Ako uspať dvojročné dieťa?

mirkavmirka
28. jan 2014

Ahojte potrebovala by som nejaké nápady ako uspať skoro 2ročné dievčatko. Poobede spáva cca 2-3hodiny a v noci prespí úplne celú noc čo je super ale to uspávanie je katastrofa začínam byť zúfalá. V poslednej dobe zaspáva hodinu niekedy aj viac a strašne ma to vyčerpáva. Večer zaspí až o 22 ráno potom neskoro vstáva, z poobedného spánku ju musím budiť, niekedy aj ráno. Pomooooc čo by mohlo pomôcť 😞😩

zara0201
28. jan 2014

No my (2r+2m) mame podobny rezim aj problem. Zatial jedine co nam pomaha je zvysenie fyzickej aktivity. Doslova vybehat do odpadnutia a to hlavne vecer, chodime von aj o pol siedmej a do osmej. A mraz nam prospieva...

benovamiriam
28. jan 2014

U nás je to podobne pomaly už rok. Zatiaľ žiadny recept na zlepšenie som nenašla, ani spomínané vybehanie.

luba41
28. jan 2014

nemám návod..moja nespáva poobede od 22 mes. ráno vstáva medzi 8-9 hod. a poobednajší spánok na ňu "išiel" tak o 15.30-16. 00 aj to mala problémy zaspať a dokonca sa potom budila s plačom..tak sme spánok popoludní zrušili a večer už nemá problém zaspať o 8mej..
@mirkavmirka

zara0201
28. jan 2014

@luba41 Aj nad tym som uvazovala, ale zatial sa to neosvedcilo. Nas chodi spavat okolo jednej poobede. Ked niekam ideme a nedam ho spat tak sice vydrzi, ale castokrat je uz vecer mrzuty ako sto certov. Ale zase pravda je, ze potom zaspi o pol osmej po sediacky 😀

mirkavmirka
autor
28. jan 2014

Ach no, aspoňže niesom sama. Skúsim teda väčšiu fyzickú aktivitu, aj nad zrušením poobedného spanku som uvažovala ale ked ona tak dlho spí myslím že to potrebuje. Uvidíme. A čítate večer deťom, lebo ja som to skúsila len raz ale mam pocit ze ju to vôbec nezaujímalo

magdalenkami
28. jan 2014

o kolkej rano a poobede vstava? skus posunut vstavanie o 1hod skor,nam aj polhodinka dlhsieho spanku poobede spravi 1hod vecer navyse

mirkavmirka
autor
28. jan 2014

Ráno vstáva o 9cca a poobede ju chodím budiť o 17tej.. Inak by este dlhšie spala

zuzanocka1
28. jan 2014

tento problem sme vyriesili jednducho.Pravidelny rezim a ritualy.Teraz je mala ako hodinka,sama sa pekne pyta do postele nam obed aj vecer.Ma 23 mesiacov.

tortelinka
28. jan 2014

no ak vstáva okolo 17, nie je možné aby zaspala okolo 8...u nás pomohlo iba zrušiť denný spánok...a ak spánok tak max do 15, potom je normálne, že nie je unavená

katkalubkova
28. jan 2014

aj moj syn chodieva spavat o 22,00h a cez den spi tak hodinku a pol, je uz velky bude mat 6r. System si zabehnes, ked mala pojde do skolky. Je hlupost nedavat ju spavat poobede, teda vynechat spanok, moj syn ci spi, alebo nespi poobede, spat ide po 22,00h, ale myslim si, ze predskola to zmeni, lebo sme chodili do skolky 2mesiace a upravilo sa to. No na stary system sa opat nabehlo, ked nemusel vstavat skoro rano.
Inak zaspava aj zaspaval od 15mesiacov sam. Ja som ho neuspavala

martuska75
28. jan 2014

@mirkavmirka skus skratit poobedny spanok. Pripadne uz doobeda viac vybehat aby skor zaspala a trochu to posunut. Presny navod neexistuje. Kazde dieta je ine. Rady ostatnychmozu. Ale aj nemusia zapasovat. 😉

diana_81
28. jan 2014

@mirkavmirka

Podla mojho pozorovania to mate proste posunute a tym padom mas klud rano, co asi vyhovuje Tebe, ale pridlho vyspane dieta vecer. Dala by som budika na 7:30, a obedny spanok 12:30, potom aj ked potiahne 2,5 hodiny napriklad tak vstane o 15 a ma dost casu sa unavit do vecera. Je este svetlo, mate cas byt dlho vonku atd. Uspavate ju, ci zaspava sama?

