Ako rýchlo chodíte, keď máte dieťa v aute?

anicka246
3. júl 2014

Ahojte maminky, chcela by som sa opýtať, ktoré chodíte s deťmi autom, alebo s manželom - šoférom a s dieťaťom. Ako najrýchlejšie idete, alebo teda vaši ,muži, ked máte v aute dieťa? Mám problém, a vždy sa hádame potom s manželom, máme 9,5 mesačného synčeka, 2x sa už manžel vybúral, takže obavy sú namieste, raz somnou ešte ked som ani nebola tehotná, raz sám ked išiel z nočnej. Teraz hocikedy ked ideme aj s malým, ide rýchlo - aspoň podla mňa, aj 100kou alebo 90.. On mi na to povie, že keby som mala vodičák a šoférujem tak by som sa na to inak pozerala, v podstate to že aj mne by sa to vtedy zdalo pomaly.. trápi ma to, lebo inak čo sa jeho týka je všetko ok, či v domácnosti alebo ohľadom malého.. prosím napíšte mi vaše skúsenosti prípadne rady.. Dakujem pekne

saska.t
4. júl 2014

@yanni ked tak nad tym rozmyslam,radsej by som Bola z osten,tie kilometre do BA su neporovnatelne...930km do BA a len cca 500 sa mi zda ako rozpravka 😒

yanni
4. júl 2014

@saska.t no my to mame dokopy takmer 800 km.
Uff ale z Bremen je to fakt dialka. To ja by som asi bola uz za lietadlo 😀

quaxi
4. júl 2014

@anicka246 my jazdime podla predpisov, ci s detmi alebo bez nich - nechcem predsa ohrozit ani seba, ani cudzich ludi. Ist pomalsie je praveze casto rizikovejsie, hlavne na cestach mimo obce, lebo tam chce ist kazdy tych 90-95 a ak ides hoc len 85, hned ta predbiehaju. Z predbiehania su najhorsie nehody a nemysli si, ze taku nehodu schyta len ten co predbieha - jeho auto by odhodilo rovno na vas. Takze obcas je omnoho bezpecnejsie ist trochu rychlejsie, ale nedavat ostatnym dovod na predbiehanie. Takisto ked ides trochu pomalsie v hustejsej premavke, vznikne ti pred autom medzera, kam sa na poslednu chvilu pchaju nedockavci, bud taki co ti nedaju prednost, alebo taki co predbiehaju - oboje je velmi rizikove. Zakladom bezpecnosti je pozornost (ziadne telefonovanie, hadky, vychovavanie deti za jazdy, hladanie predmetov spadnutych na zem, soferovanie ked je velmi unaveny a pod.) a odstup od predosleho auta. Ak sa lepi na auta pred nim, nestihne zareagovat. Odstup ma byt taky, ze tam kde je auto pred vami, dojdete za 2 sekundy alebo viac.

pragmaticka
4. júl 2014

tak moj sa niekedy ruti po normalenj ceste mimo obce aj 120tkou a predbieha vsetky auta jedna radost..a to sme na cestach fakt vela..uz som si nato zvykla..niekedy mam este paniku ked vidim oproti auto a ja by som teda nesla bo mi pride zeby to nevydalo ale on v pohode.. 😀 Nehodu sme za tych par rokov co sme spolu este nikdy nemali..teda raz ano, ale to bolo nieco ine na vine. Aj ja vela prekracujem rychlost, vlastne si tabule az tak velmi nevsimam, vzdy idem podla moznosti, ked je krasna dlha cesta s peknym vyhladom idem aj 110-120, ked som v dedine idem aj 60-70, ked na mestskych obchadzkach (tu v okoli viedne je ich teda dost), tak tam prekrocim aj o 30km rychlost, bo vlacit sa tam 80tkou sa mi fakt nechce..ja si myslim ze bezpecnost za volantom nie je o dodrziavani rychlosti ale skor o pozronosti a skusenosti vodica..ak by sa napr. hral s mobilom ci ine veci, to by bola hadka ako hrom. ale rychlost nie..velakrat mu aj sama poviem ze sak ho predbehni.. ale napr. ked prsi ci je morka vozovka tak sa koli rychlosti aj obcas pohadame..to vtedy fakt nemam rada ked ide rychlo lebo viem ako lahko dostane smyk.

