Ako prať prvýkrát detské vecičky?

lucy_em
2. dec 2012

Ahojte...takže po viacerých rozličných názoroch som sa rozhodla že sa ešte opýtam tu 🙂 Bolo mi to viac menej jasné ale teraz som už trošku zmätená 🙂
Chcem sa vás spýtať že či ste všetky nové vecičky prvý krát prali osobitne len čisto biele ....a osobitne len svetlo ružové...prípadne béžové ... alebo nejaké iné farby.
Alebo ste to roztriedili len na svetlé a tmavé ? ... Ešte som počula aj taký dotaz že sa môžu prať aj na 60 tke ... Čo ja som chcela len na 30. a samozrejme v detskom prášku.
Ďakujem za rady ! ;)

ivani
2. dec 2012

ja som prala biele, svetle a tmave veci, v takychto troch varkach. plienky najskor na 90, a ostatne na 40 plus dvojite plachanie. a maly sa vobec nevyhadzal .

alena16
2. dec 2012

Cisto biele vecicky som nemala, cize som iba roztriedila blede a tmave farby a teplotu som dala taku, aka bola odporucana na stitkoch, myslim ze to bolo vacsinou na 40 stupnov. Bavlnene plienky na 90.

slavka034
2. dec 2012

biele a svetlé dokopy...tmavé vecičky ani nemám 😀 😀 😀 a ja to periem na 40 a klasika Persil používam a malá na nikdy nevyhádzala..plienky periem tiež len na 40 kedže ich používam iba pod hlavičku

tinka9000
2. dec 2012

ja som delila iba svetlé a tmavé, inak by som prala asi 4 ks v celej práčke... Aj plienky spolu so svetlým na 40-tke, keďže ich mala len na jednorazovej plienke či pod hlavou. Ale my nie sme alergici, takže ja som si nejakú hlavu z toho nerobila a podľa mojich očakávaní dcérka mala od narodenia krásnu pokožku a nikdy sa nevyhádzala.

simca06022011
2. dec 2012

Ja periem (ked bola babatko) biele aj svetle na 60 v detskom prasku a v detskej avivazi a potom zehlim... Nikdy som nemala s nicim problem 🙂 teraz kadejako spolu s nasimi, tak som si na to zvykla ze baby prach pouzivame vsetci aj avivaz a pekne sa spolu operieme 🙂))

monyccka
2. dec 2012

vsetky detske veci spolu, na 40°C s detskym praskom (lovela, batole), dvojite plachanie. Plienky osobitne na 90°C ak boli od vyluckov, ak boli spod hlavicky a pod, tak spolu s pradlom na 40°. Neperiem s nasimi vecami, to mi pride take cudne (predsa nase spodne pradlo atd a detske veci..ee)

dasaa
2. dec 2012

ja som na prvy krat nove veci delila iba svetlé a tmavé.Prala som len na 30C a plienky som davala na 40C.Mala sa mi vobec nikdy nevyhadzala.Zehlim jej stale veci aj do teraz.Tak ako babenky pisu bavlnene plienky som tiez pouzivala pod hlavicku. 🙂

dedenini
2. dec 2012

ja mam tiez vacsinou len blede a biele vecicky.. tak vzdy dcerke periem veci na 40 tke, a vsetko spolu... a jasne ze detsky prasok

atreyu
2. dec 2012

prvykrat som vsetko podelila, teraz uz periem vsetko spolu...na 40ke

moon1979
2. dec 2012

ja som všetko prala na 40, do roka som používala detský prášok, neskôr normálny ... všetky veci som do 1,5 roka žehlila naparovaním takže pranie na vyšších teplotách nebolo potrebné, kedže sa "zvieratká" zničili pri žehlení 🙂 veci mal povačšine len bledých farieb a nepúšťali, takže nebol problém prať spolu

bublina83
2. dec 2012

Pridam sa aj ja, delenie veci na biele, svetlejsie a tmavsie, pranie na 40°C a prve tri mesiace som prala v mydlovych vlockach (dostat bezne kupit), keby mal maly nahodou alergiu na praci prasok (alergiu moze dostat aj na detsky praci prasok). Po troch mesiacoch v detskom prasku.

zmrzlinkams
3. dec 2012

všetky vecičky som prala na 60tke a do dnes periem v obyčajnom prašku čo použivam pre nás akorát som malej na začiatku davala do prašku trošku octu aby nebol taky agresivny ocot to stlmi a o take 2 mesiace som skusila bez octu a ked malej nič nebolo tka už som nedavala a asi do pol roka som kupovala detksu aviváž a potom už som davala tu ako davam nám - povodne som davala silan ale koli dlhodobeh voni som prešla na lenor a s praškoveho prašku na gelovy a pradlo krásne a dlho voni tak už tak robim a gelovi je super aj na plyšaky a ine taketo veci neostavap prašok v pradle a hračky periem často lebo mala uslinta, zašpiny alebo sa zapraši...
malej pradlo periem zatial zvlašť a nedelim všetky farby davam do jednej pračky a vždy nazbieram jednu pračku a tak asi raz za tyž. periem tak to vyjde a to davam každy večer čiste pyžamko aj oblečenie a niekedy musim aj prezliekať ale ked bola menšie prala som častejšie tam bolo vždy plno plienok latkovych a ine veci.
čo sa tyka prveho prania novych vecičie nijak špecialne som ich neprala tak isto ako teraz akorát plienky obyčajne latkove moja mama mala ešte po nás tie klasicke stare čo bli volakedy tak tie som v pračke prvy krát prala s bielydlom na 95 a potom som ich po vyschnuty na slniečku vyprala ešte raz ńormalne a vyžehlila, uplne boli ako sneh. a toto leto sa to chystam zas urobiť lebo už niektore su take zajdene aj z toho jedla a tak. 🙂
ak mam pradlo velmi špinave od jedla tak ho pred vloženym do pračky preperiem na danom mieste mydlom v ruke a potom hodim do pračky vyprať - niekedy sa stane že ešte ostanu male slabe škvrnky ale aj tie dalšim a dalšim pranim uplne zmyznu - aspon zatial to funguje 🙂

