mám ju v tom krotiť alebo je to úplne normálne? Obávam sa, čo to bude, keď pôjde do škôlky a ak ho náhodou zabudneme vziať z tej škôlky domov...Vďaka za vaše rady, postrehy a skúsenosti.

monika15
23. mar 2012

ahoj, ja urcite by som nebranila.. vlasne to iste mame doma 🙂
moj maly robi to iste.... mi mame tigra z macka poo kupila som 5 a menim dookola... len pre kazdy pripad.....
neviem ako tvoje dieta ale to moje je 19 mesacne....
podla mna je to ok.... deticky su male... 🙂))

liv1
23. mar 2012

My mame takeho milovaneho zajka vsade s nim chodi milujeho nadovsetko a ja jej v tom nebranim. U nas je ale rozdiel v tom, ze ma chape resp akceptuje to, ked jej poviem ze teraz sa zajko kupe tak s tebou nebude spinkat, alebo ze teraz nechame v aute zajka aby sa nezaspinil alebo ked papa, ze je dalej od nej a pozera ako papa 😀 . Ale ked ho cez den nevie najst a zrovna si na to zmysli tak place kde je "jako" v preklade zajko 😀

pimpulienka
23. mar 2012

U nas je zas rozdiel v tom, že "Eli" bábu má dcerka (21 m.) len v postieľke na spinkanie,.vie že mimo postieľky ju neberieme..a nehrame sa s ňou.napr. vonku, keďže je len na spinkanie.. Straži postieľku 🙂Keď ideme preč na viac dni, ide s nami,.ale keď napr. spime u babiny len poobede, tam ju neberieme a zaspinka aj s plyšovym havkom, ktoreho ma u nej. Ale su užasna dvojka spinkaju pomaly celu noc v objati, veľmi sa na ňu vždy teši..

katmi
23. mar 2012

@mikavo preco jej branit??? moja mala ma 3,5roka a stale ked zaspava musi mat obycajnu plienku pozuzlanu bud v ruke alebo si ju dava pod hlavu.. ale musi ju mat pri sebe... ale suhlasim s @pimpulienka ze ak ma tu hracku na spinkanie,tak by mala byt len na spinkanie a nie ju nosit von.. skus jej to pripadne nejak vysvetlit... ze havko je len na spinkanie a ked ho zoberie von, musi sa oprat, cize s nim nebude moct spat.. u nas toto zabralo,ked mi chcela plienky aj von vlacit 😀

sakura77
23. mar 2012

mne by to tiez nevadilo,moji sice nic take nemali,ale nevidim v tom ziadny problem,do skolky sa s nou dohodni ze nieco tam bude mat co nebude bravat,nejaku hracku-alebo teda takeho isteho,ked si pisala ze ma druheho doma...u nas v skolke som vidavala dievcatko ktore rano medzi dverami vzdy odovzdavalo maminke,cumlik,plienku a macka 😅

anjelik2509
23. mar 2012

Ahoj, podľa mňa je to zbytočné odvykať ju od toho, pomáha jej to ukľudniť sa, upokojiť a zaspinkať..Každý máme nejaký spôsob ukľudňovania, tak jej nechaj ten jej...Škodlivé to nie je, tak by som to neriešila...🙂

babulina
23. mar 2012

dcera mala mojkacika, zivot bez neho si nevedela predstavit, ale akosi od jej troch rokov pomaly ale isto uz na nom nelipne tak ako predtym, uz sa vlastne nic nestane ked ho nahodou zabudneme v skolke, alebo uz sa viackrat stalo ze chcela nejaku inu hracku na spinkanie, urcite jej v tom nebran, ma v nom istotu, radsej mojkacika ako dieta so psychickym blokom, pomocovanim a neviem cim este

littledevil
23. mar 2012

Moj starsi syn nezaspi bez svojej deky, ma taku malu macikovu od narodenia a uz ma 5 rokov, ale bez nej by nezaspal. Kupila som mu taku istu novu, ale tu nechce. Dokonca, aj ked sme lezali v nemocnici, tak mu ju manzel musel priniest. 🙂 Snad, z toho vyrastie. 😉

montinka
23. mar 2012

nasi obaja napr. spia s latkouvou plienkou. a napr. moj brat spaval s plienkou asi do druhej alebo tretej triedy na zakladke. proste si ju potreboval vzdy drzat kym zaspal.

natalinka98
23. mar 2012

Moja 19 mesačná dcérka tiež zaspáva s látkovou plienkou. Voláme je čochračka. Aj keď spadne alebo má nejaké "bobo" pýta si gugu - dudu a ručičku si dáva na uško, to si pýta čochračku. Niekedy si je berieme aj do kočíka von, keď chce spinkať. V noci ju celý čas drží v ručičkách a túli sa k nej. Nebránim jej v tom, ju to ukludňuje. Veď raz z toho určite vyrastie, ešte je malinká.

