Ako reagovať na plač dieťaťa?

1. apr 2023

Ahojte, ako prosim reagovat na hystericky plac dietata, ak sa vrati z ihriska? Na ihrisku mu vysvetlim, ze ideme domov, povie dobre. Akonahle otvaram dvere, tak sa pusti, ze este chce ist von.

Neviem, co povedat. A v poslednych dnoch dost kricim, lebo mi rupnu nervy, ale to nechcem. Vysvetlujem, ze musime papat a spinkat a ide si svoje dobrych 15 minut. Potom sa utisi, ide sa najest a spat.

Mate nejake triky?

Syn ma cerstvo 2 roky.

evica17
1. apr 2023

U nás funguje potulkat a povedať,chápem že chces byť vonku ale j chcem byť už dnu a najesť sa a oddýchnuť si a aj ty sa potrebuješ napapať,oddýchnuť si. A zajtra/poobede pôjdeme zas vonku a pôjdeme pozrieť auto/ihrisko/iné,(podľa toho čo má rád a kde chce ísť a kde emas v pláne ísť ty)

amonet
1. apr 2023

vacsinou staci ked nema pozornost😅🤷‍♀️ v tom afekte ta aj tak nepocuva

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
1. apr 2023

@amonet moja vydrzi hereckovat aj bez obecenstva 🤣🤣🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
1. apr 2023

@elizabet173 cez den mam v pazi, horsie je to v noci 🤣🤣🤣

sense
1. apr 2023

U nás pomáhalo tieto jedy ignorovat, nie je Publikum nie je teatet

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panda21
1. apr 2023

Tak nevyzreli mozog 🤷‍♀️ proste byť pri ňom, pre neho, uistovat že je to v poriadku, cítiť hnev je okej, si tam pri ňom, lubis ho, spýtať sa, čo by mu pomohlo.. Treba to len prečkať. Postupne sa naučí ovládať emócie. Na môjho zaberalo spýtať sa, či nafukneme balón, dal si ruku pred ústa a 3x sa nadychol a vydýchol, zaviazali sme, a dali sme hnevu papa 😅

sovica
1. apr 2023

Skús odviesť pozornosť na niečo iné, čo ho zaujíma. Ak ide pekne z ihriska domov a až pri otváraní dverí ho napadne, že chce ísť ešte von, tak to zmeň. Rozprávaj mu, čo idete práve robiť, že Ti bude pomáhať pri príprave večere, dávaj mu rôzne otázky, napr. akú rozprávku by chcel prečítať na dobrú noc, či si myslí, že vás ocko čaká doma, na čo by mal chuť atď. Proste odveď pozornosť nejakou inou témou, aby nemyslel na to ihrisko.

denden77
1. apr 2023

@elizabet173 to je len vynimocne, nie je to nastastie pravidlo 😁 ale uz sa stalo, ze sa zobudila o 2 rano hore ritou a zacala ma dirigovat, z coho bol nakoniec zachvat revu 🤣 ale susedia maju to iste, len v mladsom vydani 🙏😁
snazi sa rozkazovat chudatko, takze sceny su na dennom poriadku 🤦‍♀️😁

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
1. apr 2023

Skusit skor. Mozno uz je velmi unaveny alebo hladny a preto nevie zvladnut emociu lepsie.

amelia89
1. apr 2023

@denden77 ale co to je aj moj ma tak diriguje. akoze extremy uz- nezasvecuj, nechod k oknu, nehyb sa, podaj,nechaj tu, kresli toto hento tamto,nalepij nalepky ty. ako ja sa nenecham a z toho potom vznika hysak a moj ignor ale wtfffffffff nech toto prejde

maryetta
1. apr 2023

Obdobie vzdoru. Alebo moze byt doeta uz natolko unavene ze uz proste vymysla.
Ty len nadych a vydych a trvat na svojom 😉
Moji zvykli plakat na 2x. Prvykrat ked sa islo von. A potom ked dnu 😂😂

zorkahorka
1. apr 2023

Haaa, ale ty si nepovedala na ihrisku, ze idete domov dnu 😀 on to vo svojej hlavičke mozno chape,ze idete len prec z ihriska 😉

denden77
1. apr 2023

@elizabet173 presne.. za to som fakt rada, vzdy ked sa stretneme na ihrisko sa jedna druhej ospravedlnujeme a zaroven sa zasmejeme 😁
@amelia89 jak cez kopirak 👌🤣🤣

danielahamar
1. apr 2023

nechávam ho vyrevať, lebo v tom momente je úplne všetko zbytočné 2r, mal na Vianoce

lucia147852
1. apr 2023

To prejde. My sme večne chodili z ihriska s revom. Vysvetlila som , 15 a 5 minút pred odchodom pripomenula a vybavené. Viac som neriešila. Vrieska, vrieska. Postupne pochopila, že taketo výstupy nepomôžu. Ale že sme prišli z ihriska domov vedeli všetci susedia 😅 potom sa susedom naproti narodil vnuk a ten vrieska rovnako 🤣🤣🤣 minule ma až trhlo, že kde to moje dieťa zas vresti (a to už má 6 a nevrieska toľko) a to za dverami susedov malý

nevenka
1. apr 2023

@denden77 aj my sme mali jednu taku. A este aj mame, ale uz to je ine, lebo ma 7,5 roka 🙂

andreatytler
2. apr 2023

Zmena prostredia je velmi stresujuca pre tak male dieta. Aj ked suhlasil ze domov pojde, ked k tomu doslo, je to pre neho narocne. Je to uplne normalne. V jasliach mi to vysvetlovali. Aj deti ktore su uz na jasle zvyknute a neplacu pri luceni sa s mamou, tak zacnu plakat ked idu von a potom zade dnu z prechadzky.
Musis si uvedomit ze aj ked ten plac tebe trha srdce a zda sa ze to dieta je na pokraji nervoveho zrutenia, ono to tak nie je. To dieta len komunikuje. Nie je to ako ked sa dospely clovek rozplace. Dospely clovek ked sa rozplace, tak ma na to vacsinou extremne padny dovod ale pre dieta je to len komunikacia. Iba ti vravi: "Mami, toto nemam rad ale inac som v pohode". Fakt si netreba ten plac natolko pripustat a brat ho len ako slova, ktore ten maly cloviecik este nema. Vobec nereaguj, nesnaz sa ho ukludnit ani odputat pozornost, nezakazuj plakanie. Nechaj ho nech si poplace a ako place tak ho dotiahni dnu, vyzlec, umy a zacni chystat jedlo a ked chce objatie, but tam pre neho. Nas 3 rocny este stale ma niekedy problemy pri zmene prostredia.
Urcite si odsleduj ci nie je hladny alebo unaveny ako radi @ivangeline. Vtedy tu zmenu ovela horsie znasaju.

denden77
2. apr 2023

@nevenka nestras, ze ju to moze drzat tak dlhon🙉🙈🤣