stanislavao
3. dec 2012

biele len s bielym, farebne blede mozete spolu = ruzove, zlte, bezove a ine blede farby a tmave zas spolu. cervene oddelene, lebo cervena pusta. pravam na 40tku, biele niekedy na 60tku. prasom persil sensitiv od malinkata a vypral mi vzdy vsetko. aviviaz sensitiv. krasne jemne vonia biele Batole.

katkaseiner
1. jan 2013

vsetko som prala v normalnych praskoch, ako nase... keby som si vsimla, ze ma alergiu, prejdem na baby prasky, ale naco si komplikovat zivot ked netreba. Delim na biele a svetle (30ka), cervene.. (ak prave mame nejake - periem spolu s nasimi vecami) a tmave periem tiez s nasimi (max ma mala rifle), ale radsej len s normalnym oblecenim, nie s ponozkami. Ak je nieco velmi spinave, ci uz pokakane alebo od mrkvy, marhule, vyperiem najskor rychlo rucne mydlom na pranie a hned bum do pracky.
Najskor skus vsetko vyprat v normalnom prasku... ak by malo babo alergiu, hned zasiahni a per v baby praskoch, ale ak nie, je to zbytocna komplikacia.

masinka
1. jan 2013

odkedy mam deti, periem vsetko - babatkovske aj nase - v baby praskoch - Lovela/ Lovela color, Persil sensitive. Periem na 40 stupnoch. Triedim to na biele (aby to nezasedlo, predsa len, tie detske prasky to az tak nevybielia), blede, cierne/tmave ( to su hlavne manzelove veci), ruzove(cervene, oranzove... pri troch babach nie je problem naplnit pracku) a vyvarka (uteraky, plienky, spodne pradlo) 😀

elliah
1. jan 2013

biele zvlast a farebne ostatne spolu, v prasku Lovela na 40tke a zehlila som prve mesiace

ivanka.7
1. jan 2013

Rozdelovala som len na zaciatku na svetle a tmave - ked som prala vsetko naraz, vysli mi z toho dve- tri pracky. Prala som na 40tke na baby care program (mam ho na pracke, je tam speci plachanie, aby sa dobre vymyl praci prasok) v Lovele alebo Persile sensitive. Nezehlim nic od narodenia - ani sebe nezehlim, aby som nebola za trapku, co sebe ozehli a malej nie :p ja mam nezehliaci satnik a ona tiez nevyzera ako z kravej papule :p
Dnes davam malej vsetky farby dohromady (ked sa da, tak uplne svetle veci oddelim) a pridavam aj svoje veci.

sonagolisova
1. jan 2013

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.
Biele a svetle veci spolu, plienky osobitne na 40 stupnoch a decke veci samostatne tak do pol roka, potom uz z nasimi ale aj nase periem v Lovele a bez avivaze a preplachom na konci. Predsa je to vsetko chemia v com perieme a dotyka sa nam to pokozky.

Nechcem strasit ale za minule obdobie bola najrozsirenejsim druhom rakoviny na Slovensku rakovina koze!!!

davita
1. jan 2013

farby podeliš a operieš na "šetriacom" programe na 40°C a môžeš použiť látkové vrecká na jemné prádlo - ak by si tam mala nieco so suchým zispom, alebo by si prehliadla pškodený patent, bola by škoda, keby si si pozatŕhala vecičky a prášok asi Lovela, a alebo aniečo iné bábatkovské .....

pekne si to uži 🙂 ............ 1x je to krasne, potom je to uz čistá otročina

majulino
1. jan 2013

ahoj tak ja pouzivam normalny prasok osobitne davam svetle a tmave a prala som uz aj na 90 take co bolo pokakane alebo tak inak vsetko na 40. to ze mozem prat aj na vyssej teplote mi povedala aj dr. najma aby som plienky tak prala ze sa to dezinfikuje akosi prirodzenejsie. kym bol drobcek este mini tak som prala osobitne teraz periem aj s nasimi iba spodne pradlo davam osobitne 😀

majka99999
1. jan 2013

Na zaciatku som potriedila - plienky 60 stupnov (na grckanie), ostatne na 40, biele a svetle spolu, tmave osobitne, najskor rucne, ci nepustaju, nebolo toho vela. Neskor uz vsetko spolu, netriedim vobec, je to na jednu pracku tyzdenne cca. Pouzivam Persil sensitive, najskor som davala ocot, teraz uz nedavam. Bez avivaze. Zehlim vsetko, aj ponozky.