anibas
23. mar 2012

Prečo ??? Moje dievka má 15 r. a 1.000.000 plyšákov v posteli 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eaka
23. mar 2012

No ja som raz behala po prechádzke v daždi a hľadala nášho zázraka, keď ho vytratila z kočíka, to mala 2,5 a vedela som, čo by ma čakalo, keby sme oňho prišli...no a okrem toho už tak trochu prirástol k srdcu aj mne a chýbal by mi 😉 našťastie som ho našla a máme ho doteraz (má už skoro 6,5), ale už to nie je také vážne a zaspí aj bez neho... veľa cestujeme a stalo sa, že sme ho zabudli... Ale po tej skúsenosti v daždi som zázraka uložila do postieľky a povedala, že z tej nevylezie a malá si vždy dá povedať, pretože by oňho nechcela prísť... 😉

usiko
26. mar 2012

ja by som nebranila,ale ako vravia baby, nenechalaby som aby sa z toho stala celodenna zalezitost, iba na spinkanie...nasa alex /17 mesiacov/ musi zaspavatso zuzlakami /kusy latky obsite stitkami odstrihnutymi z obleceni...mame takyx zuzlakov okolo 30, vzdy obmienam,periem....aleaj ked ich pocas dna ma tendenciu vytiahnut z postielky, nedovolim jej to..iba na spanie...treba vysvetlit,a ide to..niekedy🙂

smarti
26. mar 2012

Moja 7 ročná dcéra asi od 3 mesiacov spí s látkovou bábikou. Samozrejme taká maličká si ju nepýtala, ale kúpil jej ju manžel na služobke, tak sme jej ju dali do postieľky. Postupne si na ňu zvykla, tiež bolo obdobie, že sme ju ťahali všade so sebou, bola s nami aj v Bulharsku, Chorvátsku.... Tiež sme ju brávali všade so sebou, ale dohoda bola, že nás bude čakať v aute (aby nechodila po obchodoch... ). Postupne toto prešlo, cez deň ju už neberie, ale spať by bez nej nešla. A to má skoro 7 rokov. A hoci už vyzerá strašne, niekoľkokrát zašívaná, aby ešte držala pokope, ani zatiaľ nemám v pláne jej ju zobrať. Proste to patrí k nej. Keď ju sama už nebude chcieť a bude ochotná sa s ňuo rozlúčiť, tak ju odložím niekde na pôjd k veciam a keď bude dospelá alebo bude čakať vlastné bábo, tak jej ju znova pripomeniem a dám. Ale to je ešte straaašne ďaleko. 🙂

ivett1
27. mar 2012

@mikavo ahoj, váš "problém" poznám dôverne 😉 ...aj moja dcérka má svojho spinkáča, ktorého všade berie so sebou...je to jej bývalá rýchlozavinovačka, ktorá rokmi stratila už svoju funkciu, pôvodnú farbu, aj rozmery...už je z nej len taká mini perinka...dcérka ju volá minka (vzniklo to spojením slov "moja perinka") už od čias, keď ani poriadne nevedela povedať mama🙂...vždy si ju brávala všade so sebou, aj do škôlky a stalo sa nám pár-krát, že si ju tam zabudla...pravdaže bol doma plač..lebo náhradné minky (asi tri...) boli príliš nové, voňali cudzo a skrátka nebolo to ono...ale, postupne sama prišla na to, že bude lepšie, keď si tú svoju minku nechá doma a ebude "riskovať" (to sú jej slová spred dvoch rokov), žeju niekde zabudne...radšej si zatiaľ vezme nejakú náhradu...(bábiku, plyšáčika...bolo obdobie, keď sme vláčili dvoch stredne veľkých plyšových medveďov 😀 ...všade...aj po obchodoch...)...inak, akonáhle má svoju minku, tak hneď zaspí...my jej ju vôbec nezakazujeme, len dúfam, že vekom sa opäť posunie na inú úroveň🙂 a prídu do popredia iné záujmy...nedávno mi hovorila, že by sme mohli tú minku "zakonzervovať"...aby jej vydržala čo najdlhšie...(chce ju dať do igelitu a vysať vzduch 🙂 ...)...tak som zvedavá dokedy jej to vydrží... 😀 ...PS: inak, tú jej minku hľadáme povinne každý večer, keď ide spať...celá rodina...a keď ju konečne nájdeme, tak hľadáme zasa plyšáčika macka pu - spinkáčik nášho malého synčeka 🙂 ...no, skrátka nenudíme sa...