katinka71
4. júl 2014

my sme vela na cestach na sk sa snazime ist aspon 3 x do roka co je jedna cesta sem i tam 1600 km,mm jazdi podla pravidiel vsak sa poucil ze platit pokuty nieje radost,na dialnici ide 110,tu v rakusku su obmedzenia 100 km,ja jazdim po nasich horskych alpskych uzkych cestach az tak opatrne ze som schytala pokutu za pomalu jazdu .tak sa snazim dupnut na plyn 😀

saska.t
4. júl 2014

@yanni no bohuzial to nejde mame 2 psy a tie nam obe do lietadla nevezmu,takze sme nuteni ist autom... 😠 ale zu sme si zvykli a este sme vzdy aj v Brne u svokrovcou,takze Auto potrebujeme... 😉

ig0r
4. júl 2014

Najviac agresívncyh vodičov má vzadu nálepku "dieťa na palube".
Keď môžeš vysvetli mu, že keď bude skôr na semafore, tak to neznamená, že bude skôr v cieli, iba bude dlhšie čakať na červenej. Čiže načo riskovať ?

Najlepšie je jazdiť podľa predpisov a opatrne aby aj nepredvídaná situácia (spôsobená niekým iným) sa dala zvládnuť.

lilitela
4. júl 2014

Zila som rok v cudzine a denne so jazdila 50 km v polmilionovom meste a okoli a za cely svoj pobyt som tam zazila JEDINU havariu! Vsetci tam jazdia podla predpisov, "agresivneho" vodica som stretla iba asi 3x.

@pragmaticka Tak toto je teda omyl, bezpecnost je aj o rychlosti a nikdy nemozes vediet, co spravi pri predbiehani ten druhy alebo v protismere. Bezpecnost je najmä o predvidani. Boze vas by som na ceste nechcela stretnut. Ja takych nazyvam Supermani, lebo coskoro nadobudnete pocit, ze ste nesmrtelni, ked vsetko vychadza.

pragmaticka
4. júl 2014

@lilitela nie som ziadny superman, ale ist na viedenskej 3-4 prudovej tangente 80tkou je podla mna pekna blbost! skuseny vodic vie, kedy moze prekrocit rychlost! od 18tky jazdim bez nehody a auto co som si nove kupila este v r 2007 ma uz 200tis km! to hovori same za seba si myslim!

zuzanockamt
4. júl 2014

@anicka246 manzel jazdi podla predpisov, cize ide aj 90-kou, tam kde je to povolene ... nemam strach ani o seba a ani o dieta ... manzel ma vodicak 20 rokov, jazdi aj na tazkej motorke ... nehodu este nemal 🙂 ... a ani pokutu

mircalla
4. júl 2014

@pragmaticka To je skvele, ze tak jazdis, len tak dalej....to si myslela aj Rolincova, ze je skuseny vodic, akurat, ze to len o tom nie je............Dakujeme takymto vodicom....

kaktusik007
4. júl 2014

@anicka246 pytas sa sice na rychlost, ale ta je svojim sposobom nepodstatna... podstatnejsi je styl jazdy - moze ist aj 40tkou, ak brzdi v poslednej chvili ze mas pocit ze uz uz narazi do auta pred nim, tak to tiez nie je v poriadku...

zuzanockamt
4. júl 2014

@pragmaticka len ak ti v obci pri tej prekrocenej rychlosti vbehne pod auto dieta, tak nasledky su jasne 🙄 ... dobre, ked prekocis mimo obce rychlost niekde na dobrej, rovnej ceste, ale ked v obci, to uz je nezodpovedne - ako vravi moj muz, zobrat vodicak, noznice a rozstrihat

guiseppinka
4. júl 2014

tiez zastavam nazor, ze je rozdiel ist rychlo a brzdit na poslednu chvilu alebo ist rychlo brzdit normalne plynulo... po 2 tyzdnoch vlastnenia vodicaku som robila sofera po serpentinach a isla som tusim cca 60 km/h, lebo som sa jednoducho bala... mm do mna rypal, ze co idem tak pomaly, doteraz sa s kamosmi stale na tom pobavime, ze to bol pamatny vylet ako pre nich tak aj pre mna...
inak co sa jazdenia tyka, tak nemam rada moc mesto a krizovatky, ale dialnice a dlhe trate. v obci idem 50tkou, ale na dialnici, samozrejme za idealnych podmienok - minimum aut a uplne suche cesty, idem zvycajne 140. ked sa pozabudnem a mam tazku nohu na plyne, tak mi to vybehne aj na 160, ale to uz potom spomalujem... ked prsi alebo je vela aut, tak idem pomalsie... ale vyslovene ma vytaca ist na dialnici 110. a teda BA - SC to je pre mna utrpenie... a este ked pravy pruh prazdny a stredny a lavy uplne plny...

kaktusik007
4. júl 2014

@lilitela
@mircalla baby... ja tiez jazdim aj 120 na rovnej ceste, kde je 90tka - akoze preco nie??? ak je na to pocasie, viditelnost??? preco mam ist 80tkou???
Tiez soferujem od 18 a mam najazdenych okolo 200 tisic km, je to o zodpovednosti - presne ako pise
@pragmaticka - skuseny vodic vie racionalne odhadnut svoje schopnosti a vie, kedy si prekrocit rychlost moze dovolit, a kedy je to naopak nevhodne (unava, zla viditelnost, mokro na ceste...)
No a v neposlednej rade to chce aj dokonalo poznat svoje auto.

kaktusik007
4. júl 2014

@zuzanockamt zobrat vodicak, noznice a roztrhat najma tym, co co len raz nafukali za volantom.... to je daleko vacsia hrozba, ako ist v obci 60tkou... Pochybujem, ze si niekto vali v obci bezne 80tkou, ale ta 60tka mi proste ujde - a tiez je to o tom, ze VIDIM - ci je niekto napriklad na chodniku a ak je, tak proste automaticky RATAM s tym, ze mi vbehne na cestu... Teda aspon JA.

simca06022011
4. júl 2014

@anicka246 Ak ta potesim, tak to ze niekto 2x nabura nie je este katastrofa, ked je primerznute stane sa ti to aj ked ides 50tkou a ked si unavena tak je to tiez jedno... Treba ist povolenou rychlostou a neriskovat pokuty, to ak ides niekde rychlejsie neznamena hned ze ohrazujes na zivote niekoho, pretoze stat sa moze nehoda veeeelmi lahko pri nizkej rychlosti ( do nas dokonca naburala pani aj na parkovisku a to sa moj chlap este ani nepohol a auto bolo na totalku, na krizatke do nas nabural jeden pan, lebo "chcel stihnut zelenu, len si nevsimol ze uz je cervena" a dalsie auto na totalku, dalej mi sme tukli jednu pani v BA, ktora sa pri vyjazde z ulice na pol ceste rozhodla, ze este pocka a kooopec pikosiek mam, jednou dobou som mala naraznik nahradny aj v pivnici. Moja sestra soferuje roky a vyhodilo ju z neupravenej cesty aj ked isla pomaly a poznala cestu, proste dostala smyk a rovno ich vyhodilo z cesty). Robit dramy a stresovat sa nie je na mieste, iba si znicis nervy 🙂 Kde sa da, treba davat pozor a neriskovat zbytocne, ale chodit 30 nie je riesenie. Ak sa ma nieco stat, tak sa stane... Inak ja vrieskam tiez z vysokej rychlosti, ale iba preto, ze viem, ze malej bude zle a ked vkuse brzdime a zrychlujeme ako na F1 pretekoch tak to nie je nic prijemne :P

simca06022011
4. júl 2014

@kaktusik007 no v BB, nova dialnica? 80tka tam je.. na nasu zlost a teda v 99% ideme cez 100, kludne aj 130, pokym nie su policajti... a ti su tam furt, pretoze je to totalna hlupost dat na dialnicu takuto rychlost... v meste na uzkych cestach este tu 50tku pochopim, ale inde kde ani nechodia chodci...

katinka71
4. júl 2014

@zuzanockamt ja vozim do jasliciek maleho a je tam skolka ,skola stmy kopec a zakruta veru iba 30 jazdim,minule sa mi z vedlajsej cesty v kopci na krizovatke vyrutilo auto ja som bola na hlavnej,neviem si predstavit ze idem rychlesie .veru taku zlost som mala ,klepala som sa od strachu ,zaplasom vystrazne avysla som z auta isla som deda vytahat za usi 😀 syn sa velmi zlakol prudko som przdila .od zrazky asi 5 cm

