Ako spinkajú vaše ročné detičky?

domigb
4. feb 2012

Mamičky kedy chodia spať na noc vaše asi ročné deti,ako dlho im to trvá..?Spinkajú v postielke? A čo cez den ako dlho spia? 🙂 🙂 🙂 Moja ročná dcéra si vyžaduje spánok medzi nami..Dám ju občas do postielky,ale v tej sa zobudí aj 1000 krát za noc..je to velká cestovatelka,čiže ju asi budia zábrany na posteilke...Nám to nevadí,lebo postel je velká,ale uvažujem či ju neskúsiť dať do postele pre deti s jednou zábranou a z druhej strany bude pri nás...čo ma ale viac zaujíma je ako večer vaše detičky zaspávaju..Dcéra zaspí o 23:00 niekdy skor,ale aj neskor..Musíme pri nej ležať,kedže po neustálych pokusoch nechať ju samú zaspať sa nám zajakávala...: 😒 Spí raz cez den niekedy 2 hodiny niekedy aj tri... 🙂 Dakujem za vaše postrehy

martuska75
23. feb 2012

@tina2010 Tina nemyslím, že tvoj príspevok potešil alebo povzbudil mamičky, ktorých detičky sú iné ako tvoje. ☹ Aj ked si to určite zle nemyslela. Na tvoju otázku kedy si oddýchnu ti odpoviem rýchlo - až deti odrastú: 😉

kristinagregorova
23. feb 2012

Ahojte 🙂Ani my nemame problemy so spanim 😀...Maly spi cez den od 11h do tej 13.-13.30h..a vecer ide pekne spinkat o siedem..do pol osmej spinka...podla unavy..spinka sam vo svojej postielke...aj starsia dcerka bola tak zvyknuta 🙂

tina2010
23. feb 2012

Ja som len napisala, ako to je u nas. Moj prispevok nemal nikoho ani potesit ani povzbudit. domigm sa pytala, ako spavaju nase deti, to je cele. Kazde dieta je ine a nam rok trvalo, kym sa sa dopracovali k tomuto stavu. Vsetci sa asi zhodneme, ze nechavat spavat dieta medzi rodicmi nie je to najlespie riesenie, prave naopak.
Na tvoju otázku kedy si oddýchnu ti odpoviem rýchlo - až deti odrastú: emoticon = 😀

usiko
23. feb 2012

ked mala rok,akurat prechadzala na jeden spanok denne lebo som si vsimlea ze ked spi 2x, tak potom sa mi zobudi rano okolo 4 na jedenie.....takze ked mala rok:

vecer spinkat o cca 8, bez uspavania,vo svojej postielke /od prichodu z porodnice/. Polozim do postielky dam pusu,poviem'lubim ta a dobru nocku' a odchadzam. spi 11-12 hodin bez prebudenia a jedenia. a potom este spala popoludni od cca 13.30 do 16-30, alebo az do 17.30.

zatial detsku izbu nemame, takze spi v postielke vedla nasej postele.

Nazor na spanie v posteli s rodicmi,hojdanie a podobne uspavacky tu nebudem vyjadrovat,lebo by ste ma ukamenovali. Moja dcera ma zdravy spanok,odzrkadluje sa to aj na jej imunitnom systeme,ale pracovala som na tom tvrdo od jej narodenia. 🙂 🙂 🙂 🙂

