Spánok 10 mesačného dieťatka

ciphered217
14. feb 2022

Ahojte
Hľadám radu ohľadne detského spánku. Moja desatmesacna dcérka má nasledovný spánkový režim.

Vecer spi od 19:00 do 3:30.
Ďalší spánok - 6:00-7:00
Ďalší spánok - 10:00-11:00
Ďalší spánok - 14:30-15:30

A potom zase až večerný okolo 19:00.

Nedávno sa naučila spat skoro všetky spánky sama v postieľke, niekedy je jeden spánok z dna v aute alebo v nosiči.

Predtým spala v noci aj cez deň len v nosiči alebo na prsníku so mnou v posteli.

Aktuálne máme pred každým spánkom rituál. Pred dennými soankami je to asi päť minút - pustím harfovu hudbu, ideme do tmavej chodby, dám ju do spacieho vaku, pohojdam, zaspievam jej a takú polounavenu je zložím do postieľky. Večer asi pol hodinu pred spaním stlmim svetlá v celom byte, pustím harfovu hudbu a kúpe sa a prezliekame sa do pyžama a potom ju pohojdam, kým si nezlozi na mňa hlavu a takú polounavenu položím do jej postieľky.

Čo by som chcela aktuálne zlepšiť?

To zobudzanie o 3:30 nie je ideálne... A vtedy jej dám aj z prsníka, pohojdam ju na fitlopte, nič z osvedcenych uspavacich metód nefunguje a ak aj zaspí, tak len na malú chvíľu a vzápätí sa budi a lozi po mne alebo po svojej postieľke. Takže radšej ideme teda už do obývačky a potom sa ju podarí zase dať spať do postieľky až za nejaké tri hodiny.

Neviem či sa pod to podpísala tá nedávna zmena, že namiesto spánku u mňa na prsníku je teraz sama v postieľke...

Ideál by pre mňa bol, keby v noci dokázala spať od tej 19:00 do takej 5:00. To by bolo úplne vyhovujúce.

Čo môžem zmeniť na jej dennom režime alebo na spôsobe uspávania...? Aby sa to ranné zobudenie podarilo potenciálne posunúť?

Ďakujem krásne!!

Kristina

iritka
14. feb 2022

@ciphered217 skus postupne posuvat vecierku na 20.00 aspon, pripadne 20.30 a skusit zrusit prvy dospavaci spanok

de_zi
14. feb 2022

Ťažko povedať, treba poskúšať asi viacero možností, keďže každé dieťatko je iné. Tiež by som ale zrejme začala so zrušením jedného spánku. Mojej (8 mes) prechod na dva spánky pomohol v tom, že niekedy pospí aj dlhšie, ako polhodinku. Cez noc spí od 19:00 do 7:00, iba sa asi 10x zobudí.
Alebo teda ešte skúsiť dať spať skorej/neskorej. 🙃

ciphered217
autor
15. feb 2022

@iritka ...takže zrušiť ten prvý ranný spánok, áno?

iritka
15. feb 2022

@ciphered217 ano 10 mesacne dieta ma mat uz len dva spanky, trochu posunut vecierku a tym by sa mohlo napravit to skore ranne vstavanie...ja by som skusila tak...