Ako odplienkovat trojročné dieťa?

21. feb 2022

prosim,poradte nam,dcera ma nad 3roky a vobec nam nechce na nocnik ani redukciu sediet,aby sa naucila cikat tam🥺..nepomohlo kupenie nohaviciek s jej oblubenym motivom,ukazovanie ako na to,davat tam akoze cikat babiku,plysaka..umyselne nam zadrziava aj kakanie potom,to by nam nevadilo,ze by robila este do plienky nejaky cas,ale zeby preto nechce ani cikat?Cikanie si uvedomuje,aspon chodi ukazovat,ked cika do plienky,vzdy tam je ciknute..ale bez plienky velmi jaci,krici,reve😥..nevieme si rady,za kazdu rozumnu radu velmi dakujem

diamond007
21. feb 2022

Neskoro ste začali. Berie plienku veľmi prirodzene ako jej súčasť. Skúste poradňu s psychológom radšej. Tu moc rád není, verím že ste toho už veľa vyskúšali.

matullienka
21. feb 2022

Možno by pomohlo mať niekoho kto by ma dieťa v rovnakom veku a videla by, že aj ono chodí cikať do wc

nika12323
21. feb 2022

Našej veľmi pomohlo keď som jej kúpila taký maličký zachodik , strašne sa z toho tešila .. na nočník mi vôbec nechcela chodiť mala k nem úplný odpor .. a ten zachodik keď som jej kúpila za jeden jediný deň sa odplienkovala 😊😊 vyskúšajte

lucka1197
21. feb 2022

U nás sa osvedčili odmeny 😊

haley7897
21. feb 2022

U nás pomohla pauza keď som jej ani len nočník neukázala. Skúšali sme viackrát od nejakého 1roka +/- a odplienkovala sa cca 2 týždne dozadu ako 3+ročná. Tiež dokázala zadržať aj vyše dňa. Pokus predtým zase revala...isto poznáš.
Nechala som cca dva mesiace tak. Neriešila som vôbec, bez komentára dostala plienky. Akurát na YouTube nám "úplnou náhodou" išli potty songy všetkého druhu 😂
Dva týždne dozadu som sa jej spýtala ci chce ísť na nočník a odvtedy chodí stále. Mala len dve nehody. Akurát na noc zatiaľ dostáva plienku..
Držím palce. Hlavne kľud, ešte som nestretla školáka, teenagera ani zdravého dospeláka s plienkou. Dá to ako všetci.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
travelllerka
21. feb 2022

Nám tiež absolútne nič nepomahalo, proste naša je extrémne tvrdohlavá, ja som ju raz skúsila podplatiť čokoládou a zrazu to išlo :D takže moje dieťa je od 3r čokoládu :D ale to vždy som len kúsok dala a nakoniec si na to cikanie a kakanie tak zvykla, že sme na čokoladu nejak zabudli. Tiež mala 3r

autor
21. feb 2022

@nika12323 mas prosim foto?ze aky?😇

lucka1197
21. feb 2022

@lubka261 My sme dávali Pombarikov 😂. Tiež najprv po jednom, keď tam aspoň chvíľku ostala sedieť a keď niečo urobila dostala viac 😂. A to sme si mysleli, že bohvie koľko to bude trvať, lebo ani nerozprávala (vlastne doteraz) a je tak trošku "výnimočná" 🥰. Ale fakt vďaka tým odmenam aspoň pochopila co od nej chceme. 🙌😁

autor
22. feb 2022

@lucka1197 tak uz tam sedi a i urobi potrebu?kolko to cca trvalo,cely ten proces?viem,ze kazde dieta je ine,ale nasa tvrdohlava princezna je dost rozumna na vsetko ine a tiez rozprava len par slov🙊

autor
22. feb 2022

@haley7897 da to,to viem,ale tie komentare okolia,ze 3rocna a este nic?no 🙊

autor
22. feb 2022

@diamond007 veru vyskusali,ku psychologicke sme zvazovali,ale mala jej ram nic nepovie,bude bocit od nej..mame odskusane u logopedicky🙊

autor
22. feb 2022

@matullienka zial nemame take dietatko v okoli,videa kuk nezaberaju

matullienka
22. feb 2022

Skús ju bravat na wc vždy keď pôjdeš aj ty ona nech ide na serblik, možno keď uvidí, že aj ty chodíš si zvykne. Držím palce

lucka1197
22. feb 2022

Trvalo to od 7.juna a do konca augusta bola kompletne bez plienočky. Naša mala 2 roky a 3 mesiace, keď sme začali a tiež som počúvala, hlavne teda od mojej mamky, že začíname pozde 😩. Ale išlo to pekne postupne, najprv bola bez plienky doma, potom aj vonka a nakoniec aj na noc. Ale boli to tiež nervy, lebo ona ma strašne rada vodu a vždy keď sa vycikala a ja som šla vyliať a oplachnut serblik, ona sa medzi tým znova vycikala na podlahu a cvachtala sa v tom 😩😩 Každopádne držím palce, nech sa zadarí 😘

autor
22. feb 2022

@matullienka toto vsetko vyskusane,ona aj ukaze,ze kam a co...ale nevykona,nesadne🥺

lujza123
22. feb 2022

Rovnako ako sa to robí v 2 rokoch. Nedať plienku a vydržať pár dní. Presvihli ste vhodnu dobu, teraz ma obdobie vzdoru a pôjde to oveľa ťažšie než keby ma 2 roky. Navyse už si vytvorila zvyk, pre ňu je teraz odplienkovanie rovnaké ako keby tebe dá niekto plienku a máš sa vicikat do nej niekde vonku na ulici medzi ľuďmi. Tiež by ti to nešlo.

Komentáre si nevšímaj, ak má nejaký zdravotný problém ci oneskorený vývoj tak za to predsa nemôže. Ak ste sa na to iba vykaslali tak sa s komentovanim okolia treba zmieriť a poučiť sa z toho pre budúcnosť. Niekedy treba byť na deti prísnejši, je to pre ich dobro. Ak má vyše 3 rokov je to nepríjemná situácia aj pre ňu a zodpovedný ste za ňu vy. Žiadne dieťa nezahodi plienku samo od seba, treba ho to naučiť.

pipistrel13
22. feb 2022

doma ju nechajte bez plienky,nenutte ju na nocnik,wc ani nic,ak sa pocika,bude jej to neprijemne za niekolkokrat,chvilocku ju tak nechajte s vysvetlenim,ze ak by si sla na nocnik,nebola by si mokra
nie je to ziaden trest ak by ma tu niekto chcel zvozit,ale dieta to rychlo pochopi,ze je lepsie cikat na nocnik
s kakanim nenutte mimo plienky,my sme pri prvej mali problem,ked sme odpliekovali,dva roky sme sa trapili so zadrziavanim,nesla aj sest dni kakat,bola to nasa chyba,ale pri prvom vela toho nevieme🤣

autor
22. feb 2022

@pipistrel13 preco vasa chyba?

autor
22. feb 2022

@lujza123 nevykaslali sme sa,neslo to ani predtym,tak sme jej dali cas a skusame tak o nejaky cas opat..ona je velmi tvrdohlava a vzdy bola..dnes ideme opat na to,skusame naozaj vselico a dufam,ze to dnes bude uz cosi lepsie a coskoro i nasa bambula pochopi co je lepsie..prosim,drz palceky

lujza123
22. feb 2022

No deti vedia byť tvrdohlave. Musíš skúsiť byt tvrdohlavá aj ty teraz. Proste nedať tu plienku a vydržať. Ono to môže byť aj zopár dni co sa bude pocikavat do gatí a ani raz do záchoda. To takto aj pri učení niekedy býva, dieťa sa stále pocikava a tvári sa ze mu to nevadí, zdá sa ti ze to nikam nevedie ale zrazu príde moment a z ničoho nič začne chodiť na WC. Treba vydržať.

