Ako ste naučili dieťa spojiť si cez deň spánkové cykly?

1. dec 2021

moje dieta ma rok a pol ale cez den vie spat len s prsnikom. proste ked odidem je hore. ak ho aj dam do postielky do 30min je hore. s prsnikom pospi sj dve hodiny.. v noci spi na 1 zobudenie ale co s tym dennym spankom? podarilo sa toto niektorej z vas preucit? ak ano tak ako?

martyzpp
1. dec 2021

Kolko ma babo? Mne tak spal prvy syn asi do 5 mesiacov. Potom som ho zacala davat spat vonku na balkon do zimy a tam spal doobedu aj poobede dve hodiny.

kacena4
1. dec 2021

v prvom rade by som ho oducila spat na prsniku, citi teba mne pomohlo davat dietatu (k hlavicke) do postielky moje pyzamo "smrdelo" 😀 mnou a dieta spalo pokojnejsie po chvile si zvyklo spavat bez problemov v postielke a dieta neodnaucis je to biologicky cyklus netrap sa ani ty ani dieta. nauci ho spavat v postielke a budes mat rezim

autor
1. dec 2021

@kacena4 a myslis ze sa to da preucit ked ma rok a pol? ono rezim mame. len je zvyknuta na to prso resp. mna. ono ja chapem preco to vzniklo. mala som asi 7 mesiacov pi porode zdravotne problemy a nevladala som sa tolko starat a ona sa vzdy budila skoro alebo plakala bez prsnika a podobne a ja som nevladala. tak som to vzdala a ostavala s nou lebo som aspon oddychovala a ona bola vyspata a bolo to lahsie. nastadtie uz sa tie problemy vyriesili. kazdopadne zaspi len na prsniku alebo na fitlopte. co mi neprekaza. ale vzdy po prvon cykle sa preberie a hlada prsnik. budem to este skusat kym budem vladat. dnesny pokus bol prso zaspala. dala som ju do postielky mrnkla ale stacilo ju chytit za hrudnik a za ssskat a aspala. ale po 24min hore a hladala ma. tak som ju uhojdala na lopte. zlozenie z lopty do postielky uz neslo tak spat lahnut so mnou na prso a spala este 90 min... tak neviem. v noci uz prespi aj 9hod v kuse sama v postielke...

autor
1. dec 2021

@kacena4 a prikryla som ju svojou nocnou koselou. proste ja chapem ze toto ma ako normu. ale ako ju preucit. akoze ked mavala dva spanky vedela som ju uspat v kociku po nakojeni ale to si vobec neoddychnem slapat s nou po vonku a vzdy bola po 45min hore co doma so mnou potiahla dlhsie

bashee
2. dec 2021

Uplne ti rozumiem. Ja mam to iste s mojim 7 mesacnym. V kociku spavat v lete nechcel ale akonahle prisla jesen a studeny vzduch prespi v nom aj 2 hod vkuse. No ale chodit sa mi vzdy neda po vonku alebo nemam energiu alebo leje. Vcera som ho ulozila o 13 a do 14 som musela ist za nim nakojit ho 3x. Potom spal sam od 14-15. V noci sa mi budi do polnoci kazdu hodinu a po polnoci kazdu 1,5-2 hod. Som na prasky. Ta miera unavy je niekedy neskutocna, pomoc mi nema kto. Vodu ked mu nukam nechce len ho tym naseriem. Tu noc ti velmi zavidim. 😞

autor
2. dec 2021

@bashee ahojki. som rada ze v tom nie sme sami. vo veku tvojho dietatka moja tiez vstavala pomerne casto. taketo noci to je luxus poslednych dnov tyzdnov. rozumiem tvojej unave. co fitlopta manzel hacka biely sum? ja jek este stale pustam biely sum. viem ze uz by som to mala zrusit ale bojim sa 🤣😏