mirkavmirka
autor
28. jan 2014

Ďakujem vám pekne za rady no niečo určite vyskúšam. Uspávam malu iba tak že si k nej lahnem, sem tam sa ešte 2minuty nakojí a potom si dá palec a otočí sa https://www.modrykonik.sk/profile/diana_81/

diana_81
28. jan 2014

@mirkavmirka
Ale v uvodnom prispevku si pisala, ze niekedy zaspava aj hodinu-hodinu a pol - to si celu dobu pri nej, ci odides v niektorom momente? Drzime palce 🙂 My sme zacali teraz chodit od januara na pol dna do jasli a mam pocit, ze nam ten skorsi a pravidelny rezim prospieva.

mirkavmirka
autor
28. jan 2014

Ano celú hodinu aj viac som pri nej, mozem odísť až ked úplne zaspí lebo ak aj skúsim skôr, začne strašne plakať

briketa
28. jan 2014

@mirkavmirka tieto fazy sa upravia same ked sa zmeni zivotny rytmus. Ked sa skonci poobednajsi spanok, ked sa zacne skolka. Teraz je to medziobdobie, to prejde

chliev
29. jan 2014

Mám 23 mesačného chlapčeka.Naučila som ho zaspávat pri mlieku a to je asi chyba, že spí aj so mnou na posteli.V noci spí niekedy 11 hodín cez obed hodku, hodku a pol viac ho určite nenechavam aj von sme stále aj sa vybeha a večer zaspava okolo 21 a boli asi 2 týždne že zaspaval o 22 ,proste hruza.Má asi veľa energie. Ked počúvam iné mamicky tak nechápu.Ešte nemáme 4 stoličky, ja to stále pripisujem zubkom...len neviem kde je pravda.Poradte a podelte sa so skúsenosťami.

dukokatka
29. jan 2014

ja s dcerkou idem do izbycky o 20h lahneme si citame,,ukazujem jej obrazky.ucim ju farby potom sa otoci na bok pohladkam ju po chrbatiku a potom zaspinka.

zuzulina11
29. jan 2014

@mirkavmirka ja si myslim ze by to chcelo posunut postupne cely spanok..nie naraz ale kazdy den o pol hodinku....nas Kubko ma 2,5 roka a rezim ma od 1 roka stale rovnaky ...rano vstava 6-6:30 ...obedny spanok 12.00-13.30 vecer ide spat 19.45 (zaspava okolo 20.00)......do 2 rokov bol kojeny cize zaspaval na prsniku...ako sme odstavili tak ho uspavam tak ze si k nemu lahnem, pomuckame sa, ja zatvorim oci a robim sa ze spim, on lezi ,kuka a do 5-10 minut spinka.....a vecer citam rozpravku (spolu aj jemu aj 7 rocnej dcere) a ked docitam zhasneme svetlo a zaspavame rovnakym sposobom ako na obed................ono samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine, mne vyhovuje ked rano takto vstava lebo vela toho sthneme, aj navarit, aj upratat aj sa pohrat aj ist doobeda von....poobede ked sa zobudi zase sa hrame, ideme pre dceru do skoly...cize pri takomto rezime mam kopec casu na vela aktivit 🙂 mne to takto vyhovuje, davam priklad, viem ze niekomu nemusi pasovat...ak chces tak skus ...ono tiez kazde dieta je ine... i ked pravdu poviem takto sme fungovali aj pri dcere ked bola mala a...velmi mi to pomohlo ked sme isli do skolky lebo rezim sa jej nemenil, v podstate nim pokracovala aj v skolke 🙂

diana_81
29. jan 2014

@mirkavmirka

pytala som sa najma preto, ze mam dcerku ktora je len o mesiac-dva starsia a mali sme nieco podobne. U nas to posunuli dve veci - zacala od januara chodit do jasli na par hodin predpoludnim (s tym suvisi pravidelny cas vstavania, skore ranajky, vyblaznenie sa s detmi a teda i unava, vzdy ju o 12 vyzdvihnem a najneskor o 13 je v posteli. Na obed mi zaspi do 15 minut na prsniku a to ma tesi. Vykompenzujeme si, ze sme boli oddelene a ja mam po chvilke na par hodin este volno). Predtym sme v tom lietali, najma so vstavanim, ked mala tazku noc sama som nevladala a bola som rada ked spala povedzme do 9.

