Ako vychovávate svoje deti?

bubinko83
9. nov 2011

Chcem sa spytat ako vychovavate svoje deti,myslim tym či ich vediete k upratovaniu si posebe a tak? POznam mamičky chlacov ktore po nich upratuju všetko a pride mi to divne.Aspon ja chcem svoje dieta pripravit dieta do života tak aby bolo schopne sa o seba postarat aj ked nas tu nebude. Robim to zle? Ved niektory ludia si ani len taniere zo stola neodložia.

katecameron
10. nov 2011

@jolinka smutne tie svokry akoby ani zeny neboli ze ano

jolinka
10. nov 2011

@katecameron uz som po tolkych rokoch otrla na utoky voci sebe 🤐 viem to odfiltrovat... jedine co nedokazem a ani nechcem odfiltrovat su utoky na moje deti, to skor ale od svokra... dalo by sa pisat, ale naco... skoda minat energiu na ludi, ktorym sa prehanaju v hlave dve molekuly mozgu a ked do seba narazia zaiskri opat nejaka blbost 😉 😉 😀 😀

bubinko83
autor
10. nov 2011

Už je to tema o svokrach ??? 😀 Tak som to nemyslela ked som zakladala temu . Aj ked zaujmave čitanie 😀

katecameron
10. nov 2011

@bubinko83 vsetky temy vedu ku svokraaaaaaaaaaaaaaaaam 😉

zuzana581
10. nov 2011

@bubinko83 Samozrejme, že to nerobíš zle 🙂 Ja mám dievča a chlapca, ale upratovať musia obaja. Samozrejme, že syn je ešte malinky na nejaké velké upratovanie tak ako dcéra, ale vždy keď rozhádžu hračky, tak musí aj on pár hračiek hodiť do krabíc, tak ako sestra. Keď doobedujeme, tak si každý vezmeme svoj tanier a odnesieme do kuchyne. Pomáha mi vyberať pračku a proste ho vrámci hry zapájam do všetkého, čo v domácnosti robíme. Väčšinou keď prídeme domov, tak si sám vyzlečie nohavice a ako pravý chlap 😀 ich nechá hodené tam, kde ich vyzliekol, Tak ho upozorním, že ich musí zavesiť na stoličku, a on občas aj trochu protestuje, ale potom vidí, že aj my si veci odkladáme, tak to urobí. Ja som toho názoru, že vychovávať treba od narodenia. Ja osobne pri deťoch nepoznám také, že ešte je na to malý(á). Všetko sa dá prispôsobiť veku a deti potom budú samostatnejšie skôr.

kamilka22
20. nov 2011

no ja svoje deti vediem k poriadku - aj ked obcas nasa domacnost tak nevyzera 😎 vtedy tvrdim, ze je to byt "zhovievavy" k detom, vsaaaade su hracky, tak ale kazdy vecer nastane upratovanie a neskonci sa dovtedy kym kazda hracka nie je na mieste a zbieraju ochotne, lebo vedia, ze v opacnom pripade by hracky skoncili v kontajnery. Moj syncek je hotovy Monk, ten ked najde niekde papierik, tak sa ide zabit ako leti ho hodit do kosa. Maminky, ktore neviete donutit svoje starsie deti upratovat - ja ked som bola uz puberetiacka, vecne som mala v detskej izbe cez stolicku prehodene nejake veci, raz sa moja mama nastvala a komplet vsetko mi hodila z balkona - podotykam prsalo a bolo blataaaa. Od vtedy som si tam nenechala nic.

briketa
20. nov 2011

Mojimi prioritami do zivota co vstepujem detom je slusnost, respekt voci ludom ktori si ho zasluzia, cielavedomost a trpezlivost. Triezve zmyslanie. A vo velkom laska a ochrana prirody. Tieto veci su pre mna najdolezitejsie. Poriadok a upratovanie nikoho nenutim. Robime to len prirodzenou cestou. Hracky su vo farebnych boxoch, to sa tam len nasklada. Spustat pracku je zabava, vysavac je drak. Mame malo veci, potom nie je moc co rozhadzovat.
My sme hlavne vonku.

zuzana76
20. nov 2011

mne sa paci nazor @briketa

a snazim sa vychovavat hlavne prikladom

bubinko83
autor
20. nov 2011

@zuzana76 presne hlavne prikladom ist detom. AJ naš robi to iste čo my. 🙂

bonaquaba
20. nov 2011

🙂 moje deticky su uplne rozdielne, kym Nelka si uprace automaticky po sebe, nic jej nemusim hovorit, Andreja treba obcas ponahanat, ale este su obaja mali, tak to neberiem tak tragicky a kedykolvek sama rychlo nahadzem hracky do skatul, a v byte mame toho malo, nerada zaplnam haraburdami a zbytocnostami byt, tak mame akurat iba to co potrebujeme a k zivotu nam to staci 🙂

slivka3
20. nov 2011

Ja svoje deti tiež odmalička učím poriadku.Každá hračka,vec má v našom byte svoje miesto a deti to rešpektuju.Nie som zastanca rozdelenia prace na mužsku a ženskú.Svojho syna budem primerane jeho veku určite viesť aj k vareniu a ostatným prácam v domacnosti a kedže má príklad vo svojom otcovi,ktorý mi tiež pomaha v domacnosti tak si myslím,že to nebude u syna problém a všetko sa mu určite raz v živote zíjde.Aj moj brat v detstve pomáhal mame a teraz keď sa osamostatnil aspoň nemá problém si uvariť,oprať,ožehliť,upratať a dokonca umyť okna.Je na každom ako si bude svoje dieťa vychovávať.Ale zmysel pre poriadok a zodpovednosť našim deťom určite neuškodia skor pomôžu.