Skus ju často posadzat na to WC, cca hodinu po jedle, hneď po prebudení. Daj jej zakaždým nejakú odmenu, len za to ze tam vydrží sedieť aspoň 2 minútky, nemusí cikať (ono jej to zo začiatku ani nepôjde aj keby chce, proste zvyknuta na plienku cikať postojačky. Tak isto vôbec nieje zvyknuta uvedomovať si ze sa jej chce cikat) Moc to nekomentuj, nerozoberaj, nech nemá pocit ze na ňu tlacis. Ak pôjdete von tak len blízko domu ak by sa pocikala aby ste sa mohli ísť prezliecť domov

Uvidíš, to pôjde, len to musíš vydržať hlavne ty.

bubik6x
22. feb 2022

@matullienka u nás to pomohlo

8mii8
22. feb 2022

No my sme na to išli drastickejsie keď mala dva a pol tiež nepomáhalo nic kupili sme všelijaké nočníky snažili sa dať odmenu aj tak to nešlo trápili sme sa skoro pol roka. Až jedného dňa som si všimla že už pije tretí pohár vody zobrala som ju za ruku posadila na nočník a sedela pri nej. Plakala ale nepoľavila som. Nakoniec sa vycikala a spustili sme cela rodina jeeeeeeeej úžasné supeeer šikovná. Hladkali sme ju, tešili si a od toho dňa sa chodila pýtať sama. Neskôr som ju brala sebou na záchod a nočník sme schovali naučila sa tak na záchod.

petra5333
22. feb 2022

Moj syn vobec nechcel sadnut...lamala som ho, vrieskal ako keby sme ho rezali...Povedala som si ze uz dost. Tak som nocnik nechala na chodbe aby ho mal na ociach. Dala.som len pancuchy, samozrejme pocural sa prisiel s placom,nechala som ho takeho ocurane asi pat desat minut. Stale som na neho ukazovala ze fuj to sa nerobi tam mas nocnik.Potom prezliekla.do sucheho, zase bez plienky a takto som to opakovala kazdy den.Mohol mi revat kolko chcel, nezlomila som sa.Do tyzdna konecne na nocnik sadol.Uz ho to omrzelo.Bola to proste len lenivost

svetlonos
22. feb 2022

Ahoj 🙂 tak sa tych, ktory maju blbe komentare opytaj, preco nemaju tiez dve vysoke skoly ako mnohy ich rovesnici 😁 Som zvedava, ci budu aj potom taky premidrely. Vsetko bude v pohode, neboj.

pipistrel13
23. feb 2022

pretoze sa bala kakat bez plienky a mali sme jej ju na kakanie este nechat,pretoze po tom zacala zadrziavat a uz to bol kolotoc,ktory trval dva roky az kym sama prisla na to,ze je pre nu lepsie nedrzat...u syna sme na kakanie nechali a do 2mesiacov chcel sam kakat na nocnik a nie do plienky,on ma 2,8roka ked sa odpliekoval a dcera 2roky
niekedy veci netreba prilis silit,lebo sposobia viac skody ako uzitku

nikis123
24. feb 2022

Ahoj, tak moje švagrina mala podobny problem, ale napriklad jej pomohla taka možnože zvlastna vec, ale rozpravka z knizky Skriatok v pyzamku, myslim, ze tak sa vola, je od Taktiku. Mozno je to dobry tip. 🙂 su tam viacero rozpravok na rozne problemy. Synovec ich zboznuje. A to nehovorim o Pani zlosti

autor
24. feb 2022

@nikis123 a kde to prosim najdem?v knihkupectve?idem kuk

olivia1092
12. dec 2023

Ahoj mohla by som vedieť,ako ste dopadli s odplienkovaním? Riešime podobnú situáciu a už neviem ako ďalej.Vopred ďakujem za odpoveď.