Ako uspať večer dvojmesačné bábätko?

simaaprilova
12. dec 2015

V skratke: dcerka ma 2 mesiace.cez den krasne spinka,zaspava sama skoro stale a ked padne 16:00 je dcerka ako vymenena. Nekludna,ukricana a nespi az do polnoci.iba sem tam driema par minut. Rekord je,ze bola hore do 03:00.podla mna nie je normalne aby bolo babatko hore tak dlho. Neviem ci robim nieco zle ked prakticky od 06:00 fungujeme krasne len od tej kritickej poobednajsej hodiny to ide tazko. Svokra mi len pripomina ze nema pevny rezim.ze nam mala skace po hlave a ja mam akurat depresie z toho.ona mi aj "poradila" budit v presny cas malu na jedenie.ja by som ju najradsej nechala spinkat kolko chce a nech si vypyta papat sama.ani mne by sa nepacilo keby ma stale niekto budil a prerusoval spanok tak neviem. Prosim neodsudzujte ma.je to moje prve dieta.a ked uz je takato tema vytvorena poprosim o link,lebo ja som rada ze som sa vobec dostala na net a napisala otazku sem.vopred dakujem za rady.dufam ze som svoj problem dostatocne opisala🙂

jeennyv
12. dec 2015

@simaaprilova male dieta nebud, lebo ono sa na jedle ani nicom neoklame, lebo nekalkuje s jedlom a casom a podobne ako dospely, po dalsie, ak ti dieta spi pekne cez den, resp. ti cez den prespi nemozes asi chciet, aby spalo aj cez noc...ja napr. od mamci viem, ze som cez den nespavala, mozno tak hodku dve poobede ani to niekedy, ale zas spala som celu noc a zobudila sa v noci na papanie, cize nie je mozne si najst este presny rezim, babo je male, jedine co mozes je sledovat ako mu co vyhovuje, ake zvyky si vytvara ono samo a ake zvyky mu vytvarate vy 🙂

simaaprilova
autor
12. dec 2015

@ukulela na koliky sme skusili hadam vsetko.uz sme s muzom odbornici na traviaci system potom uz jedine tie podnety nazbierane cez den co suvisia tiez s kolikami.mali sme kvapky espumisan L,koliprev,infacol.ked ju zapekalo tak som spravila vyvar z ovsenych vlociek mixnuty kamilkovym cajom a do toho som zarabala mlieko.na druhy den kakala mala sama.potom ked neprdkala a ani kvapky nic nepomahalo tak praobycajny rascovy vyvar som spravila a do toho mliecko zarabala.vzdy ked sa problemy vyriesili tak som s vyvarmi prestala.teraz jej davam uz len par semiacok rasce do prevarenej vody do mliecka a creva nam funguju krasne.

simaaprilova
autor
12. dec 2015

@ukulela a samozrejme nosenie v satke,v perinke,v kociku aj doma aj vonku - vonju stale v pravidelnych intervaloch,ako som spominala cez den fungujeme krasne presne so vsetkym.mojkame,lubime malu.

simaaprilova
autor
12. dec 2015

@esterba ja som so svokrou do teraz nemala ziadny problem len jak ma malinka problemy tak uz mam pocit ze so snahy pomoct mi,resp.poradit mi, uz mi vsetko vycita ze je vsetko moja vina a ze jak som malu do teraz "vychovala" tak to uz bude furt a preto mam depky ze som zla matka lebo ona ma tri deti a tie uz mali u nej v bruchu rezim podla atomovych hodiniek a za jej cias taketo deti neboli,ze ma mala len raple a skace nam po hlave.

ukulela
12. dec 2015

@simaaprilova co sa tyka tych kolik, mozno este skus biogaiu.
a rezim, tak este skus posunut kupanie, nech toho nema vela po kope, ak ju rzrusuju vnemy cez den, tak kupanie oddialit a mozno ju t lepsie upokoji. resp popoludni uz vynechat na cas nejake vacsei spolocenske aktivity, ak s nou chodis do rusnejsieho prostredia a pod. aby sa pomaly do vecera upokojovala. nic ine mi nenapada. no drim palce, nech to zvladnete, lebo bude lesie 🙂
moj maly si ozaj meni rezim podla seba, byvalo tak, ze som ho vecernakojila, potom si polalakal v psrielke - ale s kludom, akoby si rekapituloval den a kukal sa na kolotoc a potom zachrnel. krasnych par tyzdnov. potom zacal zaspavat na prsniku. potom sa mu nehcelo zaspavat a pomahala relax hudba.a tiez boli casy, ked som ho o pol 10tej v noci nadrlala v kociku von pred domom, nastastie sme na dedine a na dvore namna nemal kto poslat socialku 🙂

mily7
12. dec 2015

@simaaprilova za svokrinych čias sme tu boli my! Prísna rodina a všetci okolo mňa skákali čo som im plakala celú noc!!! Do roka!!! Boli také deti! A môj muž detto! Tak si viete predstaviť aké mám deti za odmenu 😄nám ten Karp pomohol a biely sum

pipilota33
12. dec 2015

Otoceny rezim, a vecerne koliky. Svokru posli do riti, len si z toho sama na nervy a male zase z teba. Tak ako pisu baby, treba nastavit rezim, aby poznalo rozdiel medzi dnom a nocou, a v rovnakom case ukladat. Stisit vsetko, zatemnit, teply kupel, levandulova esencia.... Naopak, cez den nech spi pri svetle, trochu bezneho hluku.... Ak nespi, skus skus predlzit bdenie. Pohrat sa, rozpravat...

