Ako odučiť 8 mesačné dieťa od zaspávania na rukách?

zuzana_ilkova
23. sep 2020

Dobry den, moj maly ma 8 mesiacov a je to brutalny tuľkoš... a kvoli zdravotnym problemom (od 2 do 4 mesiaca zvracal) som bola nutena ho uspavat na rukach a teraz ho od toho neviem oducit... v kociari tiez nezaspi sam, musim ho najskor na rukach uspat a potom donho polozit....mohli by mi nejake skusene matky poradit ako na to? Nechcem ho nechat vyplakat v postielke...dakujem za kazdu radu a skusenost

pribinak
23. sep 2020

A čo tak ľahnúť si s ním na posteľ a držať ho za ruku

zuzana_ilkova
autor
23. sep 2020

@pribinak ...vyskusane, vypije mlieko hraje sa mi pri tom s vlasmi, dopije mlieko, otoci sa sa brucho a “uteka” prec...akoby si v tom momente dobil baterky ...ukladam ho o pol9

leskovael
23. sep 2020

@zuzana_ilkova uteká preč lebo nevie/nieje naučený, že sa tak ide spinkať. Daj postieľku vedľa postele, cez mriežky dať ruku a držať ho, ty ľahni zavri oči akože spíš, okrem čščščš s nim nedebatuj lebo bude chcieť rozprávať 🙂 a treba vydržať, nepôjde to za 1,2dni, ani za týždeň, môže to trvať aj mesiac...je ťažké odnaučit sa niečo, načo je dieťa zvyknuté, takže treba vydržať. A možno by som začala ukladať o pol hodinku skôr nech máme tu polhodku navyše, kým bude cestovať v postieľke a pod. Držím palce

janapeterjana
23. sep 2020

@zuzana_ilkova nie je to ľahké, ja som začala odnaúčať cca v roku. Ale už sa to nedalo, bol ťažký a ja (s prepáčením) stále nasratejšia, že takto to už ďalej nejde.. Keď už bol unavený, vzala som ho k nám do veľkej postele, položila ho na bruško (tak spáva), hladkala a akoby držala, aby proste ležal. Reval asi 45 minút, cítila som sa otrasne príšerne hrozne. Ale vedela som, že na rukách to jednoducho nejde. Zaspal celý uplakaný. Na druhýkrát už plakal asi len 30 minút, potom 20.. A teraz po cca 4 mesiacoch už nezvykne plakať, skôr sa snaží utiecť alebo si mrnká, prehadzuje sa, hľadá si polohu. Občas to trvá 10, občas 20 minút, podľa toho, ako vystihnem únavu. Hlavne musíš byť ty presvedčená, že chces zmenu, lebo niektoré deti sa proste musia vyrevať, nech to znie akokoľvek hrozne. Teraz keď má 16 mesiacov a je tvrdohlavejší, by som ho to odúčať veru nechcela a je už aj ťažký. Zároveň však viem, že toto je len medzi krok, lebo stále ma pri zaspávaní potrebuje. Aby som bola tam. Tiež ma čaká výzva, ako ho naučiť zaspať úplne samého, ale na to ešte nie je pripravený.

evinka3007
23. sep 2020

Ja som maleho ulozila do izby do postielky a odisla, ked plackal som prisla zakryla ho, pohladkala...zo zaciatku som musela chodit viackrat ale uz som ho z postielky nebrala...postupne netrebalo k nemu chodit a pochopil ze akonahle je v postielke treba spinkat, teraz ho ulozim, dam cajik, dudku, pohladkam, odidem a zachvilku spinka 😊

bublinka1426
23. sep 2020

@zuzana_ilkova co si si naucila to mas 🙂. takze co radit? musi si odvyknut. to je cele. dieta na smutok neumrie. vies span pri nom napr lezat co tak kupit mojkaca. co som si naucila to mam, mojej som venovala 99 % casu a teraz sa nevie ani sama hrat, som kruta ale je to tak. dovidenia od 4m spi uplne sama v postielke, ide mat 4 roky a je total ok.

bublinka1426
23. sep 2020

@evinka3007 aj my sme vkuse chodili ked sa citila sama. a casom pochopila ze ide sa spat.

lilien239
23. sep 2020

my sme to mali tak isto cim bola tazsia trpel aj chtbat tak ked mala 8 mesiacov sup do postielky ta bola vedla nasej lahla som si aj ja a hladkala po chrbatiku popripade mi drzala ruku a robila som sa ze spim prve asi 3dni boli hrozne lwn plac a plac potom zaspala ale potom uz tp bolo lepsie uz vymyslala len chvilu a casom u vobec stacilo ze som si lahla vedla nej drzala ju za ruku a robila sa ze spim 😁 treba vydrzat tie prve dni aj ked viem ze to je tazke ale myslite aj na seba

lenuliatko84
23. sep 2020

Daj ho postielky,citaj mu rozprávky alebo spievaj uspavanku.

11iva11
23. sep 2020

@zuzana_ilkova Ako dlho ti trvá, kým ho uspíš?
Akože neviem, mám dvojičky, majú dva časy zaspávania - na obed a potom večer. Na obed veľakrát zaspia sami na fľaši, ale nie vždy, večer veľakrát treba po dopití mlieka vyhojdať tak max 15 minút. Boli mesiace keď som toto absolvovala sama, lebo manžel nebol doma.
A prežila som, brala som, že si aspoň posilňujem ruky.

