Ako trávite deň s 3 mesačným bábätkom?

emma2510
28. jan 2013

Ahojte chcela by som vediet ako travite den s vasimi detmi lebo ja uz nemam moc fantaziu. My sa rano zobudime maly sa naranajkuje potom ho prezleciem a ideme trosku upratat to je zatial kludny a pozera co maminka robi. Potom ideme do kuchyne kde sedi na stolicke alebo tom kresle pre deti kde na mna pozera ako ranajkujem a popritom sa hra s tymi hrackami co mu visia na stolicke. Po asi hodine a pol sa mu chce na pol hodinku spat ked sa zobudi tak mu ukazujem rozne hracky alebo ho ucim prevalit sa. Len to ho nebavi dlho co robite s detmi ake hry lebo teraz ho moc nic este nezaujima ale zase spat cely cas nechce chce pozornost. Neviem ake hry mu vymysliet, sedi na mne ale to len chvilu potom sa chce prechadzat ale je tazky tak to zase dlho ja nevydrzim

missy97231
28. jan 2013

@emma2510 myslim ze take babatko hlavne potrebuje papat, spinkat a citit maminu... na hry a santenie ma este cas 😀

lea641981
28. jan 2013

ukazovala som malej knihy obrazky 🙂 obrovske kreslene pacilo sa jej to 🙂
pod hrazdou lezala 🙂
pacila sa jej zaclona a zrkadlo 🙂

lea641981
28. jan 2013

@missy97231 no aj to staci 😀

kolinia
28. jan 2013

@emma2510 my sme travili podobne, poobede sme chodili na dlhe prechadzky, aj tri hodiny alebo na navstevu, lebo mala spala aj tri hodky v kociku do tych cca styroch mesiacov, potom sa to zacalo menit a v podstate kvalitny normalny rezim ma az od roka, vtedy zacala aj prespavat noc....ale tak rychlo to ubehne, ze ja si uz pomaly ani nepamatam, co take specialne sme robili 🙂

gaja78
28. jan 2013

ja mam tiez skoro 3-mesacneho synceka, jemu sa najviac paci hrajuci kolotoc nad postielkou, alebo mu pustam detske pesnicky, ukazujem rozne hracky. A tiez ho musim aj nosit, som si kupila baby satku a je to velmi dobra pomocka, necitim tolko jeho tarchu a mam volne ruky, takze popri noseni aj co-to porobim. No a este nas bavi chodit von, len teraz je take pocasie, ze nie kazdy den sa da.

stanislava2
28. jan 2013

@emma2510 My máme 14 mesiacov a od narodenia bol náš den takýto:Rano sme vstali napapali popratali tak narýchlo pokial ho bavilo lažkat v kresielku potom a asi o 9 hod sa šlo von do 11hod prechadzky kočikom ked bol väčši tak na dvore sme mali cele leto rozložene dva velike spacaky a tam sme sa hrali.Cez obed sme sa zdržovali doma obed maly aj ja a o 12 velke spanie asi do 14hod.Zatial som si doupratovala čo som nestihla rano.po velkom spani olovrant a o 15hod do 17hod. von prechadzky dvor spacaky hojdačka trojkolka od 5 mesiacov.O 18hod prichadza manžel z prace prebera dvor prechadzku spacaky hojdačku trojkolku ja beriem koliskove korčule a ide sa na 50min zhadzovat nabrate kila po porode a vratit naspät zlenivelu kondičku.o 19hod varim na druhy den okupeme syna dame si spoločne večeru a syček ide okolo 20hod spat a my si sadneme v Panelaku.

adelajda2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adelajda2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emma2510
autor
28. jan 2013

ako citam vsetky ste chodili na strasne dlhe prechadzky len aby ste zabili cas len teraz ked je sneh a zima sa ani mne nechce byt tak dlho vonku to cez leto samozrejme len teraz ked sme vnutri by ma zaujimalo. tie veci ze ukazovat vselico to robim aj ja len nie dlho ho to zaujima preto rozmyslam nad niecim inym.

stanislava2
28. jan 2013

@emma2510 My chodime na dlhe prechadzky aj teraz v zime ale je pravda teraz hodina do obeda a hodina po obede.V lete sme boli vonku skoro cely den len obednajši spanok sme od babätka riešili v postielke ostatne spanky boli v kočiku.

