Ako vyprať smrad farby z riflí?

henulienka
13. sep 2011

Dievčatá, poraďte! Manžel si kúpil rifle u "číňana" , tmavé khaki zelené, a ja nie a nie z nich vyprať ten smrad farby. Už som ich prala aspoň 10 krát, žehlila, nechala vonku na slnku vysušiť..... nič nepomáha. Nemôžem ich prať s ničím iným, lebo všetko ostane také smradľavé... V sobotu som sa naštvala, namočila ich asi na 2 hodiny do pracieho prášku a potom na 5 hodín do aviváže ( prišla nám návšteva, zabudla som na ne 🙂 ). Potom vyprala a nechala dva dni na slnku. A nič.... no možno troška sa to zmiernilo, ale aj tak je to hnus. Rifle sú inak super....
Nemáte nejaký zaručený recept, ako na to?

koniarova
13. sep 2011

@henulienka Toho smradu sa nezbavíš. Vyhodiť. 😝 😝 Mám to odskúšané, nič nefunguje. Ale možno baby niečo poradia.

radlinka
13. sep 2011

skus namocit na noc do octovej vody a nechat dlhsie postat....ale cinsky smrad sa nevyperie asi nikdy 😀

pia22
13. sep 2011

Nevyperies, nakolko smrdia tie sra.ky, z ktorych to je vyrobene☹

viera27
13. sep 2011

manzel zjavne "usetril" vyhodnou cinskou kupou 😢 . Nevyperies, neodsmradis. Minule som nasla na povale 10 rocne topanky z trhu, z cias ked sme este boli nuteni nakupovat tam. A vies co? Tie s prepacenim k.rvy smrdia stale, aj po tolkych rokoch!

henulienka
autor
14. sep 2011

@koniarova
@radlinka
@pia22
@viera27
ďakujem baby, vidí to tak, že asi fakt pôjdu von z domu.( aj keď ešte im dám asi poslednú šancu a vyskúšam ten ocot) .... ja už z toho nemôžem! A u číňana inak už nenakupujeme dobre dlho, ale tieto mu fakt sadli, tak si ich zobral... no vidím, že to nestálo za to 🙂