Teraz majú obaja 18 mesiacov, vážia každý okolo 11 kg a stále ich treba občas pohojdať na rukách. Jasné, že nie vždy sa mi chce, ale že by som písala po fórach, že ako sa zbaviť toho hojdania, to určite nie...
Tvoj 8-mesačný koľko môže vážiť? Max. 8 kg?
Veď to hojdanie má dieťa aj ako kontakt s tebou, podobne ako dojčenie.
Niektoré matky by chceli, aby dieťa pomaly od narodenia všetko robilo samé, nech majú pokoj, alebo čo...

lilien239
24. sep 2020

@11iva11 je rozdiel obcas pohojdat na rukach a kazdy den uspavat aj dve hodiny na rukach😉 vsetky maminky milujeme svoje deti chceme pre nich to najlepsie ale tiez nejsme ich ,,otrokmi''...

zuzana_ilkova
autor
24. sep 2020

@11iva11 niekey to trva 20minut niekdy aj hodinu a ked ho na 3x ulozim a zas sa preberie je to na nervi...uspvam ho len ja mne nikto s tym nepomaha,mozes byt rada ze ti s tym pomoze manzel... maly ma cca9 kg, on je akcny a vkuse chce byt v pohybe ked sme von ziaden kociar len ruky, uz sa plazi takze doma je to celkom v pohode nemusim ho uz po rukach vlacit... ano zobzaciatku som tiez brala ako posilku ale teraz uz nevladzem, trpnu mi ruky a nechcem aby mi spadol ja niesom silnej postavi a je to pre mna uz namahave... ja nechcem aby moje dieta robilo vsetko same uz od “narodenia” rada sa s nim “mojkam” ale nemozem ho po rukach vlacit 15hodin denne a este aj v noci ked sa niekedy preberie.... vies nema mi kto poradit a myslim ze na TOMTO FORE su uvedomele a skusene matky a ja som vdacna za kazdu radu od nich...pokial ti to vadi nemusis komentovat kazdu otazku...

zuzana_ilkova
autor
24. sep 2020

@lilien239 ano presne tak ako hovoris je rozdiel medzi laskou a totalnou podriadenostou sa dietatu 👍🏻😊

zuzana_ilkova
autor
24. sep 2020

@lenuliatko84 ano skusala som, teda ho dam do postielky vypije mlieko citam knihu on terorizuje postielku a potom zacne plakat a chce ist na ruky 🤦🏼‍♀️

lenuliatko84
24. sep 2020

@zuzana_ilkova tak ale po 3 razoch sa neprestava.my sme lezali takto spolu mesiac kym zaspal sam

nini1010
24. sep 2020

Moja skusenost je ze to nebude vyzadovat navzdy.Ja som uspavala syna do 9 mesiacov na rukach.V 9.mesiacoch zacal so sebou zo dna na den viac a viac sit tak som si s nim lahla do postele,polozila ho na hrudnik a on do 10 min zaspal.Odvtedy mu to zacalo vyhovovat takto samemu od seba.Mne bolo jedno kolko vazi,dieta si unesiem a kedze takto nezaspavalo na rukach hodinu ale 10-15 min rada som to prenho urobila ze mohll zaspat v pokoji mne na rukach s mojou vonou pri nosteku.Bolo to krasne obdobie a vobec tych 9 mesiacov nelutujem ze som si ho vynosila.Pri dcere som to robila inak a dodnes lutujem.Ale cakat ze ti zacne zo dna na den zaspavat v postielke to je absolutne sci fi.To by si ho musela nechavat v tej postielke vyrevat do uplnej unavy aspon 2 tyzdne a on by yo potkm doslova vzdal a prestal by plakat.Ak je toto to co chces tak aj to sa da.Ja som si vyskusala pri 2 detoch dva uplne opacne pristupy a ako pisem nikdy si neodpustim kolko si dcerka v postielke odrevala.Mimochodom jej sa ta potreba mna zacala vekom ovela viac vracat a pripisujem to tomu ze si ma pri zaspavani az tak ako babatko neuzila.

zuzana_ilkova
autor
24. sep 2020

@nini1010 ahoj jie urcite ho nechcem nechat vyrevat a viem ze to zo dna na den neide...prave preto som sa pytala na mozne alternativy odnaucenia od uspavania na rukach aby nereval v postielke...ja viem ze je kazde dieta ine a kazda mama ma iny sposob a preto som chcela vediet viac sposobov aby som mohla skusat a najst nieco co by malemu vyhovovovalo najviac

11iva11
24. sep 2020

@zuzana_ilkova Tak prepáč, nevedela som, že to máš také extrémne, že aj mimo zaspávania nosíš iba rukách.
No ja som mojich na ruky (mimo zaspávania) neučila, ani v nosiči nikdy neboli, neviem si to predstaviť pri dvojičkách. Čiže nemajú problém s kočíkom. Dokonca do 7 mesiacov spali vo vaničkách, takže som ich len vyvozila doma. Zaspávanie na rukách prišlo až potom, keď uz spali v postieľkach.
Bohužiaľ, baby majú pravdu, keď píšu, že ako si si naučila, tak máš.

zuzana_ilkova
autor
27. sep 2020

@11iva11 tiez mi prvy mesiac zaspaval maly na flaske v naruci az potom ked mal problemi s vracanim musela som to riesit nemohla som ho nechat vygrcat vsetko co hned spapal viem ze “nechtiac” som si ho na to naucila sama ale v tom case som inu moznost nemala...a extrem je trefne slovo vystizne pre mojho drobca