adelajda2012
28. jan 2013

@emma2510 hmm...teraz je to fakt horsie s prechadzkami s takym drobcom. Ale mozte ist 2-3krat po 20min. Ak mas satku alebo nosic,tak ho suchni dnu a mozes ist iba dookola domu/panelaku. Aj to obliekanie a vyzliekanie vas zabavi. Inak uz ma nic nenapada...musis vydrzat kym bude trosicku vacsi...aj mne to islo pomaly 🙂 Teraz uz je to ovela lepsie.

kmkke
28. jan 2013

@emma2510 Ja som s 3mesačným robila to isté čo teraz s 5mesačným 🙂 Takže od rána: zobudí sa, nakŕmim ho, prebalím a odnesiem do kuchyne (máme tam vibračné kresielko Bright Star). Uvarím si kávu, čaj, jemu čajík, spapám jogurt, urobím si raňajky, pomaly sa najem, celý čas sa na neho usmievam, on sa usmieva na mňa, sedí, vibruje mu riť a čaká 🙂 Potom prejdeme do obývačky, buď je v kresielku a dám mu do rúk hračky (hryzadielka, látkovú knižku) a prezerá si ich sám, alebo mu ukazujem kde sú aké obrázky, alebo leži na gauči a teoreticky robíme to isté. Zatiaľ vyžaduje spánok každé 2 až 2 a pol hodiny, takže keď vidím že si šúcha očká, odnesiem do postieľky, nakŕmim a zaspí. Pospí pol hodiny až 45 minút, ja sa medzitým umyjem, učešem a tak (ranná hygiena o pol 10 😀 ) Niekedy postavím na polievku, alebo si prichystám čo budem variť na obed, ak nemám navarené. Zobudí sa, dám ho na deku na zem, zapnem melódiu na hrazdičke a buď sa hrá sám - pozerá sa na hračky, naťahuje sa za nimi, alebo do nich udiera a ja buď varím alebo čítam knihu 😀 Niekedy mi zaspí na zemi, ale väčšinou sa stihnem ešte naobedovať a to už vidím že zase šúcha oči, tak naložím do kočiara, prezlečiem sa a ideme na prechádzku, v rámci ktorej si urobím nákup (väčšinou je to hodina a pol niekedy dve hodiny vonku - aj teraz v zime). A celý čas v kočiari spí 😀 Prídeme domov, nakŕmim, prezlečiem a hráme sa na postieli alebo pod hrazdičkou. O 4 príde manžel, preberie štafetu na hodinku, buď sa s ním šalí, alebo je malý v kresielku a manžel sa s ním rozpráva. Ja zatiaľ uvarím večeru, alebo si čítam (veget pre mamu ak je navarené 😀 ) Niekedy ešte pospí pol hodinky, niekedy ťahá do večera. O 6 prichystám veci na kúpanie, okúpem, pomasírujem, nakŕmim, dám do postieľky - a fakt musím povedať že najneskôr do pol 8 dieťa spí a my máme veget. S 3-4 budeniami na kojenie prespí celú noc do 7 a štafeta ide od začiatku. Ja hovorím, že mám super dieťa 😀 (niekedy vymýšľa, zaspí až o 9, niekedy sa zobudí o 3,43 ako dnes v noci a zaspal až o 5, lebo mal pocit že už sa mu spať nechce, ale ešte ma málo mesiacom na nejaký pevný režim, aj keď základy už nejaké má 😀 )

andrejka1983
28. jan 2013

@emma2510 no ja som moju malú nosila vyše roka na rukách,lebo začala sama chodiť až okolo 16 mesiacov 😝 🙂 ...tiež bola ťažka, ale nestažovala som sa, prišlo mi to ako moja povinnost a niečo prirodzene...a tak kde som bola ja a čo som robila všade som ju vlačila so sebou ....a ono to rýchlo ušlo 🙂
...ale tak vačšinou sme vstali, napapli sa,dali na poriadok, išli do obchodu, na prechádzku v kočiariku, tam mi denne spala aj 3-4 hodiny vkuse, potom obed, napapali sme sa, prebalili, pohrali sa na posteli, s hračkami a tak, znova sa obliekli, šup do kočiara a spať do kočiara na prechádzku zase 3-4 hodiny, a zrazu bol večer, papat, hrať sa, potom kupat sa, papat a spať až do rána a tak dookola 🙂