dadu30
24. feb 2012

Ahojte,
naša Dominika od narodenia zle spinkala...... teraz máme 15. mes. a 2 mesiace spinkáme ukážkovo..
večer: cca od19-20 ideme spať.....spinká 11 až 12 hod
cez deň máme prvý spánok od 10-12hod a poobedný od15-16hod 😀 😀 😀 😀 .
Prvý mesiac prespala, ale to bola pod liekami takže to sa neráta, ked sme prišli po troch týždňoch domov začal sa kolotoč úspávania na rukách, to trvalo 3 mesiace, potom som povedala dosť 😠 a uspávali sme ju v postielke, veľmi sme si nepomohli, lebo malá tak či tak robila cirkus, asi mesiac v postielke trvalo kým z 30min. plaču sme prešli na 5.min plač. Cez deň som samozrejme chodila vonku, lebo kočík ju uspal raz dva ........musím ešte podoktnúť, že denný spánok sme mali tiež hrozný..... to bolo vlastne 30-45 min. zdriemnutie 4x denne. Po očkovaní........myslím, že to bol prevenar sa nám spánok tak pokazil, že nepomohlo nič, len uspávanie v kočíku cez deň, ale aj večer. Už som bola z toho zúfala........stále som si robila výčitky, že som niekde urobila chybu/y......až napokon sme kúpili .....Baby phone TOPCOM BABYTALKER 3500 Seds, kde sú uspávanky 🙂 A toto vyriešilo naše spanie cez deň aj v večer, ja vlastne neviem čo pomohlo viac.....či to, že sme zatvorili dvere a pustili uspávanky, či vek .....fakt neviem 😲 viem len to, že teraz ked ide spinkať nerobí taký cirkus a zaspinká raz dva. JA mám ešte jednu dilemu a to ako naučiť Dominiku papkať (máme 15.mes a 9kg) , ale to je do inej témy.
A môj záver? Myslím si, že každé dieťa je iné a na každé funguje niečo iné....manželská posteľ, kočík, od narodenia postielka, ale niekdedy sa stane, že i ked robíte čokolovek ☹ tak nefunguje nič!!!! Chce to len čas a trpezlivosť. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ps:To, že naše deti zaspávajú zle, nerobí z nás zlé, hlúpe, nešikovné mamy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ako si to možno niekto myslí. 😖 😖 😖 😖 😖 ten čo nikdy neprežil a neriešil daný problém nemôže podľa mňa ani radiť, ani súdiť (teraz nenarážam na nikoho z Vás)

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kristinagregorova
26. feb 2012

@dadu30 aký máte problém s papkaním?

dadu30
27. feb 2012

@kristinagregorova no to nieje ani papanie, skôr zobkanie a o mlieku ani nehovorím, tam sme sa dostali na max 180ml...bežne mi vypije tak 120ml ☹

kristinagregorova
27. feb 2012

@dadu30 hmm...my máme skor opacny problem...maly by stale papkal 😀 ..ale ja si myslim ze by si ju nemala silit..asi ma etraz take obdobie ze je chuti menej..nejdu jej zubky?kamoskinej dcerke vtedy nechutili papat..tiez len tak zobkala... 🙂

medea157
27. feb 2012

Ahojte, môj synček má rok a dva mesiace. Od narodenia spával celkom dobre, ale už asi tak 3 mesiace je to katastrofa. Od začiatku je naučený na večerný rituál, s tým problém nie je. O 19tej sa ideme kúpať, potom sa napapá a do 20 najneskôr aj zaspí sám vo svojej postieľke. Problém začína okolo 22-23 hod. kedy začne mrnčať a robí to dovtedy kým ho nevezmem k sebe do postele. Keby som ho nevzala, tak z mrnčania sa stane vreskot. Teraz mu už však nestačí ani to, že je pri mne (manžel s nami nespí už asi pol roka - spí v hosťovskej, aby sa aspoň on vyspal do práce). Stále sa prehadzuje, nechce byť prikrytý, cestuje po posteli a mrnčí. Niekedy som už zúfalá, pretože vstáva dosť skoro okolo 6.30hod., takže som riadne vyšťavená, keďže v noci min. 3 hod. mrnčí bez príčiny. Snažím sa na to zvyknúť, ale neide to. Skúšala som ho už aj presunúť do samostatnej izby, ale nepomohlo. Neviem prísť na to, prečo má taký nepokojný spánok. Inak cez deň bez problému chodí spať okolo obeda a spí tak 2-3 hodky.