habibi78
4. júl 2014

Osobne ako šofér nepoznám nic horšie ako víkendových vodičov, ktorí obrazne povedané vytiahnu auto z garáže akurát tak v nedeľu do kostola, ide to po stredovej čiare nie 40 ale pre istotu 35 a neuhne.... Predbiehanie týchto vodičov je najrizikovejšej, lebo ja nepôjdem autom na stupni jedna alebo dva desať kilometrov za nim!!!! To človek musí predbehnúť, jasne ze nie hocikde, v obci napríklad nepredbieham ani ja ani manžel, to je take naše nepísané pravidlo...
Jazdím dlhé roky, jasne niekedy dupnem na pedál mimo obce, ale dávam obrovský pozor, lebo nikdy neviem ako sa zachová vodič ktorý ide oproti alebo ktorý je predbiehany, vela smrteľných nehôd neprežijú ti co boli na hlavnej ceste, mali prednosť.... Preto sa riadim heslom môjho otca "NIKDY nie si na hlavnej..."

gumimaci
4. júl 2014

@anicka246 ahoj mne prekrocena rychlost az tak nevadi, ale ja soferujem prevazne predpisovo. Mne viac vadi telefonovanie, smskovanie, jedenie za volantom. A tiez taki experti ktori vbehnu do krizovatky na poslednu sekundu orandzovej, uz sa mi par x stalo, ze som musela zabrzdit v strede krizovatky. Vzdy to boli zeny 😝 nehodu som mala raz, ked som zastavila ludom na priechode, a zozadu chalan napalil v plnej rychlosti... Vraj ma nevidel 😕 ...

zuzanockamt
4. júl 2014

@kaktusik007 o alkohole ani nevravim, to je uplne nepripustne, nechapem ludi, co si vypiju a sadnu za volant ... u mojho muza nehrozi, takmer nepije 🙂 - len velmi-velmi vynimocne ... a prave preto, ze ratam, ze niekto na cestu vbehne, tak si nevalim v obci 60-70, pripadne niektori "hrdinovia" aj viac

ivanka.7
4. júl 2014

No, uprimne, tuto po niektorych prispevkoch... ak aj spravim tie skusky, tak to aby som sa pri tych ohladuplnych vodicoch bala sadnut za volant a ak tak len s kompletne onalepkovanym autom "vodic zaciatocnik"...

K veci - manzel jazdi podla predpisov plus ista tolerancia. Pokutu za rychlost sme za tych 8 rokov dostali raz (na prazdnej ceste z Oravy 😀).

mircalla
4. júl 2014

@kaktusik007 To som nepovedala, ze 80-kou, ale nemam rada silne reci...su aj nepredvidatelne veci na ceste, a v tom pripade ide aj o rychlost.....To si mnohi mysleli, ze ich nic nezaskoci........Ja sama som obetou autonehody z dovodu vysokej rychlosti

katinka71
4. júl 2014

@ivanka.7 ked budes mat vodicak iba jazdit a jazdit ja som mala 10 rokov prestavku a tazko sa mi rozbiehalo,musim jazdit lebo maly by nestihala by som jasle,nestihala by som kruzky v okruhu 20 km,90% jazdim so synom,bez mm ten ma iba rozculuje iba pridaj plyn,isli sme na 2 autach na urcene miesto a kto platil pokutu on,odbtedy je ticho

mircalla
4. júl 2014

Inak este trochu mimo temy rychlost - ak mi niekto neda s dietatom na prechode prednost, je to vzdy zena (vzdy radsej cakam a nerutim sa na prechod)....ani obraz ani zvuk, nepozrie sa, ci tam nahodou niekto necaka.....Chlapi su v tomto skoro ukazkovi

habibi78
4. júl 2014

@mircalla no tak som asi výnimka ale rodine s dieťaťom ci uz v kociari alebo na bycikli dávam prednosť na prechode na 90% pokial za mnou nejde nejaký blázon...

miku1
4. júl 2014

@anicka246 Jazdíme tak, ako to dovoluje premávka....Takže na dialnici 130 km, v dedine 50 km....🙂 Ale je pravda, že odkedy mám deti, tak jazdím opatrnejšie, t.z. držím si väčší odstup od auta predomnou, zákruty vyberám miernejšie, atď.

mircalla
4. júl 2014

@habibi78 Tak to istotne si

katinka71
4. júl 2014

@mircalla u nas v rakusku sa niekto iba priblizuje k prechodu pre chodcov zastavuju vsetky auta,moj mm rakusan ked sme na sk tak nechape,ze ani policajti nam nedali prednost na prechode chodcov ☹