Ako si mám zaradiť do stravy čo najviac mäsa?

janapeterjana
7. aug 2019

Ahojte, mojmu 12-tyzdnovemu babu brali krv a doktorka ma upozornila, aby som jedla omnoho viac masa. Maso mam rada, ale max raz denne. Poradte, ako ho nevtieravo zaradit do jedalnicka, lebo teda mat ho na obed podla doktorky nestaci. Tak akoze rano co najviac sunky, desiata kuracina, obed nieco bravcove a vecer zase? Ja na tolko sposobov maso ani neviem urobit, aby sa mi to po tyzdni nezunovalo, rozmyslam preto, ako to vymysliet...

tosomja
7. aug 2019

Šunka ani zďaleka nie je mäso. Skôr nemyslela na hovädzie mäso? Co ti chyba?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snehulienka8
7. aug 2019

@janapeterjana ak ti chyba zelezo tak to je aj v sosovici a inych potravinach..vygoogli si..

nikpa
7. aug 2019

@janapeterjana nemyslím si že jesť mäso každý deň a ešte k tomu viackrát je zdravé. Zameraj sa aj na iné potraviny ktoré obsahujú to čo ti chýba, určite to neobsahuje len mäso

babi81
7. aug 2019

@janapeterjana nasa max 2x do tyzdna zje maso.vela masa nie je tiez zdrave, skus aj ryby a strukoviny.

77daniela77
7. aug 2019

@janapeterjana Ak ti chyba zelezo,tak je dobra aj pečeň napr. restovana.

carduelis
7. aug 2019

Nie celkom k téme, ale mne doktor pre malého ako zdroj železa odporučil strukoviny a obilniny, že tie majú viac železa. Z mäsa má človek akurát bielkoviny.

siska53
7. aug 2019

@janapeterjana a prečo len maso??? Skus si vzdy dat k masu aj nieco,kde je vitamín n C,plus cvikla, sušené marhule, kokos ci trstinova melasa su vybornym zdrojom zeleza.

Ja som teda maso takmer nejedla, obcas ma donutili par kuskov, ja som pescotarianka, maso mi nikdy nechutilo, napina ma z neho a teda nikdy som nemala problem so zelezom a ani moje deti..takze nie je vsetko o mase..

pralinka86
7. aug 2019

Asi sa zle vyjadrila a určite nejedz viac sunky a podobných spracovanych vyrobkov plných rychlosoli a bohvie čoho ešte.. hydina nie je len kuracina, treba striedať, morčacie, kacky, kraliky, takisto aj hovädzie... A hlavne nie stále kuracinu z bežných obchodov.. treba pridat strukoviny, vajicka, celozrnné idealne domace pečivo..
Ak mas cas, pani Horecka ma zaujimavy clanok, aj ked ona ma svojský štýl
https://horecka.sk/2017/10/co-zaujima-mamicky-a...

nelca84
7. aug 2019

@janapeterjana pochybujem, ze doktorka mala na mysli bravcovinu (a uz vobec nie udeniny), prepokladam, ze myslela zaradit viac hovadziny, co je omnoho hodnotnejsie a (aj chutnejsie) masko

eliska13
7. aug 2019

@janapeterjana si teda anemicka?môže to byť pôrodom....mäso je fajn odporúča sa hlavne hovädzie a kvalitné vývary s masom
kuracina plná antibiotik nie je nič moc, ale ak nemáš iné na vyber...

janapeterjana
autor
7. aug 2019

Ano, po porode som stale anemicka, zelezo beriem aj v tabletkach a doktorka sa vyjadrila, ze mam jest omnoho viacej masa, ked videla maleho vysledky. Snazim sa jest pestro, budem aj nadalej, dakujem kazdopadne za rady 🙂

veronikadomanova
7. aug 2019

@janapeterjana môžeš skúsiť trstinovu melasu, je super na železo a nemusíš sa prejedať mäsom keď ti nechutí toľké 🙂

katus226
7. aug 2019

Suhlas, jednoznacne trstinova melasa. Za lyzicku do vody som si davala v tehu. Vyhodou je, ze nesposobuje zapchu ako ine doplnky so zelezom. Vygoogli si, je fakt zdrava.

vroni
7. aug 2019

Ja som masozravec masozravy, ale na železo mi úplne najviac pomohol zihlavovy čaj...

ink
8. aug 2019

ahoj, ja len dodám, že málokto vie, že železo sa vstrebáva ak je prítomný súčasne aj vitamín C, takže zapíjať citronádou napríklad.

eliska13
8. aug 2019

@ink aj kyselinu listovú mi dala k železný obvodna
@janapeterjana

janapeterjana
autor
9. aug 2019

tak zienky, su to nizsie albuminy, nie zelezo...

zuzanagarelova
14. aug 2022

@carduelis kde si studoval strukoviny nie sú vobec zdroj zeleza sko antinutrientov viac zoberú ako daju a este viac poskodia travenie ja som mala s nimi obrovske problémy a maso hlavne hovadzie a organy travim bez problémov