emma2510
autor
28. jan 2013

@kmkke no ty mas uplne super dieta aj ja by som chcela mojho tak naucit aby tak sa hral sam, on sa hraje sem tam ale kedze este nevie chytit veci do ruk tak to je len take buchanie do hraciek, no musim nieco vymysliet nejaky program ale ako hovorim on sa stale len na rukach chce nosit nahodou ho polozim tak to je taky vreskot

zuzana76
28. jan 2013

@emma2510 take male babatko potrebuje svoju rutinu, teda pravidelne spat, jest, vychadzky, ja som malych vela nosila, z izby do izby, vsetko som im komentovala , nosili sme sa "na lietadielko" a zaroven tak posilnovali krcne svalstvo, alebo som ich dala past koniky na par minut a ukazovala im hracky a " hrala divadielko s hrackami" , vela som im rozpravala, spavali asi tak po 30 minutach potom 1,5-2 hodiny hore a zase spanok. Pocas spanku som rychlo porobila co bolo treba - varenie, upratovanie, hygiena. Pri starsom sme nemali ziadne lehatko a tak lezal len na gauci , na zemi na deke a podlozke, alebo pri mne na stole, ked som varila, samozrejme zabezpeceny, aby nespadol. Pri mladsom sme mali aj lehatko, tak chvilku stravil cez den aj tam a zabaval sa sam hrackami zavesenymi na hrazdicke, ale to bolo mozno tak 30 minut za cely den. Inak to bolo v podstate dost rutinne, prisposobovanie sa jedeniu a spanku babatka, kazdy den sme isli aj na prechadzku, s takym malym maximalne na hodinku az hodinu a pol, lebo nevydrzal v kociku dlhsie, az okolo toho 5. mesiaca zacal mat pevnejsi rezim a vydrzali sme na prechadzke aj 3 hodiny v zime a on to cele prespal.

ela2710
28. jan 2013

@emma2510 ja mam 5-mesacne babatko, tiez ju prevazne mam na rukach, na taku polhodinku pred obedom kym varim ju dam na deku s hrazdickou a hrackami, tam sa prevaluje na brusko a potom zasa na chrbatik, alebo ju dam do hojdcieho kresielka, inak je stale na mne, ma 8 kg, nevadi mi to, vychutnavam si to - deti rychlo rastu, vidim to na Tomaskovi, za chvilku zacne behat sama,a vacsinu dna sa spolu vsetci traja hrame, citame si knizky, tancujeme, a potom upratujeme 🙂

kmkke
28. jan 2013

@emma2510 Zo začiatku aj môj chcel byť na rukách, tak som hľadala niečo čo by ho zaujalo. Sestra mi kúpila takú hračku, ktorá sa natáča a hrá hudbu, sú tam rôzne tlačidielka, kolieska - idem pohľadať obrázok na nete 🙂 (našla som - Aktívne centrum http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...) dokáže do toho udierať a počúvať tú hudbu hodiny. A teraz som mu kúpila také zrkadielko, do ktorého sa pozerá a keď po ňom capne, zahrá melódiu alebo nejaký zvuk, je dotykové - http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=..., takže po tom búcha a momentálne sa niekedy nevie rozhodnúť či búchať po pravej strane alebo po ľavej, všetko mu okolo hlavy hrá, ale hlavne že je spokojný a ja mám chvíľu pokoj. 😀

adri16
28. jan 2013

ja mam 5mes.babo a den je stale o tom istom,rano vstaneme mala sa napapa a ja tiez,potom sa chvilku hra, nieco porobim no mala si vyzaduje vela pozornosti ,a ked spinka co je len polhodka tak sa snazim nieco navarit jak nam tak aj malej nejaky prikrm.ide spinkat naoben.ked vstane tak sa hrame zhrackami a ideme von,z vonka ked prideme tak sa hrame,papame kupeme a ideme spinkat o 20.00hod takto vyzera nas den. 🙂 deti v 3 mesiacoch nepotrebuju zatial nejake hry az v neskorsich mesiacoch. 😉

kolinia
28. jan 2013

@emma2510 no moja mala sa narodila koncom oktobra a na dlhe prechadzky sme chodili v zime, to bola este vacsia zima nez je teraz, bolo aj minus desat a viac, chodili sme veru pravidelne, ani tieto zimy nas neodradili, lebo mala dobre spinkala v kociku a mne to nevadilo, ze je zima...

danielaaa212
28. jan 2013

My mame 3mesacneho maleho aaa tiez je to take rutinne. Vstaneme o siestej rano napapame sa.. prezlecieme polezi na gauci.. rozpravam sa s nim .. mame takeho havka, ktory piska a havka :D a paci sa mu.. tak si do neho bucha.. pripadne sa hrajeme spolu . potom ho dam do kresielka , ktore vrci .. hrazdicka sa mu nepaci, takze sa pozera kade tade :D. po hodine si trie ocka.. chce spinkat.. ale to je taka polhodinka ... potom vstane trosku si polezi alebo posedi... a ide sa papat... dopapa .. a znova to iste.. trosku na mne.. trosku lezime.. cvicime nozky , spievame si... sem tam kociarik.. po hodinke spinkat na polhodinku :D.. a znova sa zobudi a to iste. ked nieje minus vela a lad a sneh .. tak ideme o dvanastej von na hodinku a poobede to iste.. a potom ide o pol osmej spinkat. Tiez sa mi to zda take vseliake :D.. v podstate rovnake.. neporobim nic, lebo stale chce pozornost maly.. nooo stihnem vsetky serialy ktore ide cez den :D. stale zapnuta telka.. aby som sa necitila sama :D s dietatom .. aleee nech to je akokolvek rutinne.. je to najkrajsia rutina aku poznam ..

matozazzo
28. jan 2013

Nechaj ho aj sameho poznavat nove veci, kerd povyrastie, bude si potom vyzadovat stale viac tvojho casu a ty uz ho tolko mat nebudes... Najdi si aj aktivity pre seba 🙂 A som za prechadzky vonku 🙂

stanislava2
28. jan 2013

@danielaaa212 Tak si tu rutinu uži lebo takto o rok ti bude stat pri vchodových dverách na hlave bude mat nakrivo nasadenu čiapku navlečenu jednu rukavicuobutý v tvojich papučiach a bude plakat že chce ist von a ty budeš chciet ist ešte na WC dovarit obed povešat pradlo umyt riad .........................

asocial
29. jan 2013

no to zavidim, take dietatko, ktore vydrzi by tak dlho dobre...
rano nekojim, lebo sa yobudi so super naladou, ked zacne byt mrzuty, hned ho nakojim..potom je v kresielku, ja trochu pri pc, vydrzi tam asi 15 minut dobry...potom je cert, potom sa hrame, cvici hlavicku, este ju ma stale v zaklone...takze na brusko na chvilku, hracky, to je dobry dokopy asi 5 minut, potom ho zoberiem na ruky, spievame a chodime po byte, potom sa ho yas snazim zabavit na posteli..no a potom po hodine uz zas krici dokopy..takze kojim cca kazdu hodinu a pol..poobede ideme von na prechadzku..spanok je velka bieda...zaspi len na prsniku..a vcera cez den spal dokopy hodinu a pol, z toho 45 minut v kociku...
a dnes v noci - od 5 som hore...a to si sucha vcera oci krici, je unaveny, chce spat..no ani za svet zaspat

inak, ja si myslim, ze ucit dieta prevalit sa...neviem...podla mna s ama samo, netreba to dietaumelo nutit...

ale inak je to poklad..ledva cakam na dve veci
na jar, kedy budeme moct byt viac vonku a mozno na 6 mesiacov a prikrmy...

gyarmati
30. jan 2013

@asocial Ahoj!Moja prvá dcérka bola taká istá ako tvoje dieťatko.Neboj sa to prejde,presne ako píšeš,keď už bude normálne papkať a na večeru už budeš môcť jej dať kašičku tak sa všetko zmení.Aspoň u nás to tak bolo,kým som kojila bola mrzutá,každú hodinu papala,takže ani neviem či som mala dobré mliečko,len som chcela silou mocou kojíť.lebo aj z vodovodu to tieklo že to je najlepšie,pravda aj je ale nie silou mocou,aspoň to je môj názor!!!!Teraz mám3 mesačnú dcérku,je kľudnejšia ako naša teraz už 6 ročná veľká slečna.Tak dúfam že to tak aj zostane.Držím palce 🙂))

asocial
31. jan 2013

@gyarmati jeej, dakujem...inak, musim povedat, ze je to lepsie a lepsie...bolo to zle na zaciaktu, to bol maly na prsniku aj kazdu pol hodinku....ja tiez som zatial nazoru, ze kojit a kojit, ale viem, ze keby som mala este ine dieta, ktoremu by som sa mala venovat, tak, takto by som existovat nemohla...
a este som spravila chybu, maly spava na mne cez den, alebo vkociku..snazim sa ho to nejako oducit...a naucit na postielku v noci :S...lebo predsa len, v nasom byte - zmesti sa nam postel len 140x 200, a kedze ja mam 170, muz 186, priestoru vela nie je..
🙂 inak, dakujem za povzbudive slova..

lucia006
4. feb 2013

moj syncek ma tiez 3 mes.nechcm ho ucit na ruky tak vecsinou si lezime v posteli ukazujem mu hracky natacam kolotoc davam ho pred televizor, ked varim je v kresielku a pozera a chyta hracky na hrazde poobede idem von na dva tri hodinky .ku veceru sa snim hra partner ,ale dakedy je taky mrzuty ze ho nebavi nic a cely den poplakava .to vtedy je na nevydrzanie... 😢 uz sa tesim ked sa budeme moct hrat normalne vonku v pieskovisku na preliezkach a podobne 😉

luna303
4. feb 2013

U nas je to tiež ťazké, moja trojmesacná dcérka si stále vyžaduje pozornost, tažko viem od nej nieco robiť. Niekedy ma nenecha ani kludne naraňajkovat, ja jej hovorím, že je taká 5-minutová 🙂 dlhsie ju nič nebaví a začne mrnčať. Tiez už nemám fantaziu, čo jej aj vymyslieť, casto poplakava a býva mrzutá. Tiež už čakám na lepšie na pocasie nech uz môzme byt dlhšie vonku. Vsetok čas travim len s nou.

althejka
8. feb 2013

Aj ja mam trojmesacneho exotka, rano vstava medzi siestou, siedmou, ma super naladicku,rehni sa,ale uz nechce byt v spalni. tak ho beriem do obyvacky, svacnem ho do lehatka, ma tam aj hrazdicku,co ho na chvilku zabavi. ja zatial rychlo wecko,prezliect,napit sa,postavim si na caj, umyjem zuby a chystam mlieko.prebalim ho,pricom ho necham troska vyvetrat nahateho na podlozke, pocvicime noziky, natrieme brusko, napapa sa a pozerame telerano. teda ja a on mi zachrni na rukach este asi na pol hodku. pritom ja ranajkujem.potom sa hrame, spievame,pocuvame cd s hudbou pre deti, pozerame z okna a staaale mu nieco vykecavam,takze on mi uz aj odpoveda 😀 len teda este tomu nerozumiem . potom . ked zacne byt mrzuty, vacsinou je zas cas na jedlo. prebalit,napapat, ide sa von . to uz zo zaciatku nespi,pozera na svet. obcas mam pocit,ze mu ani to stale moje vykecavanie nerobi dobre, snazim sa ho prislis nepretazit podnetmi, lebo to potom tiez oplace,ked uz je toho na neho vela.skor taka pohodka. poobede ma jedno vacsie spanie, zatial ja uvarim, obedujem, porobim co treba, a zasa chodime, pozorujeme vsetko z okna, pripadne ideme k mojim rodicom,alebo pridu babky, kamaratka, poobedia su take zazivnejsie. a vecer o osmej je v postielke.

bbbarunka
8. feb 2013

@emma2510 ahoj, ja som si s drobcom, ked mal 3-4 mesiace, citala knihy. vyvalili sme sa na brucho, zobrala som ilustrovanu knihu (nielen pre deti, ale napriklad aj ilustrovane vydanie titulu v melonovom cukre) a nahlas som bud citala, alebo opisovala obrazky. maly to miloval (a ja tiez🙂), normalne mi to uz teraz chyba...

althejka
8. feb 2013

@bbbarunka hej, nas lubi kukat letaky z kauflandu, dam ho na brusko a rozlozim to pred neho. takze aj cvici aj pozera 🙂