cecilia68
13. dec 2015

@adriana522 Prečo by jej mala svokra variť, pratať a nakupovať?

esterba
13. dec 2015

@simaaprilova jednym uchom dnu, druhym von 😀. Ku kolikam - beriete vigantol? Ak ano, precitaj si v letaku vedlajsie ucinky... a potom napis, ak chces.

simaaprilova
autor
13. dec 2015

@esterba vigantol neberieme.po espumisane,infacole,kolipreve som neskusala nic.vam ten vigantol zabral alebo myslite ze by z tych niektorych kvapiek mala vedlajsi ucinok?

esterba
13. dec 2015

@simaaprilova kolika je beznym vedlajsim učinkom vigantolu, takze urcite nebrat 🙂

simaaprilova
autor
13. dec 2015

@yasnina nechceme zakriknut s muzom ale vyzera to tak ze nam ta plienka na brusku pomaha.odklopem uz aj.cely den aj teraz ju ma na brusku a ked aj padla kriticka hodina bola vesela a dokonca si prvykrat pospala aj pred kupanim dve hodiny co sa naozaj u nas este nestalo.okupala sa,napapala a ked uz si suchala ocka iba si pohundrala kym som ju dala do perinky a od vtedy spinka.normalne je to nezvyk pre nas s muzom ze pozerame film😀🙂 budem to nadalej praktizovat a dufam ze nam to teda vydrzi a ze len tak malo stacilo nasej malinkej ku spokojnosti🙂

petra7777
13. dec 2015

@simaaprilova A nemôže to byť tým, že po tej inkriminovanej 16-tej hodine sa dovalí domov svokra a všetku negatívnu energiu prenesie na to dieťa? Stará možno nebude moc dobrý človek, že?

simaaprilova
autor
13. dec 2015

@petra7777 to skor prenesie na mna a potom odomna na malu☹ ale nevidi malu len dva trikrat do tyzdna a to byvame v dvojgeneracnom dome a aj to len povie par mudrych viet.

simaaprilova
autor
13. dec 2015

@petra7777 ja si svokrou rozumiem len ked pride rec na malinku a problemy ktorymi prechadzame tak ma poriadne natlakuje

janulik2008
13. dec 2015

Malu nebud. Nasa ma styri mesiace a nema rezim. Papa ked ona chce nie my. Niekedy natiahne aj o dve hodinky. Nikdy sme ju kvoli papaniu nebudili. Jednoducho ona vie kedy je hladna a potrebuje papat. Vezmi si nasa ma styri mesiace a niekedy prespi vacsinu noci a niekedy nie.
Co sa tyuka koliky nam pomohli sab simplex kvapky. A to nasa mama take ze kolika nepoznala. Ja som bola odchovana na mlieku riedenom pigi cajom a sestra na franc mliecku. Mala vsak nie a koliku mala. Davali sme sab do kazdeho mliecka az kym mama na Internete nenasla dr brown flasky. A odvtedy kvapky nedavame. Tak skus jednu kupit na vyskusanie. Nam pomohli maju filter a musi nejako fungovat kedze odvtedy kvapky nedavame a to su asi uz tri mesiace.

janulik2008
13. dec 2015

A este suhlasim nasej vigantol tiez nerobil dobre. Dali sme raz a bolo revu tak davame nqmiesto neho Dcko od Jamiesona 🙂

petra7777
13. dec 2015

@simaaprilova Možno pomôže ignorácia .....

tinapa
13. dec 2015

@simaaprilova Hlavne dávaj pozor, aby papala dosť a priberala...mne náš malý spal aj päť hodín, ja som ho nebudila, ale no neviem, v akých sférach som sa vznášala 🙂- tiež prvé dieťa- nepriberal, čo som si nejak neuvedomila..to bolo hneď po návrate z pôrodnice, chcela som kojiť, aby sa mi rozbehla laktácia...mala som ho aj dokrmovať..pri poradni v troch týždňoch nás okamžite poslali do nemocnice pre neprospievanie a pekne krásne musel malý po troch hodinách vstať a papať.. Spätne- krútim nad sebou hlavou..

ukulela
14. dec 2015

@tinapa ono je to pripadod pripadu. ja som maleho od prveho dna doma budila po 4,5 hodinach, aby som ho nakojila v noci. ale po tyzdni som prestala - aj doktorka povedala, ze ked pribera a prospieva, nemam ho preco budit. a tak od 2 tyzdnov spal vzdy minimalne 8, ale prespal aj 10 hodin vkuse v noci. (cezden jedol na poziadanie, niekedy kazde 3, inokedy castejsie, ako si pytal, no vychadzalo mi to tych 7-8 kojeni denne) budit savnoci zacal, az kem mu isli zuby.
ze tvoj neprospieval, podla mna nebol hlavnydovod, ze si ho nebudila. nemal vysoku zltacku, alebo co? vtedy su deti spave a nepriberaju ... pri 2 mesacnom babatku uz nieco take odpada.