A druha je uspavanie. Ja som dva roky uspavala skoro vylucne sama, kedze este stale dojcim tak manzela tazko prijimala, len ked som nebola doma, co sa stalo velmi malokedy. Lenze zo zaspavania sa stala odysea, trvalo najprv pol hodinu, potom tristvrte a nakoniec som tam niekedy trcala hodinu a pol. To by mi samo o sebe nevadilo az tak, keby to prebiehalo harmonicky, ale odkedy ma mlada slecna vzdor tak to koncilo aj tak casto placom, lebo ma ked nechcela spat zacala kopat, ci kusat a podobne, alebo zacala vymyslat, zliezat z postele... skratka ziadne mile pritulne dietatko, ale mala selma 🙂. A tak som si povedala, naco je to dobre ked sme z toho vsetci podrazdeni? Skusila som netlacit zo zaciatku na pilu a tu a tam odist na WC ze sa vratim, pozorovat co spravi, zoparkrat ked ma fakt skaredo pohryzla som ju nechala samu atd a teraz pred asi 4 dnami som presla dosledne na rezim, ze si s nou na 15 minut lahnem a potom proste poviem, ze musim ist umyt riady a ze nech lezka sama... z tych 4 noci prva a dnesna bola taka, ze som odisla a odvtedy bolo UPLNE ticho, 1x tam siel 2-3x manzel ked mala volala/plakala a potom zaspinkala sama a vcera bola napriklad nejaka citliva, tak som to po par koleckach ukoncila, lahla si k nej a za 5 minut boa tuha.

Ono neviem, co mas za predstavy Ty, ak si spokojna, resp nechces este menit rezim je to len na vas, ale ja som skratka mala uz pocit, ze nas ten stary sposob uspavania dusi. Ze ja sa snazim a obetuvam a nemam cas ani na manzela a napriek tomu nezaspava mala spokojne, ale k spaniu ju akoby "nutim". Zda sa mi ze u nas bol spravny cas pre zmenu.

mirkavmirka
autor
29. jan 2014

Diana_81 ja mám úplne presne toto isté.. Akoby som o našej rodine čítala. Hrozne mi to už je nepríjemné to zaspávanie, celá som nervózna a tiež myslím že ju len nútim.

diana_81
30. jan 2014

@mirkavmirka

🙂 hore hlavu, ocividne mame zdrave a spravne vyvijajuce sa deti ked mame tak rovnake problemy! Ja Ti poradim len tolko, ze si vytipuj nejake pokojne obdobie, kedy necestujete a mala je zdrava a skus zmenit sposob. Sama uvidis, ci to u nej vyvola totanu hysteriu, alebo ci Ta neprekvapi ako moja, ze vlastne vsetko prebieha relativne hladko. Mne to takto vyhovuje, lebo viem byt flexibilna, ak sa neciti dobre tak urobim vynimku a zostanem pri nej, ide mi o dlhodoby efekt. Snazim sa jej sprostredkovat pocit, ze vsetko je v poriadku, sme doma len musime upratat a ak nas potrebuje tatino aleba mamina sa pridu za nou pozriet.

stanislavao
30. jan 2014

@mirkavmirka to velmi neskoro vstava. aj rano a aj poobede. jasne, ze ked do 17.oo spi, tak vam nevie vecer zaspat. rano nech vstane o 7, ide spat na obed o pol 1 a spi do 3 max. rezim, ako v skolke. a potom prechadzka, vybehat sa a vecer o 8-9 vam zaspi.

mirkavmirka
autor
30. jan 2014

Máte pravdu vyskúšalm to posunúť aj niečo nové zaviesť 🙂 ďakujem vam

evickam1
30. jan 2014

@mirkavmirka u nas je to presne ako u vas, len mi mame 2roky, +7mes. a mala je strasne ziva. ked ju dam do postielky , tak stale kope, alebo rukami mava, ma v sebe moc energie a pi tom sa snazim cez den , aby sa co najviac pohybovala a hlavne sa unavila, teraz mame take obdobie, ze ked zaspava lezi mi v naruci a musim jej rozpravat rozpravky Matko a kubko, na tom teraz frcime :D a vtom naruci sa mi nejak ukludni a nevrti sa tak ako v postielke a skor zaspi, ale musim byt cely cas pri nej, nesmiem ist od nej prec , aj mne niekedy z toho tecu nervy, ale ked sa na nu pozriem ako sladko spinka, tak to mi stoji za to :D ja ju nechavam spat rano max do 8h,poobede spi 1,5h -2h, ale ked neskor poobede zaspi, o to uz menej spi, vzdy len do 16h, vecer zaspi o 21,30-22,00h, treba len skusat :D drzim palce

andrea5511
31. jan 2014

My mame doma to iste ma 2roky a 4mesiace,nespava cez den a aj vecer je obrovsky problem zaspat.skusali sme vsetko mozne a nic.aj unavit,vybehat von.Prideme domov a jeho utne a chyti druhu energiu.a vecer zaspava az okolo 22 a niekedy este neskor.Rano vstavame okolo pol 8.Ked som to pocitala neprespime niekedy dokopy ani 10hodin. Myslim ze je to dost malo a vidim aj to ze ten spanok mu velmi chyba lebo je zlostny a umrncany.,ale spat ani za svet aj ked pri nom lezime tak nic. Vie niekto nieco poradit?dakuje