Kedy môžem zaradiť jogurt do jedálnička nedojčeného dieťatka?

Zodpovedané
24. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať ukončených 7 mesiacov a je nedojčený. Ráno a večer pred spaním pije mlieko Nutrilon HA 2. Na desiatu má ovocie. Na obed zeleninu, mäso, cestovinu. Na olovrant papá kašu.

Kedy mu môžem zaradiť do jedálnička jogurty?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v 8. mesiaci už môžete skúsiť podať jogurt. Začínajte s nesladeným, ľahko stráviteľným bielym jogurtom (nie smotanovým). Najlepšie aj s probiotickými kultúrami v ňom.

Vyberte skôr jogurt, čo má kratšiu dobu spotreby (ideálne do 21 dní) a neobsahuje prídavné látky.

Začnite zopár lyžičkami (viac Vám ale dieťa aj tak nespapá). Pri tolerancii takéhoto jogurtu môžete potom podávať plnotučné (aj smotanové) jogurty. Deťom nedávame nízkotučné jogurty, do roka ani výrobky typu pribináčik, termix, miláčik.

Čo sa týka kedy v rámci dňa - je to v podstate jedno či bude papať na raňajky alebo na olovrant.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas